Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, ha az állatvédők...

Mit tegyek, ha az állatvédők nem hajlandók visszaadni a macskámat?

Figyelt kérdés

Fajtatiszta, törzskönyves cica, benti, de most az egyszer véletlenül kiszökött, amikor a fiamhoz orvost kellett hívni. Kerestük neten, plakáton, de nem jelentkezett senki. Most meg hallom, hogy egy állatvédő egyesület lelkesen hirdeti, nem is láttam, hogy keresték volna a gazdáját, nyilván megy a savazás, hogy jaj nincs benne chip, pedig van mert tenyésztőtől lett vásárolva, ki akarják ivartalanítani, pedig akartuk fedeztetni a tenyésztőjével. De a chippel nem tudom mit kezdeni, vagy meghibásodott vagy nem látja az olvasó. Nem hajlandóak visszaadni, mert már állítólag "gazdijelöltes", a napokban viszik is.


Nagyon ki vagyok akadva, még sosem szökött ki soha, de abban a helyzetben nem tudtunk az állatra figyelni!


2023. szept. 17. 14:19
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Nagyon barátságos, gondolom valaki összeszedte, de nagyon megköszöntem volna, ha engem értesítenek, termesztésen fizettem volna a költségeket. Külső extra ismertetőjegye nincs az állatnak, "semmi extra".
2023. szept. 17. 14:22
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom csak van fotód róla korábbról. Keresd elő, mutasd meg, ha nem hajlandóak odaadni vagy megmutatni, hívj oda hivatalos szervet. Az hogy kiszökött, nem főbenjáró bűn, max az ilyen állatvédő-nácik fejében. Max. az önkormányzat megbirságolhat miatta (nem fog). Ha az a te macskád, akkor nem vehetik el csak így tőled (biztos arra is lehet példa, de feltételezem hogy annak azért van egy szigorúbb menete). Állj a sarkadra, menj és szerezd vissza ha fontos, ennyi.
2023. szept. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Melyik egyesület ez? Könyvel , fotóval tudod bizonyítani hogy a tièd. A chip meg ritka ha nem működik, max pótoljàk ès kifizeted.
2023. szept. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
95%

Feljelented a szervezetet ha tudod igazolni, hogy valóban tiéd az állat.

Addig amíg a rendőrség bíróság nem állapítja meg a tulajdonjogot nem adhatják örökbe.

Viszont azt neked kell bebizonyítanod, hogy valóban tiéd az állat.

2023. szept. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez gyanús. Valami bizonyítékod csak van hogy a tiéd. Oltási könyv? Fotó?

Amikor oltani viszem a cicám, mindig megnézetem a chipjét hogy működik-e. Plusz az oltási könyvében van kép róla. Részben hasonló okokból, ha elveszne.

2023. szept. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
92%
Rendőrségi feljelentés.
2023. szept. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Irdatlan Infláció ***** válasza:
92%
Ez inkàbb jogi kategória. Mindenképpen jelentsd fel őket, ha ivartalanítják, akkor meg a tenyészeti értékét is érdemes visszakövetelni. Ebben egy ügyvéd jobban tud segíteni.
2023. szept. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
80%
Feljelenteni a szervezetet és a tagjait is!
2023. szept. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
93%

Ha tenyésztőtől vásároltad akkor az soktízezer forintos macska, ha nem adják vissza az egyszerű lopás, tehát rendőrségi feljelentést kell tenni.

Még mielőtt bármit is tesz az állatvédő egyesület írd meg nekik, hogy ha hétfőn nem kapod vissza egyben, ivarosan a macskádat akkor feljelented őket lopásért. Természetesen azt az összeget pedig, amit ők költöttek a macska ellátására, neked kell kifizetni feléjük.

2023. szept. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Holnap megteszem a feljelentést! Minden papírja megvan a cicának. Chip meg van benne, amit vagy nem érzékeltek vagy le se olvasták és kamuznak. Ha kiivartalanítják, ahhoz a tenyésztőnek is lesz egy-két szava, mert kiállításra is akartam vinni. Ő dühös, azt mondja, ha odaadják vkinek az általa tenyésztett macskát, kideríti és a rendőrséggel megy oda visszakövetelni. Nagyon haragszom, miért kell gazdás macskákkal ezt csinálni, nincs elég kóbor? A fajcica persze mindenkinek kell, nincs elég gazdátlan szerencsétlen cica, aki gazdira vár, persze, pont az enyém kell. Az egyesület nevét meg nem szeretném kiírni, mert lesz még velük egy-két köröm, nem szeretném, ha ez támadási felület lenne.
2023. szept. 17. 15:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!