Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetek még ha bő fél éve...

Mit tehetek még ha bő fél éve folyamatosan erősen náthás tüneteket mutat a macskánk?

Figyelt kérdés

Nem ivartalanított 3 éves kandúr, kerti tartásban, esténként garázsban "melegedő" macskám idén tavasszal náthás lett. Más tünet nem volt, csak tüsszögött, látható volt az orrváladék, kicsit gyulladtabb volt a szeme. Elvittem állatorvoshoz, szájon át adandó antibiotikumot javasolt. Ezt megkapta, mintha kicsit javult volna, de teljesen nem szűntek meg a tünetek. Nyáron lefogyott, légzési hangja lett (de érezhetően az orra miatt), enni is alig tudott az orrváladéktól. Újra elvittük állatorvoshoz, aki injekcióban antibiotikum írt elő. A kúra lejártával csökkentek a tünetek, de teljesen nem múltak el. Az orvos szerint láz nem volt, sovány, de alapból tűrhető állapotban volt a cica, leszámítva az orrváladékát, amit tényleg 5 percenként ürít egy nagy tüsszentéssel. Azóta újra felerősödtek a tünetek, lassan ott tartok, hogy naponta felmosom a teraszunkat fertőtlenítős vízzel, mert látható nyomokat hagy tüsszentések után, légzési hangja van, olyan, mint akinek az orra tele van takonnyal. Azóta amúgy szépen meghízott. Gilisztahajtót is kap rendszeresen. Újra visszaviszem az orvoshoz, de telefonban jelezte, megint csak ugyanazt az antibiotikumot tudja adni... ami eddig nem igazán bizonyult hatásosnak. A cica betegségét nem nevezte meg eddig.

Tanácsotokat szeretném kérni, mi lehet a baja a cicának a tünetek alapján?


2022. nov. 27. 19:32
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
100%

#40, hű.. Azt hiszem tényleg van baj a toronyban.


Azt írtad, hogy javult az állapota, majd most megint előjött, aztán azt, hogy nem romlott.


Én próbáltam kedves lenni, de úgy néz ki, hogy csak támadásnak veszed, sajnállak érte, remélem, hogy a macskád meggyógyul.

2022. nov. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 NTBS ***** válasza:
100%
Keress másik állatorvost.
2022. nov. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 A kérdező kommentje:

41-es itt a "kedves" szöveged.:

"Nagyon szép tőled, hogy utcáról fogadsz be kutyákat és macskákat, de vannak sajnos így is gondok, így hiába a jótett, ha nálad csak romlik az állapota."


Nálam csak romlik az állapota a befogadott állatoknak.

ezt állítod!

Kutyáimmal mi a bajod?

Őket fogadtuk be.


Minden mondatomat kiforgatjátok!

Úgy bántok velem, mintha kivágnám az árokpartra a beteg állatot!

Először is, világosan megírtam, hogy most nincs olyan rosszul, mint nyáron, kifejezetten kövér macska, csak dől belőle a takony.

azt is leírtam, visszük vissza orvoshoz a héten és azt is, hogy "kutya, macska orvoshoz" jár.


Nyilván az orvosnak elmondom, elégedetlenek vagyunk az eddigi kezeléssel, ha nem változtat, elviszem máshoz.


Mi a bajotok ezzel? Szerintetek vidéken ki viszi a macskát orvoshoz? Elárulom, macska tartók max. 10%-a.

Egy kandúrunk van, mindig is egy fiú cicánk volt, aztán rajtam veritek le a létező összes kóbor macskát.


Azért a macska nem ember. Megértem annyiban a macskabarátokat, hogy mivel aranyos szőrgombócok, ételért cserében kedveskednek, könnyen felruházzátok őket emberi tulajdonságokkal. tudom, hogy ebben az elmagányosodott világban ez is egy pótlékká vált. Megértem a túlzásokat, elfogadom, azt aki szó szerint egész nap a macskája seggét nyalja-falja. De az elfogadhatatlan, hogy így viselkedjetek másokkal, akik nem tudnak azonosulni a túlzásaitokkal.

Nem tudom, hol éltek, de a macskák szabadon tartása természetes, ha nem egy zsúfolt városról van szó. Ivartalanítás fontosságával egyetértek, meg fog történni nálunk is, ha elmúlik ez a takony, hiszitek vagy sem, nyáron már terveztük, ugyanezzel az orvossal, de azért lássuk be, nőstény cicák ivartalanítása a legfontosabb.

Adjam oda a macskát másnak. viccesek vagytok! egyrészt kutyának nem kell, annyi a kóbor macska, másrészt írtam, hová kerülnek a begyűjtött cicák... harmadrészt nincs rossz dolga nálunk, úgy él, ahogy természeténél fogva kell neki, éjjelenként melegen van, kutyákkal jóban van, van családtag, aki simogatja, szeretgeti, én meg megetetem. És igen, ha problémát tapasztalok, elviszem orvoshoz. Mint ahogy tettem ezt többször az évben. Semmilyen negatív megjegyzést nem kaptunk az orvostól a tartására vonatkozóan.


Az állat ne szenvedjen. Ezt megértem, bár a nátha még határeset, ha nincs láz és van étvágy. Úgy írjátok, mintha egy fetrengve szenvedő macska lenne itthon, mi meg csak néznénk, hogy kínlódik.


Amúgy örülök, hogy megtapasztaltam azt a szélsőséget, amit képviseltek. Érdekel a háttere, az oka. Biztos, hogy nem normális, ha ok nélkül úgy nekem estetek, mintha kb élve megnyúztam volna a macskánkat.

2022. nov. 28. 12:21
 44/45 anonim ***** válasza:
100%

” Amúgy örülök, hogy megtapasztaltam azt a szélsőséget, amit képviseltek. Érdekel a háttere, az oka. Biztos, hogy nem normális, ha ok nélkül úgy nekem estetek, mintha kb élve megnyúztam volna a macskánkat.”


Az oka az, hogy kiengeded azt a macskat az utcara, ugy, hogy nincs ivartalanitva, es szaporodik. Igaz, ugysincsenek meg tele az allatmenhelyek, meg nincsen eleg elutott macska az utszelen, meg nincsen eleg gazdatlan koborlo macska magyarorszagon. A masik ok az, hogy fel eve beteg az a szerencsetlen macska. Ok, elvittek dokihoz egyszer, elvitted masodjara, de a macska allapota nem javul, es te ezt elnezed. Ahelyett, hogy elvitted volna mar honapokkal ezelott egy masik dokihoz. Szep toled hogy segiteni probalsz, bar igaz hogy kotelesseged lenne, ha mar felelosseget vallaltal a sajat macskadert. En ennyit egy idegen macskaert megtennek, minimum hogy elviszem dokihoz, ahogy MEGGYOGYITJAK, nemhogy a sajat haziallatomat. De szerintem hagyjuk is, ugysem fogod fel ezeket a dolgokat. ”Videken” elsz, ott ez a norma, hogy a macskat kib*sszak az utcara, aztan majd hazajon ha ugy tartja kedve. Az, hogy osszecsinal 10-15 almot 1 ev alatt, az mar nem a ”gazda” baja ugye. Ha eluti egy auto, vagy fennakad egy keritesen, vagy barmi, az sem a ”gazda” baja ugye, mert hat miert ilyen b*lfasz az a macska.

2022. nov. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
100%

Én is vidéken élek. Egy mezőgazdasági városban. Nem nagyváros, de nem falu. Viszont már itt az én generációm (27 éves vagyok) szerencsére már benti tartással vállal macskát. Már csak az öregek tartják úgy a macskát, ahogy te. Egyre kevesebb a kóbor macska, ami látható a városunkban. Még párom nagyszülei is megcsinálták úgy a kerítést, hogy a macskájuk ne tudjon kijutni, pedig bőven 70 év felett vannak és tipikus haszonállattartók voltak, míg bírták egészségileg. Ivartalanított és kinti-benti macska és ahogy írtam, nem tud kijutni a kertből. Ha beteg, akkor elviszik az orvoshoz, ami szintén ritka az öregek körében. Anyós mondta, hogy régen ők is csak azért tartottak macskát, hogy egerésszen a macska és semennyire nem törődtek vele. De megváltoztak, pedig 70 felettiek és vidéki város... Szóval ez nem jó kifogás.


az meg hogy ugyanahhoz az orvoshoz akarod visszavinni, aki csak antibiotikumot tud adni... Nem is értelek. Ez olyan, mintha ugyanahhoz a fodrászhoz mennél, miután egyértelműen nem tudott bánni a hajaddal és nem tudott megfelelő frizurát vágni neked. A magánfogorvosok között is van nem megfelelő, ahogy állatorvosnál is.

2022. nov. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!