Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti cicák gazdái: Nem...

Kinti cicák gazdái: Nem féltitek a cicáitokat?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert annyi szörnyű esetet hallani és sok mindent lehet olvasni ezen az oldalon is. Nagyon sok cica eltűnik napokra, hetekre, sérülten, betegen jönnek haza (vagy haza sem jönnek), gyakran megmérgezik őket vagy elüti egy autó. Ezer veszély leselkedik kint a macskákra, engem a frász kitörne minden pillanatban hogy mi lehet vele. Csak én szeretem itthon, biztonságban tudni a cicámat inkább? Jó, tudom most sokan azt mondják hogy a macska boldogabb ha kint lehet de nekem van 2 cicám, bentiek és nagyon boldognak, elégedettnek látszanak, hálásak a törődésért. Vidámak, rengeteget játszanak, esznek, nem hiszem hogy rosszabb soruk lenne mint azoknak akik kint élik az életüket.
2010. okt. 26. 15:49
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
40%
ÉN május végén hoztam a cicust, most 6 hónapos fiú. Csak éjszaka megy el, néha nappal is, de sosem megy annyira messzire. Autó biztos nem üti el, mert fél a hangos tárgyak közelébe menni. Amikor kiáll a kocsi a garázsból, akkor is mindig elmegy :) Én a téltől féltem, de addig csak kikönyörgöm hogy hagy lehessen a szobámban, viszek neki almot, ablakot nyitok, ha nincs akkora hó, akkor pedig leviszem az udvarra. Nem azért mert fázik, (van bundája) hanem azért is, mert havat még nem látott, nehogy elássa magát vagy hófedte gödörbe lépjen...
2010. okt. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
70%

16:14 és 16:15 vagyok


Nálunk az összes ivartalanítva van, ez megsokszorozza az életkorukat.

2010. okt. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:

nekünk is van 2 cicánk,de kint és bent is szoktak lenni..

télen inkább általában bent vannak a hideg elől,viszont ha jó idő van/nyáron állandóan kint vannak.

bár az is sokat segít hogy egy "forgalmatlan" utcában lakunk így különösebb baja nem lehet..

bár a fiú macska nagyon sokat elkóborol,sőt verekszik és véresen is jött már haza :S és itt azon van a lényeg hogy napokra is eltűnik de mindig hazatalál..

2010. okt. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
Azt cáfolnám hogy nem megszelídítettek, a mi cicáink borzasztó szociálisak nagyon emberközpontúak. Állandóan az ölünkben vannak, jönnek utánunk mint a kiskutyák, mindig velünk akarnak lenni. Jobban szeretnek minket, embereket mint egymást és állítom hogy jól érzik magukat.
2010. okt. 26. 16:32
 15/34 anonim ***** válasza:

Minek tetted fel a kérdést ha eleve neked van igazad? Mi bajod azzal hogy más nem úgy gondolja mint te? Te tartsad bent, mi meg úgy ahogy mi akarjuk. Nem fogom a macskám megerőszakolni és bezárni mert féltem. Pedig nem egy vadállat, hanem ugyanolyan szelíd mint a tiéd. Arról már nem is beszélve hogy én képtelen lennék állandóan ajtókat csukogatni hogy nehogy kimenjen a macska mert nem csak ő van a világon akinek ki be kell járnia! Volt olyan macskám is aki kinyitotta az ajtókat. Na kösz akkor most egész nap zárjuk kulcsra? Ablakok stb dettó? Ja meg persze akinek nincs akkora háza az akassza fel magát, ugye? Mert pl nálunk hiába van sok szoba, a macska baromi kicsi helyen mozoghat, ugyanis a szobák többsége be van zárva és attól még hogy szeretik oda nem mehet be csak az enyémbe meg nappali, konyha stb...

Ja és érdekes a mi macskáink szép kort éltek meg. Bent is halnak meg korán macskák kint is élhetnek sokáig.

Az pedig tény hogy a macska mint faj, iganis nincs úgy háziasítva mint pl egy kutya. Ezt mutatja pl az is hogy nincs is anyiféle színben, méretben, formában mint a kutya. Ezt hiába is tagadod. Ettől még a fajon belül különböző egyedek lehetnek. Első voltam.

2010. okt. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Annyira ellenzed ezt az egész kinti dolgot,meg a válaszolókat oltod...minek tetted fel a kérdés ha egyik válasz sem jó és te 1000%-ban biztos vagy benne hogy mennyire jó a macskáidnak bent lenni!

Nekem volt egy macskám 25évig élt és kinti-benti cica volt. Ha beakart jönni nyávogott vagy ült az ajtónál. És nagyon boldog volt. 25év alatt egyszer sem lett semmi baja.

2010. okt. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
Utolsó kettő, tehettek egy szívességet... Mi bajotok van? Hogy miért tettem fel a kérdést azt nem a ti tisztetek megítélni. Amúgy nem azt kérdeztem hogy megtudnátok-e győzni róla hogy kint jobb-e a macskának mint bent mert erről tényleg megvan a véleményem. A kérdés az volt, bár tudom hogy nehéz a magyar nyelv értelmezése, hogy nem féltitek-e ha kint vannak? Erre akár egyszavas válasz is adható, nem kell az oltogatás. Te ott tartod a macskádat ahol akarod és én is, a kérdés nem erre irányult. Bízom benne hogy most már világos voltam az értetleneknek is.
2010. okt. 26. 16:49
 18/34 anonim ***** válasza:

Nekünk volt egy kinti-benti cicánk, estére mindig bejött, csendes hely, rendes szomszédok, sose ment messzire, max. két háznyi távolságba, balra, vagy a szembe szomszédhoz, de mindenki ismerte és szerette, ha hívtuk sokszor ők szóltak, hogy ott van az ő kertjükben, de idegeneket nem engedett közel magához sosem. Herélt volt. Eleve benti macskának akartam, de győzött a jóakarata egy rakás embernek, meg az okoskodása, hogy ki kell engedni szegényt, meg jaj milyen rossz neki, biztos kivágyik majd stb. Hát kinti benti lett.


Tavaly ilyenkor elmentem könyvet venni, gondoltam rá, hogy be kellene zárni, mert kezd elborulni, de nem zártam, mert ugye megint visszhangzott, a jaj hagyd már szegényt, úgy szeret kint lenni. Egye fene mindjárt jövök úgy is, pedig nem szaladt el, leült a bejárat beugrójában. Azóta nem láttam. Se élve se halva, szétplakátoztuk magunkat, naponta órákig kerestük ahol csak lehet, átkutattuk az összes szomszéd kertjét kamráját, még a szomszédos utcákban is, de semmi. Senki nem is látta. Soha az életben nem fogom megbocsátani magamnak, hogy hallgattam másra és kiengedtem. Még mindig meglenne, ha nem tettem volna. Ráadásul akkor még a macskabiztos kerítésről sem hallottam.


Most van két másik cicánk. Nem mennek ki, ha mégis kimennek, akkor csak úgy, hogy mi is ott vagyunk, pedig már olyan a kert, hogy nem tud kimenni. Nem is nagyon igénylik, el vannak bent. Ha kint vagyunk, kis szaladgálás után, általában csak lefekszenek nézelődni, aludni.


Valaki írta, hogy miért zárnánk be egy nem megszelídített állatot. Itt van elcseszve, hogy a macska egyáltalán nem vadállat, teljesen szelíd, azért ne keltse már azt a tévképzetet, hogy nincs megszelidítve az a tény, hogy át tud mászni a kerítésen. A macska egy két éves gyerek értelmi szintjén van, de ezt már mondtam sokszor. A két éves gyerekem is boldogan szaladgálna kint, de most őszintén, hát hülye lennék hagyni, kb. mintha kinyitnám a kertkaput, aztán kiengedném a gyereket, hogy érezd jól magad, homokozzál, szaladgáljál, anyuci addig mást csinál, majd néha kinézek az ablakon.


Ez a világ nem a természet lágy öle, ebben a világban emberek mérgeznek, rugdosnak, fogják meg és viszik ki az erdőbe, mert nem szeretik, kiengedett kutyák kapják el, autók ütik el, véletlen felmászik egy teherautóra ami elviszi, bármi történhet vele, ami finoman szólva sem természetes. Ezt a világot nem a macskára méretezték, hanem ránk emberekre. A macska nem fogja megérteni a szabályait, és rá halálos veszély az, ami adott esetben mondjuk eltöri az én lábam, és én perelek utána, a macska meg ott marad az útszélén és le van szarva.

Amúgy meg arra se vegyen mérget, akinek fél a hangos dolgoktól a macskája, hogy nem üti el az autó. Ha gondol egyet, hogy ő most át akar menni, akkor nem érdekli a hangos dolog, és ha kiugrik nem mindig tud megállni az autó, ha egyáltalán akar. A macska nem fogja fel, hogy az a szerkezet át fog menni rajtam és meghalok. Az nem ért ilyeneket.

2010. okt. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

16:50-es,köszönöm szépen, ezekre gondoltam én is, mert a legjobbat akarom a cicáknak, nem a korai kínhalált. Például a nagymamámnál a környéken konkrétan mérgezik a macskákat, már mindenkié elpusztult az utcában...

A másik dolog amire ki akartam térni hogy megoldható-e hogy egy kert macskabiztos legyen, azaz a cicák ne tudjanak kijutni a kerten kívülre? Mert a kertbe, felügyelettel kiengedném őket, csak az utcára meg akárhová csatangolni nem.

2010. okt. 26. 16:56
 20/34 anonim ***** válasza:

Persze, mindjárt linkelem. :)


[link]


Amúgy a szövegben van az a videó, amit nem nagyon értek hogy kerülhetett oda, ugyanis szerintem az nem macska biztos kerítés, hogy kicsit magas, de fel tud ugrani a tetejére és ott nincs semmi ami meggátolja a túloldalra ugrásba. Azért van a mellékelt ábrán a háló.


[link]


[link]


Egyébként a másik még, amitől féltem őket, hogy azóta már abba is beleástam magam, hogy másik macskáktól olyan betegséget is kaphat, ami ellen se védőoltás, se érdemi kezelés nincs és halálos pl. fiv. na erre nekünk nincs szükségünk.

2010. okt. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!