Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek a cicámmal ha nem...

Mit tegyek a cicámmal ha nem hagy aludni?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves nőstény cicám. Minden este olyan tíz fele beviszem a szobámba aludni. Sosem alszik és engem se hagy. Tegnap például a szekrényembe bebújt aztán ugrált az író asztalomon. Mindig mondom nki h alavás van. Sosem fekszik le. Kb egy fél óráig tűröm h hátha lefekszik(kb egy héten egyszer fekszik le ilyenkor ). Aztán ha még mindig ugrál megfogom és berakom a kosarába. Van h onnan is 3× kiugrik. Van olyan is ha már nagyon unom h berakom az ágyamba magam melé. Aztán kb olyan 1 órát ugrál és lefekszik aludni. Próbáltam már azt h tizenegykor viszem aludni de akkor is 1 órát ugrál.


Mit lehetne vle tenni h ezt abba hagyja?



2022. dec. 4. 09:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy szívtelen vagyok, de én pont ezért nem engedem be éjjel. Vagyis bejöhet, de ha vadulni kezd, kiviszem. Imádom a cicámat, de az azért mégsem müködik, hogy az elkövetkezendő tíz évben nem alszom éjjel.
2022. dec. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
77%
Előző vagyok, félreérthető voltam, a hálóba nem jöhet be, de attól még a lakásba marad.
2022. dec. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi lakásban élünk, a konyhát alakítottuk ki macskabirodalommá (inkább étkező részt, az étkezőt pedig a nappaliba költöztettük - kicsi a lakás) és éjszakára oda száműzzük. Egyébként elfogadta, van ott minden neki, játék, vár, doboz, víz, kaja stb, szóval lefoglalja magát éjszaka, főleg alszik szerintem, mert egész reggelig csendben van.

4 éves múlt, ivartalan kandúr, útszéléről mentettük, szóval kiskora óta szobacica. Lehet, hogy alapból nyugodt, ilyen a személyisége és ezért ilyen könnyű vele vagy nem tudom. De imádom az biztos :).

2022. dec. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

A macskák sok esetben egész nap alszanak, ezért éjjel is vannak aktívabb periódusaik. Ez tök normális. Ha tör, zúz, akkor jó eséllyel 1. nincs megnevelve, 2. nincs lefárasztva.

Azt írod, 9-től fél 10-ig foglalkozol vele. Az fél óra. Az iszonyúan kevés, ha a macska aktívabb, energikusabb természetű.

2022. dec. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 NTBS ***** válasza:
Zárd ki a szobából.
2022. dec. 9. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nem csak fél órát foglalkozom vle. Sokat foglalkozok vle egész nap mivel home officeba vagyok. Kinti benti cica. Éjszakára nem engedem ki mivel akkor óránkét nyávog h ő ki/be akar menni. Ezért este olyan nyolc után már nem engedem ki. Mivel olyan óránként jár ki be
2022. dec. 9. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!