Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Éjszakánként hiperkatív a...

Éjszakánként hiperkatív a macskám, nem hagy aludni, mit tegyek? (a magyarázat lent fontos)

Figyelt kérdés

Szóval a cica két éves lesz, herélt, teljes mértékben szobamacska, fajtájából adódóan sose megy ki. Három hónapja elköltöztünk egy új lakásba, az előző nagyon kicsi volt. Itt napközben is sokkal aktívabb, játszik, rohangászik, ami persze teljesen rendben van. Nem egy kanapén fetrengő fajta.


A baj az, hogy mivel napközben dolgozom, gondolom addig alszik, nem aktív, éjszaka pedig időnként meg sem áll. Ezért mostanában van, hogy 3-4 órát alszom, amit hosszútávon nem lehet csinálni.

Este, mikor itthon vagyunk, szoktam vele játszani, dobálni a játékait, aztán van, hogy késő este el is alszik, de utána sokszor felébreszt éjszaka.

Direkt provokál, mászkál rajtam, bököd az orrával, ki akarja erőszakolni, hogy adjak neki enni, pedig napközben is van neki, meg este is adok. Egy idő után már nem tudok mást tenni, mint hogy adok neki, és akkor egy ideig békén hagy.

Nemtom mit rontottam el nála,főként, hogy csak az utóbbi pár hétben erősödött ez fel ennyire.


2011. febr. 17. 08:23
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Amíg nálunk nem volt macskaajtó, ugyanez volt a szitu. Addig ugrált éjszaka a fejemen, amíg komolyan elgondolkodtam azon, hogy kitekerem a nyakát. Nappal pedig természetesen meg volt sértődve, ha hangoskodtunk, hisz őnagysága aludni akart.

Mióta van macskaajtó, azóta mindannyian boldogok vagyunk, mert ő éjszaka bandázik, mi pedig nyugodtan alszunk.


Egyébként pedig én azt tartom igaznak, hogy a macska alapjában véve éjszaka mozgolódik, viszont alkalmazkodik az ember életritmusához, pláne, ha egy olyan ciccről van szó, amelyik csak lakásban él.


Gondolom itt az a probléma, hogy ti egész nap nem vagytok otthon, őkelme nyugodtan ki tudja aludni magát, így éjszakára bepörög.

Nem tartom hülyeségnek egy másik macska beszerzését, csak akkor nehogy az legyen, hogy éjjel majd ketten ugrálnak a fejeden:)

2011. febr. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

japersze, hogy aztán ketten ugráljanak a fejemen meg a szemgödrömben:D


sajnos ő tényleg nem mehet ki, talán az egyetlen macskafajta, ami semmilyen körülmények között nem alkalmas a kinti létre, lévén szfinx fajtája, ergo nincs szőre. télen megfagy, nyáron leég :S

és hát nyilván nagyon sérülékeny. a kinti világ ráadásul teljesen idegen neki, szerintem első pillanatban szétszedné egy másik kandúr, vagy elcsapná egy autó :(

2011. febr. 17. 10:27
 13/30 anonim ***** válasza:
Szia! Második válaszoló vagyok. A helyedben biztos, hogy dobnék egy mailt egy állatorvosi rendelőbe. Az a tapasztalatom, hogy ott nagyon jó fej emberek dolgoznak és biztos, hogy fognak segíteni, értenek az ilyen dolgokhoz. Mi a Rákos úti rendelőbe szoktuk vinni a macsekokat, hogyha pesten laksz a közelében, esetleg érdemes benézned.
2011. febr. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
van egy nagyon aranyos doktorbácsink, aki imádja a macskát ráadásul, de hát most mi tudna mondani...? fárasszam le, etessem következetesen, stb... :S
2011. febr. 17. 10:41
 15/30 A kérdező kommentje:
és régebben meg olyan aranyos volt a cica, mindig rögtön odaugrott az ágyamba, ha lefeküdtem, és azonnal bebújt mellém, és már aludt is, akár reggelig :(
2011. febr. 17. 10:47
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hasonló "gondjaim" voltak, megspékelve azzal, hogy a cicó a hajam is megrágta mikor aludtam - volt hogy arra ébredtem hogy tépi a hajam vagy beleharap a lábujjamba. Szóval átérzem a helyzeted, hiszen én sem aludtam többet 3-4 óránál, másnap meg ugyebár a robot...


Nos, nálunk sikerült véget vetni az éjszakai parádénak. Nem volt könnyű és nem is ment egyik napról (ill. hétről) a másikra, szóval baromi nagy türelem és kitartás kellett hozzá.

Először is, ahogy többen is leírták, nem szabad tudomást venni a provokációiról, enni adni, játszani vele éjjel szigorúan tilos. Amikor pedig igazán kellemetlen dolgot csinált (értem ez alatt, ha a személyem elleni "támadást" indított), akkor haragosan rámordultam, amitől azért megijedt és idővel leszokott róla. A kezem ügyében pedig ott volt mindig egy "csőre töltött" vizipisztoly, amivel következetesen nyakon lőttem, ha a szobában turnézott éppen (de csak akkor, ha tilos dolgokat művelt, mert pl. h a játékait nyüstölte, akkor értelemszerűen nem lehetett "büntetni").


Nálunk is egy helyváltás után jött elő az éjszakai dorbézolás. De mostanra minden rendbe jött, a cica többnyire végigalussza az éjszakát, megtanulta a játékszabályokat és ehhez tartja magát. Reggel pedig amikor meglát, ész nélkül van örömében, jöhet a kaja és a játék :)

2011. febr. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Kedves 11:36-os, nagyon nevettem ahogy elképzeltem a vizipisztolyos megoldást, de tök jó ötlet!! Te tudsz valamit. :-)))
2011. febr. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

utolsó: köszi, így már nem vagyok annyira elkeseredve.

csak attól tartok, hogy azok a napok vagy hetek, amíg tudomást sem veszek az őrjöngésről, nagyon is az agyára fog menni a szomszédoknak, meg a lakótársamnak, aki amúgy toleráns meg sok mindent elvisel, de nyilván nem akarja a macskazenét hallgatni egész éjszaka.


a spricceléssel ma este próbálkoztam először (mármint éjszaka), de vhogy nem annyira jött be. lespriccelem, ugrik egyet, kirohan, és azzal a lendülettel jön is vissza.

nem szívesen vizezem össze, könnyen megfázik.

akkor most zárjam ki...? hagyjak neki ott szárazat, vagy ne...? ha nem eszik egy ideig, elkezdi kihányi a gyomorsavát.

2011. febr. 17. 11:48
 19/30 anonim ***** válasza:
Ismerős probléma. Enyém régen volt ennyire hiperaktív, most egész éjjel ordít. Visszasírom a régi hiperaktív időket, mert ez elviselhetetlen. Nincs erre hatásos megoldás. Azt tudod csinálni, hogy nagyon lefárasztod elalvás előtt. Én régebben (lehet hogy szemétség) de napközben nem hagytam aludni, folyton felkeltettem. Igazából ugyanazt csináltam vele, amit ő velem éjjel. De te írtad, hogy dolgozol, így ez nyilván nem jó tanács. Nálunk ritkán bejön ez a lefárasztás meg az, hogy addig simogatom amíg el nem alszik. Persze ez sem megoldás, mert attól még te (ahogy én sem) ugyanúgy nem alszol. Mindezektől függetlenül akkor sem nyugtatóznám be ha napokig nem aludnék miatta.
2011. febr. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Az biztos hogy nem egy egyszerű menet, na és persze az tovább bonyolítja a dolgot, hogy szomszédok, lakótárs...

És általános recept sincs sajna, ami nálam bejött, lehet hogy nálad nem fog működni. Én úgy gondolkodtam, hogy ez egy türelemjáték, aminek a végén valamelyikünknek be kell "törnie" a másikat. Szerencsére nálam a cica adta be a derekát :)


Ami a vizipisztolyt illeti, több szempontból is jó. A cica gyűlöli a vizet, tehát fenyítésnek első osztályú, viszont nem okoz fájdalmat és nem is kell belőle sok, épp csak pár csepp. Másrészt, mivel igazi "maroklőfegyvert" használok, ami teljesen elfér a tenyeremben olyan pici, ezért nem tudja azonosítani a támadóját a cica, ergo nem orrol meg rám. Tehát ez fegyelmezőeszközként bevált. (a virágokhoz rendszeresített spriccelő nem jó, mert mire abból kipumpáltam a levegőt, addigra a cica kétszer körberöhögött :) )


(11.36voltam)

2011. febr. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!