Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti cicák gazdái: Nem...

Kinti cicák gazdái: Nem féltitek a cicáitokat?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert annyi szörnyű esetet hallani és sok mindent lehet olvasni ezen az oldalon is. Nagyon sok cica eltűnik napokra, hetekre, sérülten, betegen jönnek haza (vagy haza sem jönnek), gyakran megmérgezik őket vagy elüti egy autó. Ezer veszély leselkedik kint a macskákra, engem a frász kitörne minden pillanatban hogy mi lehet vele. Csak én szeretem itthon, biztonságban tudni a cicámat inkább? Jó, tudom most sokan azt mondják hogy a macska boldogabb ha kint lehet de nekem van 2 cicám, bentiek és nagyon boldognak, elégedettnek látszanak, hálásak a törődésért. Vidámak, rengeteget játszanak, esznek, nem hiszem hogy rosszabb soruk lenne mint azoknak akik kint élik az életüket.
2010. okt. 26. 15:49
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
Valaki írta, hogy ennyi erővel ő sem megy ki az utcára. Kedves válaszoló a különbség az, hogy gondolom te nem egy szellemi fogyatékos/két éves gyerek értelmi szintjén vagy, plusz nem egy három kilós törékeny kis semmi vagy, nem fogsz megenni gyanús kenőmájasokat a földről, és nem fogsz az utolsó pillanatban átrohanni a villamos előtt, mert azt se tudod mi az, csak annyit hogy hangos. Erről van szó, hoyg ami neked nem egy túl veszélyes világ az a macskának az, mert nem neki van kitalálva. Én aláírom, az erdőben csak a róka lenne rá veszélyes vagy nem tudom, de azért egy város nem a természet lágy öle, szóval nem ugyanaz.
2010. okt. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 A kérdező kommentje:
Egy ismerősömnek volt egy gyönyörű, hosszú szőrű szibériai macskája, akit egyszer elloptak. A cica visszaszökött az ismerősömhöz, új nyakörvvel a nyakán... Szóval még ezzel is számolni kell, hogy másnak is megtetszhet.
2010. okt. 27. 16:41
 33/34 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés nemsokára felesleges lesz. Az USA sok településén már kóborként begyűjtik a közterületen, és a más telkén kószáló macskákat, mondván, hogy kárt tesznek az élővilágban.

Azaz: marad a szobai tartás, és a pórázon sétáltatás, mert egy ridegen tartott macska nem fogja betartani a birtok határokat, és a sintértelepen végzi...

2010. okt. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Nekem a szüleimnél van két kinti macskám, mindkettő ivartalanítva. 6 és 7 évesek, vagy valahogy így. Én is mindig aggódtam értük, ráadásul mi főút és vízpart közelében is lakunk, vannak felént rókák, fácánok, őzek, vaddisznók meg minden. Sose volt semmi bajuk.


Itthon viszont benti macskám van, és jó dolga van, mert van kutya akivel játszik, meg játékai, meg mindene meg van, de igazából én meg tökre sajnálom, hogy nem mehet el kalandozni, vadászni szegény.


Mindkettőnek meg vannak az előnyei és a hátrányai is, de szerintem a legjobb dolguk a macskaajtós kinti/benti ivartalanított cicáknak van.

2010. okt. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!