Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Forrázott cica - Mit tehetnék?

Forrázott cica - Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Reggel kiesett anyum kezéből a teás kancsó, és sajnos épp ott volt a cicám is. Szinte az összes forró tea ráömlött. Letisztogattam hideg vizes törölközővel, hamar meg is száradt, de keservesen nyávog most is néha, nem is veszem fel, csak a buksiját simogatom. Biztosan nagyon fáj neki, de nem tudom mit tehetnék. Az itteni állatorvos nem foglakozik ilyen "semmiségekkel", átvinni nem tudom másik városba. Úgy sajnálom szegénykét. :(
2010. dec. 14. 14:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Igazából nem sokat tudzs tenni :s

Ha nagyon leforrázta őt a tea akkor kihullik azon a területen a szőr és akkor látszik majd mekkora a baj.

Lehet rá kenőcsöt kapni és azzal kell majd kenni.Ha nem hullik ki a szőre akkor nem lesz baj.

2010. dec. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%
Hát biztos csúnyán megégette magát! A bundája megmaradt? Én nem tudom, szabad-e emberi spray-t vagy kenőcsöt rákenni, de az talán elmulasztaná a fájdalmait szegénynek.. Biztos egy ember is nagyon szenvedne tőle! Mekkora terület sérült meg? Ha nagy (a macskához viszonyítva) akkor mindenképpen állatorvos!
2010. dec. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%
Hívj fel telefonon egy állatkórházat, ők tudják mit tudsz tenni.
2010. dec. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
57%
Szegény macsesz... Nézd meg a bőrét, pirosodik-e, esetleg nem hólyagosodott-e fel. Ha piros vagy hólyagos, Panthenol spray-vel fújd be, dörzsölgesd be a bőrébe/szőrébe, ez enyhíti a fájdalmat. Égési sebek gyógyítására nekem a Kék Lukács kenőcs a NO.1., sok helyen lehet kapni. Ha emberre jó, állatra is jó szerintem. Jobbulást a macseknak!
2010. dec. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem is hívd fel az összes közeli állatorvost!


Amúgy én bekenném körömvirágkenőccsel, az szerintem megnyugtatná a bőrét egy picit... Meg csinálj rá kartonból gallért, hogy ne nyalja le a krémet...

2010. dec. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%
úgy is lenyalja amit rákensz,vizet adj inni neki és reménykedj.a macskák szívósak,de ha súlyosnak látod vidd orvoshoz
2010. dec. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%

Infóként:

Veszprémi Állatkórház

0-24 h

Tel.: 88/326-847

Biztos készséggel segítenek..

2010. dec. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 kisnita ***** válasza:
57%

Szia!

Szegény cica, nagyon sajnálom :( Szerintem is vegyél a patikában Panthenol habot és azzal fújd be. Később amikor már gyógyulásnak indult jó lenne beszerezni egy gallért a cicának, hogy ne tudja piszkálni a sebet. Állatpatikában lehet kapni, de ha nem tudod beszerezni egy kisebb műanyag virágos kaspó is megfelel erre a célra, csak ki kell vágni az alját és ráhúzni a cica nyakára.

Remélem helyre jön!

2010. dec. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%

Tűzforró volt a tea? Mert ha nem, akkor a szőr azért tompít a forróságérzeten(egy kicsit). Én egyelőre nem kenegetném semmivel. Mégis hogyan akarjátok kenegetni, ha van rajta szőr? Inkább engedd ki a hidegbe, az csillapítja az égési fájdalmakat, ha van neki.

Hívd fel azt a számot, amit javasoltak, a veszprémit! Addig ne kenegesd semmivel! És ne játssz állatorvososat!

2010. dec. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

szia! szerintem se próbáld egyedül megoldani a helyzetet, itt se nagyon tudunk hasznos tanácsot adni, hiszen nem is látjuk mennyire égett meg.


viszont! "szép kis" állatorvos van a környéketeken, ha nem foglalkozik ilyesmivel... :(

2010. dec. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!