Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti cicák gazdái: Nem...

Kinti cicák gazdái: Nem féltitek a cicáitokat?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert annyi szörnyű esetet hallani és sok mindent lehet olvasni ezen az oldalon is. Nagyon sok cica eltűnik napokra, hetekre, sérülten, betegen jönnek haza (vagy haza sem jönnek), gyakran megmérgezik őket vagy elüti egy autó. Ezer veszély leselkedik kint a macskákra, engem a frász kitörne minden pillanatban hogy mi lehet vele. Csak én szeretem itthon, biztonságban tudni a cicámat inkább? Jó, tudom most sokan azt mondják hogy a macska boldogabb ha kint lehet de nekem van 2 cicám, bentiek és nagyon boldognak, elégedettnek látszanak, hálásak a törődésért. Vidámak, rengeteget játszanak, esznek, nem hiszem hogy rosszabb soruk lenne mint azoknak akik kint élik az életüket.
2010. okt. 26. 15:49
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
67%
Mert ők nem tudják miből maradtak ki, nem ismerik milyen kint. Az én macskám kinti és benti, de alig lehet beráncigálni mert annyira imád vadászni, mászkálni meg minden. Amúgy én is féltem a macskám de nálunk nincs nagy forgalom. Értelemszerűen a főút mellett nem tartanék macskát. De amúgy meg mindentől nem lehet megóvni és a benti macskának is eshet baja, sőt ha pl véletlnül kiszökik, kikerül akkor sokkan nagyobb veszélyben van mert nem ismeri a kinti világot, megijed stb...
2010. okt. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
úgy van, tényleg nagyobb veszélyben vannak így a cicáid, hogy sose voltak kint, az én macskám is egyszer kiszökött és nem jött haza egész éjszaka. szegénykém egész éjszaka a másik utcába volt egy bokor alatt esőbe, mert nem talált haza. pedig csak egy kerten kellett volna átjönnie. érte kellett menni. szerintem ha nem találjuk meg, biztos, hogy nem maradott volna meg sokáig egyedül
2010. okt. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
61%
Abban reménykedtem, hogy itt a hideg és majd nem akarnak kimenni a házból.Tévedtem, egész nap kint ugrálnak, futkosnak én meg félóránként bámulok ki az ablakokon, hogy élnek-e még.Ez van, szeretik a szabadságot :)
2010. okt. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
40%
muszáj nekik sajnos a kinti lét is, az én cicám nagyon szeretett vadászni, békákra, egérkékre, gilisztákra... nem köthettem meg sajnos, megszokott volt tőle h kimegy, és nemsokára vissza is jött... sajnos ma tudtam meg h meghalt, ezt az érzést nem kívánom senkinek... rajta kívül van még 3 cicánk, féltjük őket is nagyon, és volt sok cicánk is, 2 évnél tovább egyik sem élt mindegyikkel baleset végzett, egy volt aki összeszedett egy halálos cicabetegséget .... :(
2010. okt. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:

Az enyém is kinti-benti,de most örömködöm, mert ahogy beköszöntött a rossz idő, csak kiszalad rájön hogy fázik, meg vizes lesz, és sipircel is be.

Persze nyugodtabb vagyok ha bent van, de azt is tudom, hogyha holnaptól nem engedném ki pusztán azért, nehogy baja legyen, akkor egy nagyon boldogtalan macskám lenne.

Nyilván az a cicka, aki még életében nem volt kint, annak nem is hiányzik, így értelemszerűen boldog bent is.

2010. okt. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
Elég sok macskám van. Kint is vannak, meg bent is. Télen többet vannak bent. És amúgy de, nagyon féltem őket, de az utcánknál messzebbre nem nagyon kóborolnak el.
2010. okt. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:

Kouldelka:


"Az enyém is kinti-benti,de most örömködöm, mert ahogy beköszöntött a rossz idő, csak kiszalad rájön hogy fázik, meg vizes lesz, és sipircel is be. "


Dettó :D:D

2010. okt. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Nem értek egyet sajnos a válaszadókkal, szerintem nem muszáj nekik a kinti lét ha eleget foglalkozunk vele és lekötjük a figyelmét és az energiáit játékokkal plusz ketten vannak, egymással is tudnak játszani. Ahogy az egyik válaszadó írta is hogy egyik macskája sem élt többet 2 évnél, na ezt én biztos nem bírnám elviselni. Több ismerősöm is bent tart cicát és egyáltalán nem lettek boldogtalanok.
2010. okt. 26. 16:17
 9/34 anonim ***** válasza:
64%
kinti macskám volt, és egyszercsak nem jött haza. sokáig kerestük, de nem lett meg. akkor megfogadtam, hogyha lesz még macskám, biztos hogy benti lesz.
2010. okt. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
69%
De miért kell egy ilyen igazából nem megszelídített állatot bent tartani? A macska kinti állat, ott érzi jól magát. Nekünk minden macskánk kint volt és elég sokáig is éltek.
2010. okt. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!