Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskaalom hasznalata? Kinek...

Macskaalom hasznalata? Kinek mi valt be?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Elso cicam tartom.

Fedett wc-t vettem neki, beleontok 5 kg almot azt mennyi ido utan csereljem ki? Ti hogyan csinaljatok?

Sparban es dm-ben vettem neki almot, de nem csomosodik es budos is.

Kinek mi valt be? Koszonom szepen



2022. nov. 29. 22:26
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen mindenkinek🤍

Csomosodo almot vettem eddig, de a pisi nem csomosodott ossze, beleragadt az alom aljaba :)

Ezt terveztem kiprobalni a sok pozitiv velemeny gyanant, megnezem az aldi szallit-e hozzank, bar nem hoszem mert eleg messze van :)

[link]

2022. nov. 30. 10:14
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Vagy 1 éve használtam ilyen almot két kandúrhoz.Kb. 2 hétig jó volt az illata, aztán gyorsan büdös lett a napi takarítás ellenére. A csomók nem kis része apró darabokra esett lapátolás közben. Nem rendeltem többet belőle. Nem tudom mostanában milyen lehet a minősége.

Amit tapasztalok, az, hogy ahogyan drágulnak az almok úgy lesz a minőség is egyre pocsékabb.

Talán egyetlen egy volt a rengeteg féléből, ami nem volt annyira szar. Ever Clean volt talán a márka, de a 10 l 3 hét alatt elfogyott a be ígért 2 hónap helyett. Ez nem büdösödött be 3 hét alatt elviselhetetlenül, a csomósodása szinte tökéletes volt, semmi por nem volt, de gyorsan fogyott. Marha drága, emiatt nem rendeltem belőle többet. Így nem érte meg az árát.

A Tigerinóból kipróbáltam a vaníliás és tengeri szellős illatút, de pár nap alatt büdösek lesznek ezek is, a csomók itt sem maradnak teljesen egyben, és hiába 12 kiló egy zsák, nem bír 4 hetet. Tehát most fő a fejem, hogy milyen kellene. Az ilyen spar, lidl almok meg még ezektől is jóval gyengébbek. A sparos alján vastagon feltöltve 4 nap után tócsában állt a vizelet. A Biolux szintén 1 hét alatt totál elázott. A macskáim lehet az átlagosnál többet isznak, szarnak, és ezt a nagyon drága almok sem bírják. Nem tudom.

2022. nov. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
78%

Fú, a Tigerino nekünk nagyon nem vált be. Pár nap alatt elviselhetetlenül büdös lett. A pisit nem lehet belőle normálisan kiszedni. Max annak való, aki tud kb. háromnaponta venni egy újabb csomaggal.


Nemtudom, neked miért nem csomósodik a csomósodó. Melyik márkát használtad? Az aldis csomósodik jól, meg a sparos sem rossz. Vannak olyanok is, amire csomósodó van írva, de mégsem igazán működik. Kis gömböcökbe össze kellene benne állnia a pisinek, amit egyben ki lehet venni. Nem lehet túl hamar szeded ki, amikor még nem szívódott fel rendesen?

2022. nov. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Nálam a sparos alján volt a vizelet, csomó szinte alig, az is rögtön szétesett, ahogyan próbáltam kiszedni. A szaga meg egyenesen förtelmes volt 4 nap után. Én nem ajánlom senkinek sem. Napi 1x takarítom este, lenne ideje összeállni, de ami szar, az nem fog 5 nap után sem. Nekem ez a tapasztalat vele. A lidl-s ugyanez.
2022. nov. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

13-as hsz,

A Dm sajat markas almat vettem, akkor is szetesett amikor hasznalat utan egybol kiszedtem, meg akkor is, amikor hagytam “beleszaradni” ☹️

Sporoltam az almokon, de rajottem, hogy nem erdemes, mert a legolcsobb alom 4.napon mar budos, a jobbminosegu(ha megtalalom melyik az) pedig dragabb, de tovabb tart, igy nem sporolok mar rajta mert felesleges :)

2022. nov. 30. 20:29
 16/26 A kérdező kommentje:
Vagyis nem felesleges, hanem az sem olcsobb, mert az olcsobbat tobbszor kell venni :)
2022. nov. 30. 20:29
 17/26 anonim ***** válasza:
Ja, hát a DM sajátmárkás az köztudottan szétesik. Mi az aldis alomról beszélünk. Drága almokból esetleg a Cat's Best, amit érdemes venni.
2022. nov. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Bocsi, felreertettem :) mennyi idot bir az az alom? Mennyi ido utan budosodik?

“Shah”alomrol beszelsz, ugye?

Megyek szerdan, kiprobalom, eleg jo arban van :)

2022. nov. 30. 21:33
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Pennyben kapható bentonit alom. Kettő macska van hozzá. Csomósodik, ezek jól eltávolíthatóak belőle. Igaz kb 10 nap a tíz liter, de most két almostálunk van. A Tigerino amúgy nagyon bevált régebben, de én abból is kiszedtem a pisis almot (tudom, hogy nem kéne). Kedveltük.
2022. dec. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Nekem szinte minden csomósodó alom bevált, a saját márkás olcsóbbak is. Én nyáron naponta kétszer, reggel munkába indulás előtt, és este is kiszedem a szennyezett részt. Télen egyszer, este. Most pl Reál saját márkás csomósodó alom van, ez volt akciós, és nagyon jó minőségű alom ez is. 5kg 960 Ft volt.
2022. dec. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!