Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehetne leszoktatni a...

Hogyan lehetne leszoktatni a nyávogásról?

Figyelt kérdés
Két macskánk van, az egyiket mi neveltük fel kiskora óta kertben, a másik, és vele van a baj, egyedül nőtt fel, panelházban. És állandóan nyávog, valami iszonyatos hangon, olyan, mint tavasszal, amikor párosodni akarnak. Mindenért nyávog, ha éhes, ha nem, ha bent, van, ha kint van. Simogatni, vakargatni nem lehet, mert akkor támadólag lép fel. Van valami macskáknak való természetes nyugtató dolog? Vagy terápia vagy mittomén? Körülbelül egy éves, ivaros kanmacska. (a másik is, az, amelyik csak akkor nyávog, ha baja van)
2010. nov. 23. 09:56
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó, örülök, hogy valaki megért.

A többieknek, nem azért nyávog, mert párosodni akar, rühelli a többi macskát, csak azt mondtam, hogy olyan a hangja alapból.

2010. nov. 23. 11:29
 12/33 anonim ***** válasza:
95%
Hát akkor sajnos tűrnöd kell a nyávogást. Pont. Egyébként az ivartalanítással sok viselkedési problémát meg lehet oldani, betegségeket lehet vele megelőzni, megnöveli a macska élettartamát. De ha szerintetek ez kib*szás a macskával akkor ehhez már nincs mit hozzá fűzni.
2010. nov. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
64%

10:50 - A macska nem ember, nem fogja megcsonkítva érezni magát egy ivartalanítás miatt.

Kérdező, ha nem akarod megszüntetni az okot, semmi baj, de akkor nem fog olyan sokáig veletek élni a cicus.

2010. nov. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Meg akarom szüntetni az okot, de nem így. A másik miért nem nyávog? Mert nincs elkényeztetve. De hogyan lehet egy egyedüli macskaként felnőtt macskát szocializálni és arra tanítani, amire az előző gazdája elfelejtette? Hogy nem kuncsorgunk, nem ugrunk fel, és kussban maradunk vagy takarodunk kifelé!
2010. nov. 23. 13:10
 15/33 anonim ***** válasza:
Tudod, mit, kérdezz meg egy állatorvost!
2010. nov. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Erre az oldalra járnak fel állatorvosok is
2010. nov. 23. 13:34
 17/33 anonim ***** válasza:
78%
A másik azért nem nyávog, mert ő más természetű. Emberek között is van beszédes és hallgatag. Ha keverék macskák, akkor meg másféle tulajdonságokat örököltek.. Minden típusnak megvan a jellegzetes "nyávogása". Ha ő ilyen, akkor szerintem nem fogod róla leszoktatni, ő így kommunikál. Nem tudom, az ivartalanítás megoldás lenne-e, szerintem csak akkor változtat, ha tényleg az ivarzás miatt ilyen hangos. De nem vagyok benne biztos, hogy itt erről van szó.. Nekem is volt már hangos és csendes macskám is, ivarzástól függetlenül..
2010. nov. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
79%
Szocializálni úgy lehet hogy sokat foglalkozol vele, játszol vele, simogatod. Nevelni pedig következetes rávezetéssel, türelemmel, pozitív megerősítéssel, jutalommal. Nincs két egyforma macska, van amelyiknek a hangját sem hallani, és van amelyik "beszédesebb". Az ivartalanításról már mindenki leírta hogy mennyire hasznos én nem fogom újra. Egyébként elég furcsa a stílusod, nekem megütötte a fülem a "kussolás, meg kitakarodás" amiket írtál. Te biztosan nem úgy szereted a macskáidat mint a családtagokat (mert családtagról nem beszél így az ember) így gondolom ezért sem nagyon foglalkoztat az ivartalanítás és annak előnyei.
2010. nov. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
Az egyik barátomnak is ilyen problémája van a három éves, kappan cirmosával. Mármint, hogy mindig mindenért nyávog.
2010. nov. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
90%
Gyerekek, komolyan! Ha ugatna, jobb lenne?
2010. nov. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!