Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehetne leszoktatni a...

Hogyan lehetne leszoktatni a nyávogásról?

Figyelt kérdés
Két macskánk van, az egyiket mi neveltük fel kiskora óta kertben, a másik, és vele van a baj, egyedül nőtt fel, panelházban. És állandóan nyávog, valami iszonyatos hangon, olyan, mint tavasszal, amikor párosodni akarnak. Mindenért nyávog, ha éhes, ha nem, ha bent, van, ha kint van. Simogatni, vakargatni nem lehet, mert akkor támadólag lép fel. Van valami macskáknak való természetes nyugtató dolog? Vagy terápia vagy mittomén? Körülbelül egy éves, ivaros kanmacska. (a másik is, az, amelyik csak akkor nyávog, ha baja van)
2010. nov. 23. 09:56
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

"Egyébként elég furcsa a stílusod"


Ha neked nyávogna ott, megtudnád. Egyébként nálunk ez nem tűnik goromba dolognak. Tényleg nem. Ja, és nem ivarzás miatt nyávog. Kb egyéves perzsa.

2010. nov. 23. 14:38
 22/33 anonim ***** válasza:
90%
Hát kérdező, ha azt hiszed hogy az ivartalanítás kegyetlen dolog, marhára el vagy tévedve. Az ivartalanított macska nem hogy kevesebbet nyávog, de nem is csatangol el messzire, nem verekedik, és sok betegségtől is védett, és hosszabb az átlagéletkoruk. Tényleg, nagy kicseszés...Arról nem is beszélve, hogy az ivartalanított macskák boldogabbak, mert nem hajtják őket a hormonok, ezért nyugodtabbak és kiegyensúlyozottabbak. Oltatni sem oltatjátok, mert "jaj fáj neki a szuri"? Ez aztán a felelős állattartás mondhatom... Majd ha szépen elcsatangol a macskád és elb*ssza egy kocsi, vagy összeverekedik egy másik kandúrral, és megsérül, akkor meg sírhatsz hogy miért nem ivartalanítotad ki. Arra meg ne vegyél mérget hogy csak 1 kandúr van a környéken, léteznek ám kóbor macskák is.
2010. nov. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
90%

"Ja, és nem ivarzás miatt nyávog. Kb egyéves perzsa"


??? Egy évesen már réges rég ivarérett ( a mién már 5 hónaposan az volt) Úgy látszik hogy te marhára nem értesz a macskákhoz...Legalább 1 értelmes szakkönyvet elolvashatnál, ha már macskát tartasz.

2010. nov. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Sok idióta barom, kivéve, akit lepontoztatok 17%-ra! Ő volt az egyetlen, aki megértette, mit akarok írni.


Nem azért nyávog, mert párosodni akar, éjszakánként nem csavarog. Hogy honnan tudom? Tudom, és kész. Nem visel el semmilyen más macska jelenlétét. Nem azért nyávog, mert párosodni akar, alapból olyan a hangja, ez csak egy hasonlat volt. Nem fogjuk ivartalanítani, ezt nem lehet megérteni? Soha, egyetlen macskánk, kutyánk sem volt ivartalanítva, és mind végelgyengülésben tértek meg a teremtőjükhöz.

A kérdésem még mindig az, hogy van valami módszer, amivel legalább ritkíthatnám a nyávogását? Nem véletlen írtam terápiát, biztos van macskáknak is. Az előző gazdája elcseszte a nevelését, valahogy még helyre lehet hozni, nem? Szocializácó stb.

Ja, kóbor macskák. Felénk azok nincsenek. És ezt is TUDOM. Meg van annak is az oka, hogy miért nincsenek.

2010. nov. 23. 15:38
 25/33 anonim ***** válasza:
65%

Arra esetleg nem gondoltál, hogy valamije fáj?

Vagy elvből nem viszed dokihoz, nehogy azt mondja hogy ivartalanítsd?:)


Egyébként is, mi az hogy elkényeztették? Mi az amit a régi gazdájánál megkapott, és nálad nem?

2010. nov. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
Nem fáj neki semmije. Jellemproblémája van. az elkésztették dolgot meg úgy értem, hogy egész nap a lakásban volt, nem volt "megosztva" a szeretet közte és egy másik állat között, kunyerálhatott, felugrálhatott. Itt is kunyerál, de mi nem adunk neki, csak macskakaját, és a tálkájába. És ha felugrál a pultra, akkor rászólunk, kis macskapofon vagy lespricceljük vízzel, ami nem tetszik neki. Rászokatták arra is, hogy folyó vízből igyék, és a tálkába tett friss vízre magasról tojik.
2010. nov. 23. 16:57
 27/33 anonim ***** válasza:

Jó arc macsek lehet (: Az ivartalanítás szerintem is elég kényelmetlen dolog, olyan, mintha szegény macskát 20%-ban egy életre leszedálnád..

Szerintem simán elkényeztették, nem hiszem, hogy bárhogy is lehetne változtatni rajta. Talán az olyan kisebb dolgokon, mint a csapból ivás. Ha máshol nincs csak a tálkájában, előbb vagy utóbb úgyis ráfanyalodik.

Ha pedig esztek egyszerűen zárjátok ki a helységből.

2010. nov. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
47%
Nagyon megerőltető lenne elvinni egy állatorvoshoz? Vagy értesz macskául és te jobban tudod még a dokinál is?
2010. nov. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti, köszönöm. Nem értem, nevelési problémákra miért kéne az állatorvoshoz menni? Ha rossz a gyereked, orvoshoz viszed benyugtatózni?
2010. nov. 24. 07:22
 30/33 anonim ***** válasza:
31%

Ha a még beszélni nem tudó gyerekem ordít, mint a fába szorult féreg (és valószínűleg sejtem, hogy nem nevelési probléma, mert megpróbáltam mindent), elviszem orvoshoz, mert lehet, hogy azért ordít, mert fáj valamije, talán beteg, és mivel nem vagyok orvos, ezért jobb, ha szakember vizsgálja ki, és nem kísérletezek. És lehet, hogy a szakember felfedezi, hogy a hasa fáj, vagy csak a foga nő vagy bármi, amitől fájdalmai lehetnek, és ad gyógyszert, kezeli.

Remélem, gyereked nincs.

2010. nov. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!