Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Állatvédők figyelem! Tieteket...

Állatvédők figyelem! Tieteket nem háborít fel ez a hozzáállás?

Figyelt kérdés
Http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__1239235-miert-pusztitotta-el-az-anyamacska-2-kolyket-is-3-het-szoptatas-utanBocsi, de nem tudom szó nélkül hagyni, jobb lenne ennek a cicának egy másik gazdinál, nem tudom merre lakik az illető, de ha van egy állatvédő, aki megteheti áltvehetné a cicát. Remélem nem csak én háborodtam így fel ezen a dolgon.
2010. okt. 16. 20:56
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Kábel tv, internet, telefon? Ezek kellenek, hiszen hozzátartozik már az élethez, jóformán ezek maradnak szórakozásnak, meg a gyerek kiverné a hisztit úgy is.

Tudod én, mint gyerek jobban örültem egy háziállatnak, mint a tv-nek, vagy internetnek. Látod, ez is egy nevelési forma, a gyereket ültessük le a tv elé, ahelyett, hogy adna neki az ember egy háziállatot, kutyát, macskát. Én ahogy látom az utcán, ahogy a kisgyerekek sétáltatják a kutyájukat, futnak, játszanak velük, szívesebben lennék gyerek egy ilyen családban, mint ahol leültetik a gyereket a kábel tv meg az internet mellé. De mindenkinek más az értékrendje. Aki ezt nem élte át, milyen egy felelősségteljes állattartás, nem csak odab.asszuk az ételt aztán riasszon, ha jön a betörő, az sose fogja megérteni.

2010. okt. 19. 01:06
 22/26 anonim ***** válasza:
52%

00:18-asnak:


Nekem aztán teljesen mind1 hogy állatvédőnek vagy állatvédő szimpatizánsnak nevezel. Mellesleg fogalmad sincs hogy mit csinálok, mivel foglalkozok, és hova járok, de ez részletkérdés.

Álltalánosítottam volna? Pontosan. Ugyanis ez az a hozzáállás amit vidéken 10 emberből 8nál láttam. Sanos elenyésző a jó gazdák száma a kisvárosokban/falvakban, hogy miért van ez, arról fogalmam sincs, talán jobban beleragadtak a régi felfogásba, kevesebb a fiatal aki már másként gondolkodik. Rengeteg ilyen dolog van egyébként amiben érezhetően másként gondolkoznak, ilyen helyeket elterjedtebb a "férfiuralom" (nő helye a konyhában van, a neve pedig kuss) is.

Egyébként én is magyar vagyok képzeld (és nem troll, se nem zs.dó), és tisztában vagyok vele hogy nem könnyű feladat megélni, mi egy fizetésből élünk a párommal, és mégis van pénz állatorvosra. Ennyi.

Ha neked az internet meg a kábel tv fontosabb, az nagyon szomorú. A gyerek rinyálna? És? Kit érdekel? Nehogy már a gyerek hisztije fontosabb legyen mint egy szerencsétlen élőlény...Érdekes gyereknevelés az ilyen...Egyrészt a gyerekeket alap hogy megtanítja az ember az állatok és a természet tiszteletére, másrészről azonnal leszoktatja a hisztizésről, szerintem az az undorító szokás...Zsebpénz a gyereknek? Egy jól nevelt gyerek önmagától ajánlaná fel a zsebpénzét hogy a család ciája/ kutyája meggyógyulhasson, és újra játszhassanak együtt. Az olyan gyerek aki hisztit csap mert ezért nem kap zsebpénzt egy hónapban, az egy nagyon nagyon félrenevelt és rendkívül önző gyerek...

Ha 253 műszakban dolgozok és nincs időm, akkor megkérem az egyik szomszédot, vagy egyik rokont hogy vigye el az orvoshoz a cicát.

Nincs pénzed rá? Minek tartasz állatot?

Nincs rá időd? Minek tartasz állatot?

Van rá pénzed, de a kábel tv fontosabb? Minek tartasz állatot, és miért nem veszel inkább helyette tv-t minden helyiségbe?

"Az csak egy állat" Akkor minek tartod? Mert a gyerek kihisztizte?

Senkit se köteleznek állattartásra, aki vállalja, az a vele felmerülő költségeket is vállalja. Ha a gyereked fog megbetegedni akkor is inkább nézed majd a kábel tv-t? Ja, hogy az csak egy állat? No comment...

2010. okt. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszönöm a válaszod, maximálisan egyetértek veled!
2010. okt. 19. 10:17
 24/26 A kérdező kommentje:
kedves utolsó előtti! Ahogy írtad, a te kutyád ivartalanítva van, sétáltatod, szeretném kérdezni tőled, ha megbetegszik, te elviszed az állatorvoshoz? Vagy hagyod, hogy szegény elpusztuljon. Akit védessz, tipikusan az az eset, hogy mindegy, mi van a macskával, ő akkor se viszi orvoshoz, ha van rá pénze és ideje ha nincs, ebbe most ne bonyolódjunk bele, mert ezt bárki felhozhatja kifogásnak, ha vmit nem akar megcsinálni. Nagyon sok ember M.o-on a létminimum alatt él, ugyanis a min.bér a létminimum alatt van, szinte bárki jöhetne azzal, hogy neki nincs ideje, se pénze. Ha vmit meg akarsz tenni, legyen az a gyereked vagy éppen a macskád gyógyítása, akkor azt meg is tudod tenni!
2010. okt. 19. 10:28
 25/26 anonim ***** válasza:
Kérdező most komolyan egy paraszt vidéki vs köcsög tahó pesti vitát akarsz kirobbantani ? Fölösleges, és egy deka igazságtartalma sincs.
2010. okt. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Bár elég hosszú igaz, de nem olvastad el figyelmesen a dolgot, akinek, van kedve olvassa el.
2010. okt. 19. 22:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!