Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek a cicámmal ha nem...

Mit tegyek a cicámmal ha nem hagy aludni?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves nőstény cicám. Minden este olyan tíz fele beviszem a szobámba aludni. Sosem alszik és engem se hagy. Tegnap például a szekrényembe bebújt aztán ugrált az író asztalomon. Mindig mondom nki h alavás van. Sosem fekszik le. Kb egy fél óráig tűröm h hátha lefekszik(kb egy héten egyszer fekszik le ilyenkor ). Aztán ha még mindig ugrál megfogom és berakom a kosarába. Van h onnan is 3× kiugrik. Van olyan is ha már nagyon unom h berakom az ágyamba magam melé. Aztán kb olyan 1 órát ugrál és lefekszik aludni. Próbáltam már azt h tizenegykor viszem aludni de akkor is 1 órát ugrál.


Mit lehetne vle tenni h ezt abba hagyja?



2022. dec. 4. 09:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Lefekvés előtt kifárasztod? Játszol vele legalább fél órát intenzíven? Ha nem, akkor meg lehetne próbálni, hátha elfáradna és aludna veled.
2022. dec. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Egy macska nem arról híres hogy meg lehessen neki mondani, hogy mit csináljon. :))

Nem igazán értem, miért kéne neki is pont akkor aludnia, mint amikor te is alszol. Meg mit jelent az, hogy beviszed magaddal aludni? Hagyd résnyire nyitva az ajtót, aztán ha akar, akkor kint ugrál, ha akar akkor bent. Lehet nem is veled akar aludni.

2022. dec. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
Ezt rohadtul nem értem. Direkt beviszed magaddal, mint valami plüssmacit és aztán te sírsz, hogy nem hagy aludni. Mégis mit gondoltál, hogy ő egy ember és majd akkor fog aludni, amikor te is? Még egy csecsemő is rendszeresen felébreszti a szüleit a sírásával, hiszen nem tudja még azt, hogy neki mikor kell aludnia és mikor nem. Úgy látszik, még azt sem tudod, hogy a macska éjszaka ugyanolyan aktív tud lenni, mint nappal. Az is lehet, hogy momentán nem igazán szereti, hogy te csakúgy beviszed magaddal, mert te azt akarod, hogy aludjon veled. És ha ő nem akar, akkor mi van? A macska öntörvényű állat, azt felejtsd el, hogy majd úgy fog "működni", ahogy te azt jónak látod.
2022. dec. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

1. A macskák általában reggel és este aktívak, mivel a szabadban ilyenkor vadásznak. Esetleg játszhatnál vele, mielőtt lefekszel.

2. Nem igazán szeretik a zárt ajtókat, szerintem ne zárd be a szobádba éjszakára, hadd mozogjon kedvére.

3. A mamacicáknak is az az egyik módszere, ha rosszak a kicsik, hogy ignorálnak. Ha foglalkozol vele, miután lefekszel, azt erősíted benne, hogy jó, amit csinál. Olyankor már hagyd figyelmen kívül, egy idő után elcsitul.

Nekem is van macskám, nem is egy, engem is zavar néha, hogy ugra-bugrálnak még, mikor én már lefeküdtem. De ezekkel a módszerekkel egy kis idő után a legnagyobb banzáj után is csend van.

2022. dec. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Játszok vle miden nap olyan kilenctől féltizig. Utánna megyek fürdeni és aludni
2022. dec. 4. 14:38
 6/16 A kérdező kommentje:
Volt arra példa h nyitva hagytam az ajtót de akkor másnap reggel szétkapart kanapé levert váza fogad
2022. dec. 4. 14:39
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy biztos módszer van:


Én lefekvés előtt jól beetetem őket, alszanak mint a tej.


Engem inkább hajnalban költenek, mikor újra megéheznek.

2022. dec. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
2022. dec. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ő akkor alszik, míg te dolgozol és ő egyedül van otthon.

Az enyémek ezt csinálják.

Munka után (8-tól) késő estig(11-12 óráig) folyamatos rosszalkodás megy. 4-ig elvannak, aztán reggel 4-kor kezdik megint úgy 7-ig, akkor bereggelizneke S akkor nyugi van.

2022. dec. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Home officeba vagyok tudok vle sokat foglalkozni
2022. dec. 6. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!