Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan űzzem el a kóbor...

Hogyan űzzem el a kóbor macskákat az udvarunkról? Most fogunk beköltözni.

Figyelt kérdés
15Éve nem lakik senki ezen a telken és a jó szomszédok kedvesen etették a kóbor macskákat(magukhoz azért nem vették ) akik mindig ide fialtak a kertbe.Hogyan zavarjam el őket?
2010. okt. 27. 06:53
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
Tudod, az emberek több betegséget terjesztenek fényévekkel, amiktől van tartani valónk. A macskák nagyon nagyon kevés emberre átterjedhető betegséget terjesztenek, azok se vészesek. Egy megfázás több kellemetlenséggel jár...
2010. okt. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
16%
Tudod, az édes házikedvencek néha nem is olyan ártatlanok, mint gondolnád. A pihe-puha szőrtenger, és az imádnivaló barna bociszemek ugyanis valójában egy baktériumvonatot rejtenek. Ez első hallásra szörnyen hangzik, pedig teljesen természetes: a mi testünkön is megszámlálhatatlanul sok mikroorganizmus hemzseg, amelyek mindennapi életünk és egészségünk velejárói. Az állatok fürdéskultúra híján természetesen több, és másfajta kórokozókat hordoznak testükön, melyek számukra ártalmatlanok, azonban ránk nézve súlyos betegségek okozói is lehetnek. A paraziták, baktériumok, gombák és vírusok többnyire közvetlen érintkezés útján kerülhetnek át a te szervezetedbe, de az állati ürülék is rengeteg fertőzést hordoz, ezért kisgyerekek esetében kimondottan ügyelni kell, hogy merre járnak, és mit „kóstolnak” meg. Többnyire macskák által terjesztett Toxoplasmosis betegség fordul elő a leggyakrabban. Ha erős immunrendszerrel rendelkezel, akár teljesen tünetmentesen is átvészelheted a betegség lefolyását, gyengébb immurendszer esetében azonban súlyos szervi tüneteket okozhat. A legveszélyeztetettebb azonban a magzat, aki a fertőzött anyától könnyen elkaphatja a betegséget, ami következtében ideghártya-gyulladással, vagy vízfejűséggel jöhet a világra. A betegség lappangási ideje egy és három hét között terjedhet, tünetként pedig hőemelkedés, láz, nyirokcsomó-duzzanat illetve máj- és lépmegnagyobbodás is jelentkezhet. Amúgy biztos nagyon jó lehet egy cica, ha az emberek már nem tudnak elviselni.
2010. okt. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:
Utolsó, veled egyet értek abban a témában, hogy veszélyes az ilyen macskatartás, a képedet viszont remélem, hogy nem gondolod komolyan! Nem kilőni kell a macskákat, hanem segíteni rajtuk, saját magunk egészsége érdekében is, de a kérdező annyira primitív, hogy ezt nem fogja fel, az ilyen hülye emberek szaporodnak.....
2010. okt. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon okosnak képzeled magad, de kérlek nevezz már meg egy olyan vírust, parazitát, baktériumot amit kifejezetten a macskák terjesztenek. Amit a toxoplazmózisról írtál, elég szép nagy csúsztatás. Az emberek jelentős hányada már átesett rajta, aki átesett rajta az meg immunis, a magzatának se adhatja át. Igen legyengült immunrendszernél gondot okozhat, és itt legyengült immunrendszeren AIDS-et kell pl érteni...Nem azt hogy kicsit gyengébb az immunrendszerem aztán pl könnyen benyelem az influenzát. Uristen... Egyébként meg toxoplazmózist elkaphatsz nyers hústól is ,ez a leggyakoribb (pl,tatár beef steak, de elég ha főzöl, megfogod a fertőzött húst, aztán meg a szádhoz nyúlsz), ezenkívül fertőzött földdel, illetve azokban termő zöldséggel való érintkezéstől. Sztem neked vegyvédelmi ruhában kéne közlekedned ha ennyire ku.vára félsz a baciktól. Juj juj:) Azért nehogy már ott tartsunk hogy a macska egy veszélyes baktériumtenyészet...Az ilyen felfogású családokban nőnek buborékban a gyerekek, aztán meg mindenre allergiásak lesznek... Én kiskorom óta macskák, kutyák között voltam, a cicákkal egy ágyban aludtam, és alszok most is (az apukám is, és a párom is), sőt, volt hogy egy tányérból ettem a cicámmal, puszilgattam őket amikor még kicsi voltam, amit akarsz és SOHA nem lett tőlük SEMMI bajom, pedig nincs vmi hú de nagy immunrendszerem, a torokgyulladást évente vagy 3x-4x elkaptam (hozzáteszem : emberektől...).
2010. okt. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
Ja, hozzáteszem: a mi cicáink ápoltak, gondozottak voltak (illetve most is azok). A bkv, na az tényleg vírus meg bacitanya...
2010. okt. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
Azért egy oltatlan, férges macska falka nem vmi egészséges dolog.
2010. okt. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:

Utolsó! Még pár hozzászólással ezelőtt én is ezt írtam! Bár hozzá kell tenni: a cicákat nem azért oltják hogy nekünk ne adhassanak át semmit, hanem hogy ők ne kapjanak el vmi veszélyes macskabetegséget. Azok a betegségek nem terjednek át emberre. De felesleges tépnem a számat, mindenki utánajárhat SZAKKÖNYVEKBŐL és nem innen-onnan internetről..


(22:03-as vagyok)

2010. okt. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:
Anno a kertembe nem az ápolt, tiszta szobacicák jártak kulázni.
2010. okt. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:
Ezért kell ezeken a macskákon segíteni!!!!! Főleg ha a kérdező kutyát akar, állítólag akkor szereti az állatokat, vagy a macskákat nem? Ilyen embernek nem kell kutya se.
2010. okt. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:
Én pl imádom a kutyusokat. Van egy nagyon okos két éves bullmasztif-pittbull keverék kan kutyusom. Úgy hívják, hogy Adolf. Sem ő, sem én nem szeretjük a macskákat. Mióta van már nem járnak be hozzám a cicusok. Mondjuk már előtte se nagyon jártak...
2010. okt. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!