Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan űzzem el a kóbor...

Hogyan űzzem el a kóbor macskákat az udvarunkról? Most fogunk beköltözni.

Figyelt kérdés
15Éve nem lakik senki ezen a telken és a jó szomszédok kedvesen etették a kóbor macskákat(magukhoz azért nem vették ) akik mindig ide fialtak a kertbe.Hogyan zavarjam el őket?
2010. okt. 27. 06:53
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
Miért nem írsz pár kiba.szott emailt az állatvédőknek? Ennyi idődből már kitelt volna.
2010. okt. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:

Leírom még egyszer a válaszom, kicsit másképp megfogalmazva, hogy most ne tudd kitöröltetni. Senki se kéri tőled, hogy saját pénzedből old meg a macskák sorsát, de ennyi irogatás helyett, küldhettél volna pár mail-t az állatvédőknek, akik az ilyen esetekkel foglalkoznak. Mondtad, hogy ha ilyen nagy a szám, vigyem a macskákat, nos, én nagyon szívesen elküldeném azt a pár emailt, de a címedet nem tudom, és logikus, hogy nem is fogod bediktálni, pedig ha ennyire tehetetlen vagy, megírnám helyetted, nagyon szívesen. így most nem tudják törölni a válaszom.

A másik dolog, magyarázd el nekem légyszíves, szerinted ezek a kóbor macskák gonoszak és direkt szarnak pont a te udvarodba? Miért gondolod, hogy egy állat, azért mert nincs gazdája gonosz, és a te kutyád, akinek van gazdája, pedig egy aranyos tündi bündi? Ha tényleg szeretnéd az állatokat, a szemedben egy kóbor macska is egy érző lény lenne, ugyanolyan lelke van, mint a gyerekkori macskáidnak és a kutyádnak.

2010. okt. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:29


Ha vmi történik a szomszédodnál, ami nem normális dolog, pl bántalmazás, macskák nem megfelelő tartása, stb ami kihat a te udvarodra is, nem vagy köteles jelenteni?

Dugjuk a fejünket a homokba, akkor a probléma is megszünik, ez aztán a hozzáállás.

2010. okt. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:
Téged nem kell sértegetni mert a szavaid minősítenek.A kutyáid meg nem érdekelnek és nem is írtam semmi rosszat róluk.Viszont ha figyelmesebben elolvastad volna amit írtam,és nem csak puffognál ,azt is észre vehetted volna hogy két tippet is adtam a megoldáshoz.
2010. okt. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó :) Őt nem érdeklik a megoldások, állatvédők, riasztó berendezés, meg amiket te írtál, nem komplett...
2010. okt. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:

Kedves utolsók. Jó lenne, ha nem azzal szórakoznátok, akinek a probléma létrehozásához semmi köze, és nem javasolnátok hülyeségeket megoldásként. A szomszéd eteti a macskákat nem a kérdező, és az ő telke lett találkahely. Nyilván olyan macskák is vannak köztük, akiknek van gazdája, csak a társaság kedvéért járnak oda. Szerintetek az állatbefogók ezeket leválogatnák? Mert nálunk vidéki viszonylatban ugye olyan nagy szokás chipet beültettetni, meg nyakörvet adni a kinti macskákra? És egy menhelyre kerülve pontosan mennyi esélyük is lenne ezeknek a gazdával rendelkező macskáknak arra, hogy a macskatápba kerülés helyett egy új gazdát kapnak?

Ezt a helyzetet egyértelműen a szomszéd tudná megoldani azzal, hogy befejezi az etetést.

2010. okt. 30. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:

Mondjuk, most látom, van egy ételmes állatvédő csapat Veszprémben, akik nem a macskatápos konzerv előszobájának használják a menhelyet a befogott macskák 9/10-e számára, hanem a befogott macskákat ivartalanítják, és visszaeresztik az eredeti élőhelyükre.

Más megoldás nincs. A macska olyan szapora, hogy akármennyi kóbor macskát fognak be, vagy semmisítenek meg, az a néhány példány akiket nem tudtak befogni, meg akiket azután dobnak ki az utcára, rövid idő alatt újranépesíti az élőhelyeket. Mindig pontosan annyi kóbor macska van, amennyit az élőhelyek (ezek közül egy az a bizonyos szomszéd) el tudnak tartani.

2010. okt. 30. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:
Miért lennének hülyeségek a javasolt megoldások? Itt az a baj, hogy elüzni akarja, nem pedig a problémát megoldani. A probléma igy nem oldódik meg, de ez az ő baja lesz, nem az enyém, ha nem hallgat az okosokra, hát csináljon amit akar. Valóban nehéz kérdés ez a kóbor macska kérdés, mindig is lesznek kóbor macskák, de ha az emberek másképp gondolkodnának, lényegesen csökkenne a számuk. A szomszédban pedig valószínüleg egy dilis( vagyis beteg) macskás nő lakik, ezzel az üggyel kéne foglalkozni, mégpedig annak, aki a környezetében él, annak kéne jelenteni, mondom én szivesen jelenteném, de hát nem tudom a címet. Nem mondom, hogy az állatvédők 100 százalékosan meg tudnák oldani a problémát, de legalább meg lenne a szándék, nem a leszarom hozzáállás lenne. Ez itt a legnagyobb baj, ezért van ennyi kóbor macska, az ilyen emberek miatt.
2010. okt. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:
És az miért is lenne gond, ha a saját kertjéből ki akarja ebrudálni a maccsokat? Majd beköltöznek a szomszédhoz enni. Nem megölni akarja őket, nem elzavarni a vadonba, CSAK TÁVOL TARTANI.
2010. okt. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:
És szerinted távol tud tartani egy konkrét macskafarmot? na be viccelj, mindig lesz pár aki átmegy, hacsak nem épít vmi magas falat bekeritve a házat minden oldalról meg felülről.
2010. okt. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!