Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Minden macska ilyen nagyképű?

Minden macska ilyen nagyképű?

Figyelt kérdés

Mindig is akartam egy benti cicát gyerekkorom óta. Kertes házban nőttem fel sok cicával. Sok csoportot, oldalt, videót néztem a cicákról, mennyire hálásak a befogadott cicák, stb.

Mi menhelyről hoztunk végül egy cicát, egyből kiválasztott minket, puszikat is osztott, nagyon szimpatikus, bújos, aranyos cicának néztem.

Hazahoztuk, első nap meghúzta magát, nem nagyon ugrált fel sehova, nem rosszalkodott.

Azóta eltelt 3 nap, és már elegem van belőle, sajnos egyre inkább kezdek kiábrándulni belőle. Felugrik mindenhova, mosogatóba, pultra, valamiért az asztalra nem nagyon. Szétkarmol minden bútort, van kaparófája, néha használja azt is.

Az első 2 napban bùjt, dorombolt, követett minket mindenhova, mint egy kutya, de most már csak várja a kaját és csicskít minket rendesen egész nap. Persze most majd megkapom, hogy húú neked aztán nem való cica, őket szolgálni kell. Hát én nem akarok sem szolga sem csicska lenni. De a csoportokban amilyen cicákat hirdetnek, hogy jajj milyen hálás, kedves, bújos cica, szeressetek bele stb, szerintem az összes ilyen alapból. Számomra kiállhatatlan. Egyébként 8 hónapos ivartalanított nőstény cica.



2023. márc. 8. 18:01
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
93%

Nem nagykepu, csak macska, aki raadasul csak 3 napja van nalad.

Mit hittel, milyen lesz?

Vidd vissza inkabb, ennek igy ertelme nem sok.

Igy kiakadni 3 nap alatt a semmin,mert ezek konkretan nem probelmak, a macskak ezt csinaljak..brutal.


Lehet amugy tanitani oket, meg kizarni mondjuk a konyhabol, vagy mittudomen, akarhonnan, ahova nem akarod, hogy bejarjon, de par nap erre nem eleg.

2023. márc. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

a semmin, értem. A hálás, bújos cica, szeretetgombóc, stb így volt hirdetve. Általában az összeset ezekkel a szavakkal hirdetik, aztán ha észreveszed hogy véletlenül sem ilyen, és hangot adsz neki, akkor micsoda szívtelen vagy.

Nem tudom kizárni, egyben van a konyha a nappalival.

2023. márc. 8. 18:13
 3/36 anonim ***** válasza:
91%
3 nap után mit vársz? A cicának is be kell illeszkedni a családba, nem úgy működik, hogy azonnal tudja, mit szeretnél.
2023. márc. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
jajaja, igen, kb napról napra elviselhetetlenebb a cica. De biztos jobb lesz majd, persze.
2023. márc. 8. 18:16
 5/36 anonim ***** válasza:
92%

Vidd vissza akkor hiszti helyett. Az orokbefogadas egyreszt mindig rizikos, nem biztos, hogy nalad ugy viselkedii azonnal az allat, mint masnal, de masreszt meg par nap alatt egyszeruen semmire nem lehet jutni egy allattal. Semmire.

Ennyi ido lofaszra se eleg. Ha te ezt nem fogod fel, akkor nem, de ne fogadj orokbe tobbet, nem neked valo.


Ha nincs turelmed tanitani, megvarni, amig egyaltalan beilleszkedik a csaladba, megismerni rendesen, akkor ennyi.

Gondolom visszaveszik; ha menhelyrol van.

2023. márc. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
41%

Ezért viszik gyakran vissza a menhelyes állatokat. Nem mondanak el róluk mindent/hazudnak.


Én is így jártam. Azt mondták hogy játékos, 2 év körüli cica, nagyon aktív. Mint kiderült, legalább 6 éves volt (doki állapította meg), abszolút nem játszott. Szinte egész nap feküdt, nem lehetett fel se venni. Ő is mindenhova ugrált, csikarta a bútorokat, a cipőimet tönkretette és hajnali 3kor ébresztett. Visszavittem.

Követtem az oldalukat, lattam hogy utánam még 2x visszakerült.

Nem tudom mi értelme van hazudni.


Amúgy nem minden macska ilyen.

Vettem azóta (3 éve) tenyésztőtől 2 cicát. Nagyon ragaszkodó mindkettő. Sokszor fekszenek rajtam,dorombolnak,játékosak. Este hozzám bújva alszanak. Elképesztően aranyosak, kedvesek. Nem rombolnak, nem ugrálnak mindemre. Teljesen normálisak.

2023. márc. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
87%

Nekünk van egy 4 éves maine coone kandúr cicánk. Tenyésztőtől vettük kiscica korában.

Azóta jól megnőt, azt hiszem ő a legnagyobb fajta macska.

( csak cicák között, a tigris nem játszik.)


Egy hihetetlenül nagy szemétláda. Ágyat,kanapét szedi szét, mindenhova felugrik és rendszerint velünk alszik( már ha alszik)

A lábamon szokott aludni ami néha elég zavaró mert kb 10 kilós cicáról van szó. ( nem dagadt, ez a fajta ilyen nagy.)


Nem hagy aludni és hisztizik ha nem kapja meg amit akar.


De eszünkbe nem jutna sem kirakni sem menhelyre vinni sem másnak adni.

A miénk és mindíg itt lesz velünk amíg csak él.

Mindent megkap amit egy macska csak akarhat sőt annál is többet.


Kérdező, a lakásban tartott macskák gyakran másképpen viselkednek mint kinti társaik.

Mindenki elmegy dolgozni a cica magában van bezárva, nem tudja lefoglalna magát és unatkozik.

Általában ha több macska van akkor jobban viselkednek de ezt már nem mérjük bevállalni mert mi van ha nem jön be és egy helyett 2 hisztis macskánk lesz😅.


Csak annyit akarok ezzel, hogy ha vissza viszed akkor gondold át, hogy valóbban belefér-e az életedbe egy kisállat.

Ha igen akkor vállald érte a felelősséget és ne csak akkor akard ha úgy viselkedik ahogyan te akarod.

Csak egy pillanatra gondolj abba bele, hogy milyen lehet ennek q cicának akit dobálnak mint egy darab sz@rt mert mégsem olyan szófogadó mint azt várták.

2023. márc. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
80%
Csatlakozok az előzőekhez, vidd vissza, azzal jár mindenki a leheto legjobban. Szegény macska, jobbat érdemel nálad.
2023. márc. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
84%
Esetleg egy plüss macskát tudok ajánlani helyette
2023. márc. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
85%
Mi az hogy "csicskáztat"? Játszani kellene vele, unatkozik egyedül a lakásban. Biztos azt is leveszi hogy nem kedvelitek, ami nyilvánvaló ha ilyeneket projektálsz bele mint "csicskáztat".
2023. márc. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!