Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetek még ha bő fél éve...

Mit tehetek még ha bő fél éve folyamatosan erősen náthás tüneteket mutat a macskánk?

Figyelt kérdés

Nem ivartalanított 3 éves kandúr, kerti tartásban, esténként garázsban "melegedő" macskám idén tavasszal náthás lett. Más tünet nem volt, csak tüsszögött, látható volt az orrváladék, kicsit gyulladtabb volt a szeme. Elvittem állatorvoshoz, szájon át adandó antibiotikumot javasolt. Ezt megkapta, mintha kicsit javult volna, de teljesen nem szűntek meg a tünetek. Nyáron lefogyott, légzési hangja lett (de érezhetően az orra miatt), enni is alig tudott az orrváladéktól. Újra elvittük állatorvoshoz, aki injekcióban antibiotikum írt elő. A kúra lejártával csökkentek a tünetek, de teljesen nem múltak el. Az orvos szerint láz nem volt, sovány, de alapból tűrhető állapotban volt a cica, leszámítva az orrváladékát, amit tényleg 5 percenként ürít egy nagy tüsszentéssel. Azóta újra felerősödtek a tünetek, lassan ott tartok, hogy naponta felmosom a teraszunkat fertőtlenítős vízzel, mert látható nyomokat hagy tüsszentések után, légzési hangja van, olyan, mint akinek az orra tele van takonnyal. Azóta amúgy szépen meghízott. Gilisztahajtót is kap rendszeresen. Újra visszaviszem az orvoshoz, de telefonban jelezte, megint csak ugyanazt az antibiotikumot tudja adni... ami eddig nem igazán bizonyult hatásosnak. A cica betegségét nem nevezte meg eddig.

Tanácsotokat szeretném kérni, mi lehet a baja a cicának a tünetek alapján?


2022. nov. 27. 19:32
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:
Mindkét kutyát utcáról mentettük. Nőstényt ivartalanítottuk, mert a párja kan. Ebben mi a az egymást kizáró állítás?
2022. nov. 27. 20:58
 22/45 A kérdező kommentje:

Értetlenek! Viszem újra orvoshoz!!!! Szerintem leírtam! De mivel eddig nem kaptunk diagnózist, ebben kértem segítséget.


Drága kettő gyerekes anyuka, tudom, hogy a toxoplazma szerológiát nézik vérből várandósan - önköltséggel, amit én is kértem mindig, mert negatív vagyok.

No de hogy nem kell hozzá nyalogatni a kakit és hogy ha szennyezett földdel érintkezett gyümölcstől fertőződnék, végső soron azt a földet is macska szennyezte a kaksijával, ráadásul egy újab vizsgálat szerint a spórákat simán be is lehet lélegezni, ahol viszi a szép a száraz macskaszarral kevert port, mondjuk az út szélén. Nyilván nagy pech kell hozzá, de ilyen formán is fertőzőképes.


Gyerekek nálunk nem játszanak az állatokkal, mert nem játékszerek.


Itt már nincsenek ész érvek. Fanatikusok vagytok.

Sajnállak benneteket, amikor képesek vagytok kiakadni azon, hogy egy kezelt macskának folyamatosan visszatér a betegsége és a macsek kertben tartott és még nincs ivartalanítva...

Kiakadtok ezen, amikor emberek éheznek, háború van, nyakunkon a klímaváltozás, legtöbb helyen ivóvíz hiány lesz, országnyi szigetek süllyednek majd el...

De nektek az az elsődleges, hogy kötekedjetek.

Egy teljesen átlagosan tartott macska miatt....


"Nincs pénze erre se" - ez már szánalmas kijelentés.


"Az emberen kívül egyetlen faj van, ami élvezi a szexualitást és örömből csinálja, ez pedig NEM a macska. A macska ösztönből párzik, a nősténynek még fájdalommal is jár. Azzal, hogy ez kiesik az életéből, nem okozol neki veszteséget. Gondolom te az a típus vagy, aki ilyenkor rákontráz az anyamacska anyai szeretet megélésére, ezért beelőzve ezt leírom: az anyai ösztön is ösztön, a fajfenntartást szolgálja, és sokszor nem tökéletes. Simán magára hagyják a macskák a kölyköket. Nem mind, nyilván, de előfordul. Ahogy az állatvilágban nem egyedi az sem, hogy az anya állat felzabálja a kölykeit."

Szerinted ezt nem tudom? Valószínű, ha egy ember gyereket is megszabadítanának gyermekkorában mindenfajta nemi hormont előállító szervétől, ő sem tudná, miről maradt le.


Az anyaságról feszegetett mondatokhoz nem szeretnék hozzászólni, mert nem akarom megbántani azt, aki valamilyen okból nem tud szülni , pedig szeretne. ezt a témát szerintem ne keverjük ide.

2022. nov. 27. 21:14
 23/45 A kérdező kommentje:
Férjemmel, nagyon várjuk a feljelentéseket. Kíváncsi vagyok, ki meri meglépni.
2022. nov. 27. 21:15
 24/45 A kérdező kommentje:
szép = szél elírtam
2022. nov. 27. 21:16
 25/45 anonim ***** válasza:
88%
A te macskad beteg fel eve, nem mienk. A te dolgod. Lehet engem fanatikusnak nevezni, de az en allataim egeszsegesek legalabb...:)
2022. nov. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
88%

Légyszi, oltasd be mind a négy halálos betegség ellen.


Kezeltesd ki a szegény állatot.

Minden évben, de legalább 15-16 havonta egyszer legyen meg az oltása.

2022. nov. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 A kérdező kommentje:

Szerintetek miért írtam ki a kérdést? Igen, azért, mert meg szeretném gyógyítani.


A nagylányommal olvasgatjuk a válaszokat. Mert nagyon érdekes... micsoda stílust vett fel a 4. és 6. válaszoló (lehet ugyanaz a személy), aztán csodálkozott, hogy visszakapja.

Azért elgondolkoztató...


Részemről ez a "beszélgetés" lezárult. Normális válaszolóknak köszönöm, talán volt egy-kettő ilyen is. Privátban továbbra is várom a levelet a feljelentés kapcsán. Állunk elébe! Ne csak a levegőbe beszéljetek!

2022. nov. 27. 21:32
 28/45 anonim ***** válasza:
85%

"Kiakadtok ezen, amikor emberek éheznek, háború van, nyakunkon a klímaváltozás, legtöbb helyen ivóvíz hiány lesz, országnyi szigetek süllyednek majd el..."

Ezeken is kiakadunk, de nincs rá hatásunk. Ehhez egy ember édeskevés és úgyis a nagyhatalmak és elődeink okozzák, amik túlnőttek az embereken.

Viszont amire hatással vagyunk, az a környezetünk és az abban élő emberek, állatok. Jelen esetben a macskád.

De olvasva a válaszaidat, te inkább homokba dugod a fejedet, mintsem a valóságot és a megoldást elfogadnád.

De azért megpróbálkozom én is: MAX 10 ezer ft a kandúr ivartalanítása - ez segítene abban, hogy nem kapna el nemi betegséget és nem kószálna túl messzire az otthonától (mivel a benti felelős tartás ellen vagy...), plusz kevesebb macska születne, nem verekedne össze a többi kandúrral.

Vidd másik orvoshoz!!! Az az egy állatorvos van a környéken? Nem hiszem... Van orvos, aki szinte semennyire nem szereti a macskákat és nem is értenek a macskákhoz. Van olyan, amelyik haszonállatokra specializálódott, mert abban van a pénz, de elvállal háziállatokat is, mert zsebpénznek nem rossz az sem... Viszont van háziállatokhoz értő állatorvos is, aki ismeri a macskákat fenyegető betegségeket és tud is ellene tenni.

Végső megoldás: soha többet ne vállalj macskát. Tegyél ki egér és patkánycsapdákat. A házimacska NEM őshonos. Nem ez a természetes otthona - ergo sajnos veszélyben vannak a macskák miatt az őshonos állataink (cickány, vakond, énekes madarak és sorolhatnám). Mivel nem őshonos ezért nem szabadba való. Az egy dolog, hogy nagyszüleink erre nem gondoltak... De szerencsére azóta tanultunk és fejlettebbek lettünk. A mai világban csak a primitívek tartják szabadon a macskát. Azok, akiknek van eszük, macskabiztos kerítést, kifutót építenek vagy egyszerűen bent tartják (emeleti lakásban macskahálóval felszerelt erkély és ablakok).

Akárhogy vergődsz ez ellen, ez van. Hátra kell hagynunk azt a világot, amit nagyszüleink kiépítettek - hisz amiket felsoroltál világproblémák, a legtöbb miattuk van. Az, hogy a szemét ellep minket is miattuk van, a felmelegedés, az állatok kiszorítása a természetes élőhelyükről és stb. De ez egy másik téma...

Változtatnod kell, és akkor változik a világ is. Fejlődni és tanulni elődeink hibáiból.

Vidd el szegény macskát és gyógyítsd meg, majd keress neki felelős gazdát. Vegyél egér és patkánycsapdát és meg van oldva minden.

2022. nov. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 A kérdező kommentje:

"veszélyben vannak a macskák miatt az őshonos állatok" - mondatoddal egyetértek.


Lényegében primitívnek nevezel... Na te nagyokos, az evolúció csúcsán, ide figyelj! Ezt a macskát olyan családtól kaptuk, kértük, fogadtuk, ahol hidd el van vagy 10 és még orvos nem látta őket. Vidéken ez a norma. Sőt, akiknek van házban tartott macskája, inkább azon megfontolásból, mert azokra így vigyáznak, mert vagy kedvenc, vagy különlegesebb, mellette van több kinti cicájuk.

3 éve leellett egy cica a telkünkön. Állatvédővel vettem fel a kapcsolatot, aki segített összefogdosni a kiscicákat. Akkor várandós voltam, semmiképp sem szerettem volna macskát, bár próbálta rám beszélni az összeset. Mondta, menhely nem fogadja őket, ezért kiviszi egy falu szélén álló magán telephelyre (fatelep féle), ivartalanításukra nincs pénz egyelőre és majd ott élnek szabadon, napi egyszer majd visznek nekik enni. Ennyit tehet. Mert úgy írjátok, mintha az összes menhely és összes "macskabarát" a mi macskánkért állna sorba.


Hogy a nagyszüleink generációja miatt lennénk ebben a helyzetben... Nem ők szaporították el a macskákat, nekem is, nektek pláne bántó mód szabályozták az állományt, mindenhol, falu szerte, egyszerűen elpusztították az újszülött kiscicákat. Ezt nekem sem esik jól hallani, bár igazából mi különbség, ha egy kisborjút, kismalacot ölünk meg a húsáért??? Tudom, azt megesszük... de értitek, nem egyszerű kérdés ez, hiszen, ráadásul a vadászat is azért van, hogy szabályozzuk a vadállományt...

Annyi biztos, állatot ölni nem szeretek, fogyasztani sem szeretem. Viszont nem érzem magam felelősnek a macska betegségéért. Vittem orvoshoz többször is, vinni is fogom még.

Az ivartalanításban van némi igazság, tervben volt, halogattuk (nyugodtan gondoljátok, hogy nem volt rá pénzünk, már úgyis megfogalmaztátok ezt nagyon durván, nem fogom bizonygatni az ellenkezőjét...)


Macskák háziasításáról most a sok macska múmia jutott eszembe, amit élőben láthattunk (mi a csórók).

Viccen kívül, értem én, hogy nagyon régen háziasították, de azért a kutyához képest jóval többet megőrzött ragadozó mivoltából, nekem továbbra is természetellenes a lakásban tartása.


Nem őshonos... No de képes keveredni a vadmacskával, (fajfogalom szerint szinte ugyanazok) szóval csak nem olyan, mintha egy hópárducot akarnék a kertben tartani.


Juj, amit írtál, hát nagyszüleim miatt ugyan nem lep el benneteket a szemét, mert gazdálkodtak, szinte az önellátásig, alig termeltek szemetet.

a szemetet szerintem inkább mi termeljük...


Továbbra sem értem, miért álltatok így belém... Elgondolkodtató...

2022. nov. 27. 22:14
 30/45 anonim ***** válasza:
66%
Kérdező, felelős vagy az állataid jóllétéért, egészségérért. Pont. A többi csak kifogás. Fél éve beteg a szerencsétlen macskád. Bazz, akkor keress neki másik gazdát, ha neked nehezedre esik úgy tartani, ahogy kéne. Ne másokat szólj le, amiért szar gazdája vagy a macskának.
2022. nov. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!