Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Minden macska ilyen nagyképű?

Minden macska ilyen nagyképű?

Figyelt kérdés

Mindig is akartam egy benti cicát gyerekkorom óta. Kertes házban nőttem fel sok cicával. Sok csoportot, oldalt, videót néztem a cicákról, mennyire hálásak a befogadott cicák, stb.

Mi menhelyről hoztunk végül egy cicát, egyből kiválasztott minket, puszikat is osztott, nagyon szimpatikus, bújos, aranyos cicának néztem.

Hazahoztuk, első nap meghúzta magát, nem nagyon ugrált fel sehova, nem rosszalkodott.

Azóta eltelt 3 nap, és már elegem van belőle, sajnos egyre inkább kezdek kiábrándulni belőle. Felugrik mindenhova, mosogatóba, pultra, valamiért az asztalra nem nagyon. Szétkarmol minden bútort, van kaparófája, néha használja azt is.

Az első 2 napban bùjt, dorombolt, követett minket mindenhova, mint egy kutya, de most már csak várja a kaját és csicskít minket rendesen egész nap. Persze most majd megkapom, hogy húú neked aztán nem való cica, őket szolgálni kell. Hát én nem akarok sem szolga sem csicska lenni. De a csoportokban amilyen cicákat hirdetnek, hogy jajj milyen hálás, kedves, bújos cica, szeressetek bele stb, szerintem az összes ilyen alapból. Számomra kiállhatatlan. Egyébként 8 hónapos ivartalanított nőstény cica.



2023. márc. 8. 18:01
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
89%

A hála az állatok által értelmezhetetlen fogalom. Ő nincs azon a tudati szinten, hogy ezt megértse. Ez ugyanaz, minthogy egy kétéves gyerektől sem várod el, hogy értse, te jót teszel vele, ha épp fürdeted vagy fésülöd, mert ő nem érti.

Vidd vissza a macskát és ne legyen állatod szerintem, mert láthatóan te nem vagy azon a szellemi szinten, hogy az állattartást vagy a másról való gondoskodást lényegileg megértsd és a helyén tudd kezelni.

Ugyanis állatot nem azért tartunk, hogy az hálás legyen. (Példánál maradva, gyereket se azért vállalunk.). Te tudod, hogy jót teszel vele, ennyi. Nem "szolgálod", hanem gondoskodsz róla. Ez a szeretet lényege. Ja, meg a szeretet lényege az is, hogy nem vársz érte sem hálát, sem viszonzást.

Szóval, még egyszer, pontokba szedve, hátha így jobban aktiválja a befogadókészségedet:

1. Vidd vissza a macskát

2. Vésd fel magadnak a kéménybe, vagy fesd fel a falra, hogy többet ne vállalj állatot, mert nem vagy rá szellemileg felkészült

3. Keress egy pszichológust

2023. márc. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:

na, megkaptam a sok okoskodó embertől, de eszemben sincs visszavinni. Hol írtam hogy nem játszok vele? munka mellett is igenis sokat játszunk vele, és foglalkozunk vele, arany élete van és élvezi is. Csupán jobban megakarom érteni.

De ti már megállapítottátok, hogy én milyen rossz gazdi vagyok ennyiből.

Abban hibáztam a legnagyobbat, hogy ki mertem írni.

De hát a magyar mentalítás az ilyen, mit vártam.

2023. márc. 8. 19:37
 13/36 anonim ***** válasza:
100%
Infantilis vagy, kérdező. Ez nem magyar mentalitás kérdése.
2023. márc. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:
Ez pedig pontosan az, bármilyen kérdésben hasonló kioktató válaszokkal van tele minden fórum, facebook, stb.
2023. márc. 8. 19:49
 15/36 anonim ***** válasza:
90%

" Azóta eltelt 3 nap, és már elegem van belőle, sajnos egyre inkább kezdek kiábrándulni belőle. "

Az enyém 3 napig elő sem mert jönni, éjszakánként meg sírt. Mégsem ábrándultam ki belőle.

2023. márc. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
89%

Három nap alatt egészen biztosan nincs "arany élete" amit "élvez", mert ennyi idő alatt még épp csak kezdi felfedezni azt a helyet, ami talán az otthona lesz.

Minden idegen neki, bizonytalan, ismeretlen, ezért kapar például, hogy a lehető legtöbb helyen hagyja ott a saját szagát.

2023. márc. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
jaj igen, elnézést. Azért fekszik felváltva mind az 5 helyén, amit kialakítottunk neki, azért trillázik néha, mert olyan bizonytalan szegény, neki még felfedezni kell, stb. Eléggé felfedezte már a lakást. Az első nap szaglászta a bútorokat, de kb mintha itt lett volna mindig, annyira elvan. De értem, te azért jobban tudod, bocsi.
2023. márc. 8. 20:08
 18/36 A kérdező kommentje:
Utolsónak, aki nagyon okosnak hiszi magát, csak annyi, hogy ez egy 8 hónapos cica, nem 6 éves, akinek annyira nehéz új helyen. Ha már annyira értesz hozzá, akkor tudnod kéne, hogy kölyök macskának sokkal könnyebben megy ez.
2023. márc. 8. 20:10
 19/36 anonim ***** válasza:
100%
Szóval ha ilyen tökéletesen cuki és beilleszkedett a macska, akkor egészen pontosan mi is a problémád..?
2023. márc. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
88%

De most akkor tulajdonképpen mi a gond kérdező ?

Kaptál egy csomó negatív kommentet mert olyan stílusban fogalmaztál ami ezt eredményezte és a hiszti sem segített.

Van egy macskád, annak minden előnyével és hátrányával.

Mi lesz ha majd vmitől fosni fog és elkaparás közben mondjuk kicsit belelép utánna meg széthúzza a sz@rt a lakásban.

Mert előfordulhat.


Azt vártad, hogy majd itt vigasztalnak amiért szemét veled a cica ?!

2023. márc. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!