Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Állatvédők figyelem! Tieteket...

Állatvédők figyelem! Tieteket nem háborít fel ez a hozzáállás?

Figyelt kérdés
Http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__1239235-miert-pusztitotta-el-az-anyamacska-2-kolyket-is-3-het-szoptatas-utanBocsi, de nem tudom szó nélkül hagyni, jobb lenne ennek a cicának egy másik gazdinál, nem tudom merre lakik az illető, de ha van egy állatvédő, aki megteheti áltvehetné a cicát. Remélem nem csak én háborodtam így fel ezen a dolgon.
2010. okt. 16. 20:56
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Többieknek meg köszönöm a hozzászólásokat!
2010. okt. 17. 12:48
 12/26 anonim ***** válasza:

Igen, de mi van akkor ha szerencsetlen kerdezo, akinek a macskaja megolte a kolykeit, csak befogadta az utcarol az allatot?

Az is lehet, hogy egy kivert macska volt es csak nem akarta az utcan hagyni, mert annal meg az is jobb, ha o befogadja- akkor is, ha nincs ra eleg ideje es penze.

Talalgathatunk barmit, csakhogy amig en errol az oldalrol nezem( pedig nem vagyok egy aldott, mindenkirol pozitiv velemenyu ember), addig te mindenaron egy lelketlen allatkinzonak akarod beallitanai szerencsetlent.


Az allatkinzas nem itt kezdodik. Menj el egy videki faluba, nezz ott korul. A macska ott egy allat, az ivartalanitas fogalmat pedig sok helyen nem ismerik.

Ne vadolj, korantsem mondom, hogy ez a noramlis, csak tudatni akarom veled es felebreszteni az alomvilagodbol...


Ugyanakkor , mint amr emlitettem sem az elozo hozzaallast, sem azt nem tartom normalisnak, amikor valaki az allatot (igen, allat!) egy emberi letszuksegnel fontosabbnak tart.

Ha egyszer majd gyereked lesz, es olyan helyzetbe kerulsz, hogy meg a szamlakat se tudod kifizetni, akkor is inkabb a macska ivartalanitasat tartanad szem elott, mintsem a teli futest, hogy a gyerek ne legyen beteg?


Remelem, kedves "allatvedo"(ami nalam azt takarja, hogy nem csak a szaja nagy...), hogy nem csak en haborodtam fel a kerdeseden, ahol egy ismeretlent vadolsz es a maganeletebe eroszakosan es durvan beleavatkozol...

2010. okt. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Ha valaki vállal egy állatot, akkor tegye rendesen. Az illető meg nem pénz hiányra hivatkozott, simán csak arra, hogy nincs ideje. Az meg mindenkinek nyilvánvalónak kell(ene) lennie, hogy az, ahogy az állataival bánik, a legkevésbé sem magánügy, hanem adott esetben büntetőjogi tétel.....
2010. okt. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Abban igazad van, hogy sok faluban, vagy sok helyen tudatlan primitív emberek élnek, ahol a családban az állat a legintelligensebb lény. Ezt nem is vitatom. Nem kellett felébresztened az "álomvilágból".

A kérdező nem a pénzre hivatkozott, ahogy a legutóbbi hozzászóló írta, gondolom féregtelenítőt se vesz az állatnak, mert nincs ideje megvenni azt a pár száz Ft-os tablettát, és ha van gyereke lehet, hogy teli van férgekkel, meg ő maga is.

Amúgy meg kevés pénzből is lehet egy állatot szeretettel tartani, pl nem drága konzervet vesz neki, hanem mondjuk a maradékot kapja. A kérdező viszont nagy ívben lesz.arja mi történik a macskájával, csak ennyi a probléma. Vannak ivartalanítása akciók, van rengeteg segítőkész állatvédő, menhelyek, ha érdekelné a dolog, körbekérdezne mindenhol, hogy merre tudnának neki segíteni.

2010. okt. 17. 16:34
 15/26 anonim ***** válasza:
56%

Azért elég vicces hozzászólások vannak itt...

Akinek nincs pénze eltartani NORMÁLISAN egy állatot, az minek vesz magához? Mióta kötelező állatot tartani? A vidékieket inkább hagyjuk, akik kihasználják szerencsétlen élőlényeket, a kutyát a kertbe kötve tartják "házörzőnek" és felé se néznek, csak amikor elédobják a "kajának" nevezett moslékot...A macskával meg szintén ennyi a kapcsolat, az ivartalanítást hírből se ismerik, és teljesen normálisnak tartják ha egy macska 2-3 évig él. Szomorú... Ezt még a legnagyobb jóindulattal se lehet állattartásnak nevezni.

Nekem speciel nem fontosabb a villanyszámlám mint a két cicám, akik ÉLŐLÉNYEK, és ugyanúgy rám vannak utalva, akár egy kisgyerek. Akinek fontosabb minden mint az a "csak egy állat", az ne tartson állatot. Marha egyszerű.

2010. okt. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
56%

Első válaszolónak


annyit, hogy egy ivartalanítási műtét kandúrnál 8-9ezer Ft, nősténynél 12-14ezer...ez igazán nem egy olyan borzaklom összeg, amit ne lehetne kifizetni. Akinek nem tud ennyi pénzt áldozni a macskájára, az inkább ne tartson állatot. Ő is jobban jár és a leendő állat is, hogy nem hozzá kerül.

2010. okt. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy hol laknak a válaszolók, de az én macskámat speciel 5000ért kasztrálták Szolnokon. Ugyanitt a lány cica 8000. Vidéken jóval olcsóbb mint pesten.
2010. okt. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.


Jót mosolyogtam a válaszodon. Amúgy egy kis részben igazad van. Bevallom. Viszont az a mérhetetlen, hogy is fejezzem ki magamat... pökhendiség, sznobizmus, nagyképűség, ami a válaszból árad, mert a vidéki emberekről megmondod az igazat... Elárulok valamit: Borsod-Abaúj-Zemplén megyében élek, Bőcsön. 3000 lakosa van, Borsodi Sörgyár is itt van, így könnyebb lehet beazonosítani. A baj azzal, amit leírtál a vidéki emberekről, alapvetően HÜLYESÉG. Persze van benne igazság, de az csak igen-igen kicsi. Egyrészt, nem minden vidéki ember tartja láncon a kutyáját. Nem minden vidéki ember dobja elé a "kajának nevezett moslékot" Basszus, majd a Gundel étteremből kell a kutyának rendelni? Az igaz, hogy házőrzőnek sokan tartják, de na, a dakotákat valamivel féken kell tartani, hogy azért ne jöjjenek már be a portára az éjszaka kellős közepén, és ne vigyék már el a bicikliket, meg a benzines fűnyírót... Vagy teszem azt, törjék ránk az ajtót, kötözzenek meg minket (ne adj Isten meg is öljenek) esetenként akár 80!!! forintért is! Sajnos volt rá példa, nem itt a faluban, máshol.


Van kutyánk, egy német juhász keverék szuka, 6 éves, ivartalanított, nem tartjuk láncon, rendszeresen sétáltatjuk, mit szokott kapni enni? Mikor mit. Csirkefej, kacsahát (direkt kutyáknak csinálják, húsfeldolgozó ipar emberi fogyasztásra alkalmatlan termékei, amik még állati fogyasztásra alkalmasak), száraz táp, vagy épp maradékot, a vasárnapi húslevesből a csontokat, stb. Hoppá? Mit is írtál a vidéki emberekről? Hogy tartják a kutyákat? Nekem ne szabadkozz, hogy "jó, nem minden vidéki ember olyan, láncon tartja a kutyát, stb, stb, stb" ÁLTALÁNOSÍTOTTÁL! Ami azzal jár, hogy minden-egyes-embert-megbélyegzel, aki vidéken él! A legundorítóbb szokás.


Az, hogy nem érdekel téged a villanyszámla, majd mondd akkor, amikor sötétben ülsz a macskáiddal, akik legalább egészségesek =). Sajnos magyarok vagyunk, mi nem tehetjük meg azt, hogy elmaradozunk a közüzemi számlák fizetéseivel, mert rajtunk keményen behajtják, nem úgy, mint a navahókon, Miskolcon van egy család, több mint 10 milliós tartozásuk van (villany, gáz, víz, közös költség, hiteltörlesztés, stb, mindet, amit el tudtok képzelni) és élik az életüket, árammal, gázzal, vízzel, megkeserítve a panelház többi lakójának az életét. De te, ha egyszer elindulsz a lejtőn, markolnád a pénzt, de az csak csúszik ki a kezed közül, mert törlesztened kell, be kell fizetned, és elmaradoznak a számlák, akkor tőled bizony elveszik azt, amiért nem fizettél! Ma már úgy megy, hogy úgy is kikapcsolhatják nálad a gázt, ha otthon sem vagy. Ha vissza akarod köttetni? Fizess, mert hát "munkadíj van öcsém, órabérért dolgozunk". Magyar valóság. Szerintem én ébresztettem az embereket, nem az egyik hozzászóló, aki írta. Szép dolgo az állatvédelem, de a szobából, monitor mögül (mint a kanapé foci szurkolók) tüntető állatvédők csak hangzatos, túlzó szavakkal dobálóznak, és megvádolnak egy embert, akit nem is ismernek. És az a baj, hogy azt hiszitek nektek van igazatok! Mert hát "szegény kis állat, brühühü". Állatvédő kérlek szépen akkor lennél, ha minden lehetséges fórumon felszólalnál, minden egyes rendezvényen ott lennél, vagy törekednél azon, hogy ott legyél, sőt te magad szerveznél egyet! Így csak állatvédő szimpatizáns vagy. Még akkor is, ha adományozol, önkéntes munkát végzel menhelyen, mert ebben ki is merül az állatvédő tevékenységed.


Visszatérve arra, akit lehordtok már állatkínzónak is, a háta mögött... Az eszetekbe jutott, hogy miért nem lehet ideje? Mert esetleg 12 órás műszakban dolgozik és ingázik a munkahelye és az otthona között? Ami pénze meg van, az ki van számolva, és egy olyan kiadás, legyen az akár 8000-9000 ft, egyszerűen nem fér be a költségvetésbe? Mert akkor hm, lássuk csak, a kajapénzből vegyek el? Vagy a gyerek osztálypénzéből? Gyerek ne kapjon zsebpénzt? Pedig olyan jól tanul, és még segít is itthon. Vagy mit ne fizessünk be? Kábel tv, internet, telefon? Ezek kellenek, hiszen hozzátartozik már az élethez, jóformán ezek maradnak szórakozásnak, meg a gyerek kiverné a hisztit úgy is. Víz, gáz, villany, hiteltörlesztés, kocsilízing, lakásbiztosítás? Járjak autó helyett busszal? Így spórolok a benzinen/dízelen? Több 10.000 ft a bérlet, emellett időhöz van kötve, és még kevesebb ideje marad... 22-es csapdája.


Kicsit bele kellene gondolni magatokat a másik helyzetébe, hogy vajon miért nem tette meg, hogy ivartalanítsa azt a szerencsétlen macskát. De már a rémtörténeteket írjátok, de úgy, hogy Stephen King fizetne, csak hogy írhasson egy jó véres könyvet belőle... Összehordtok mindenféle hülyeséget, alap nélkül. Lehet, hogy amit én írtam, az is az, sőt nem is mondom, hogy nekem van igazam, viszont én legalább beleképzeltem magamat a másik helyébe, gondolkodtam (jé, ez egy olyan szokás, ami kezd kihalni az emberekből), hogy vajon mi lehet a sorok között. Na mindegy.


Megjegyzem ez az én véleményem. Valakinek egyet ért vele, valaki nem. Van aki részben egyet ért vele. Senki sem egyforma. Ettől szép az élet.

2010. okt. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Szerintem rosszul látod kedves válaszoló! A kérdező feltett egy kérdést, válaszoltunk rá, hogy a macska túlterhelt stb és a megoldás az ivartalanítás. Mondhatta volna, hogy sajnos nincs pénzem, de adjatok tanácsokat, mit tegyek. Mi enélkül is adtunk tanácsokat, meg se hallgatta.

A vidéki dologban annyiban van igazad, hogy bár általánosítás, akinek nem inge, ne vegye magára. A válaszoló is így gondolta, biztos nem úgy, hogy minden egyes vidéki így tartja az állatát, ne légy ilyen szüklátókörü.

2010. okt. 19. 00:29
 20/26 A kérdező kommentje:
Ja és aki annyira csóró, hogy nem tud havi 1-2 ezer Ft-ot félrerakni évi 10-20 kismacska és az anyamacska érdekében, annak szerintem internetre se futná. Na erről ennyit!
2010. okt. 19. 00:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!