Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Minden macska ilyen nagyképű?

Minden macska ilyen nagyképű?

Figyelt kérdés

Mindig is akartam egy benti cicát gyerekkorom óta. Kertes házban nőttem fel sok cicával. Sok csoportot, oldalt, videót néztem a cicákról, mennyire hálásak a befogadott cicák, stb.

Mi menhelyről hoztunk végül egy cicát, egyből kiválasztott minket, puszikat is osztott, nagyon szimpatikus, bújos, aranyos cicának néztem.

Hazahoztuk, első nap meghúzta magát, nem nagyon ugrált fel sehova, nem rosszalkodott.

Azóta eltelt 3 nap, és már elegem van belőle, sajnos egyre inkább kezdek kiábrándulni belőle. Felugrik mindenhova, mosogatóba, pultra, valamiért az asztalra nem nagyon. Szétkarmol minden bútort, van kaparófája, néha használja azt is.

Az első 2 napban bùjt, dorombolt, követett minket mindenhova, mint egy kutya, de most már csak várja a kaját és csicskít minket rendesen egész nap. Persze most majd megkapom, hogy húú neked aztán nem való cica, őket szolgálni kell. Hát én nem akarok sem szolga sem csicska lenni. De a csoportokban amilyen cicákat hirdetnek, hogy jajj milyen hálás, kedves, bújos cica, szeressetek bele stb, szerintem az összes ilyen alapból. Számomra kiállhatatlan. Egyébként 8 hónapos ivartalanított nőstény cica.



2023. márc. 8. 18:01
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
67%

20-as, akkor tuti idegosszeroppanast kap, ha tortenik valami hanyasos, kakis baleset....

Ha mar ennyitol igy kiborult, akkor ott vilagvege lesz 😂😂😂

2023. márc. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
76%

Egyszer amikor ment a macsek hasa és el akarta kaparni akkor a lábával csapott rajta egyet és a szekrény egy része tiszta szar lett.😅

Nem a legszebb emlékem😂

2023. márc. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:

20#: akkor az lesz, hogy feltakarítom, ahogy lenne mindenhol, gondolom. Csupán azt nem értem, hogy azt mertem írni, elegem van belőle, mert minden bútort leélt pár nap alatt, bármivel próbálkoztunk, még le is vágtam a karmait, de kb olyan, mintha meg sem történt volna. Valamint az, hogy összeszőrőzi a tányérakat, az nagyon jó.

És mivel ezt le írtam, ezért már borzasztó gazdi vagyok, nem? Értem.

Meg vigyem vissza, stb. Tehát ez a helyes válasz

2023. márc. 8. 20:30
 24/36 anonim ***** válasza:
88%

Semmi gond azzal, hogy ezt leírtad csak nem értem, hogy mire számitottál pontosan.

Ilyenek a macskák.

A szőr meg eléggé adja magát ha láttál már előtte valaha másik macskát.

Szőr van rajtuk. Nem kevés.

2023. márc. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
88%

Az a baj kérdező, hogy az, hogy a leírt dolgok meglepnek, azt mutatják, hogy A) te nem olvastál utána a macskatartásnak egyáltalán, de talán még nem is láttál közelről macskát eddig

B) iszonyúan buta vagy (bár ez a "hála" szó emlegetése kapcsán már bizonyítást is nyert igazából).

Szóval nem az a gond, hogy nem örülsz a macskaszőrnek vagy a bútoraid amortizációjának, hanem hogy látszik, hogy ezek téged meglepetésként értek, tehát nem vagy egy felnőtt ember értelmi szintjén. Ezt nem sértésnek szánom, csak tény.

A macskák ilyenek, főleg, mikor fiatalok. Nálunk értékes vázákat pusztított az egyikük kiskorában. Eleinte tiszta ideg voltam, de eszembe nem jutott volna a macskára háborogni, magamat szidtam, hogy elől hagytam. (Bár felmerült bennem, hogy miért hagyja meg a sima mezei vázákat, és miért csak a korondiakat játszotta le az asztalról/polcról, de ez az élet nagy talánya marad már)

Ahogy szétrágott egy pénztárcát, két fülhallgatót, és felment mindenhová, ahová képes volt. Én meg mentem utána, neveltem, tanítottam, mert ő egy kvázi kisgyerek volt, és ő nem tudja, mit lehet és mit nem. Meg kell tanulnia.

2023. márc. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
86%

A tányért mondjuk ne hagyd elöl, és akkor nem szőrözi össze..?

A pultra ugrálásról meg le lehet szoktatni, de teljesen nyilvánvalóan nem három nap alatt.


Benti cicánál a karomvágás dicséretes, ha helyesen és megfelelő eszközzel csinálod, de attól még kaparni fog (sőt! hiszen manikűrözni kell...), a dolog célja "mindössze" annyi, hogy pótolja azt a kaparásmennyiséget, amire egy benti cica nem kényszerül rá - a cél az, hogy ne akadjon bele véletlenül a kanapéba, az ágyneműbe, a szőnyegbe, a bármilyen kárpitba, és ne tegye tönkre akaratlanul is, meg ne ficamodjon ki az ujja például, ha beakad valahova.


Az pedig, hogy számodra meglepő dolog az, hogy a macska szőrös, vagy hogy a macska kaparni szokott... azon semmilyen jótanács nem segít.

2023. márc. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:

Na, kíváncsi lennék mit értél el az életben, te szerencsétlen, hogy engem így minősítgetsz már. De kitalálom. Ezen az oldalon vagy koronázatlan király kioktatásban, az biztos. Nem azon van a hangsúly te agyhalott hogy szőrös a macska, hanem azon hogy a mosogatóban szőröz össze mindent.

Látom nagyon fontos neked ez a kioktató stílus, de kb el sem olvasod amit írok.

2023. márc. 8. 21:02
 28/36 A kérdező kommentje:
Utolsónak: 5 percenként nem mosogattam, ezért volt benne tányér. Hihetetlen amúgy tényleg mennyire okosak vagytok :D mégis itt élitek ki magatokat ezekkel a hozzászólásokkal.
2023. márc. 8. 21:15
 29/36 anonim ***** válasza:
86%
Megint nem értem a problémát. 🤷‍♀️ A koszos tányérnak nem mindegy? Ha a macskáért aggódnál, még érteném, hogy nehogy benyaljon valami számára mérgezőt a használt tányérról, de a tányérért? Most tényleg? Mi van, ha rámegy a szőr? Majd elmosogatod, eltörölgeted, elpakolod a szekrénybe, és mikor ennél, már szőrmentes lesz.
2023. márc. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem kerdezo menj, aludj egyet. Holnap pedig olvasd at ujra a kerdesed es a valaszaid es talan megerted, hogy miert is kaptal ilyen valaszokat.

Az 5 eves fiam nem hisztizik ennyit, komolyan mondom. De talan ha lenyugszol es normal allapotodban olvasod el, amit ide leirtal, meg fogod erteni, hogy mi bajunk van veled.

Talan.

2023. márc. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!