Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Dilemába vagyok. Májusban...

Dilemába vagyok. Májusban születtek kiscicák és november végétől jan 16-ig mind meghalt aktivitást követöen 3 napon belül nem egy idöben. Most 23. án meg meghalt a 4 éves kandurom. A betegség és a halál ugyanaz volt mint a kicsiknél. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Tünetek:Aktivitást követő napon döbbenetes fogyás,étvágytalanság,a szem rendre csipás,egyhelyben ülés vagy fekvés,aztán egyensuly vesztés ezt követően 2 órán belül halál.Kérek mindenkit erre feleljen,ha tud,mert (én is tudom,hogy orvos)Még nem teljes az infom,tehát,ha kell még majd irok.Köszönöm
2011. febr. 26. 13:51
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Köszi Leiah!Hasznosak az ötleteid tanácsaid,tudom,hogy orvosnak látni kellene,de nincs pénzem erre a brutálisan magas szolgáltatásra,már utána jártam,arrol nem beszélve (tapasztalat)hogy "emberiségünkbe" kevés az ember.Szerintem te is érted azt,hogy az ember beleszolt az életbe és a maga javára alakitotta.(csak te már elfogadtad ezt) amikor külföldröl beszélsz ott is emberekröl beszélsz,hogy ők mit tennének.És amikor csak állatok éltek a földön?Nem vitázok veled,mert segiteni akarsz ez látszik,de még valami ez ügyben (bocsi) nézd meg hol tart az egészségügy megoldása csak nálunk?Mennyit ér az Ember?Na amugy azt hittem valaki találkozott ezzel a problémával,és ha igen,akkor tudnám mit tegyek a jövöben.Tudom azt is,hogy hiba volt hagyni,hogy igy elszaporodjanak,de rafináltan nem itt szülik meg,csak már akkor hozzák haza a kicsiket az anyamacskák,amikor még azt is kizárod,hogy...Remélem nem haragszol,amiért ilyeneket irok,és mégegyszer köszi Ervin
2011. febr. 26. 17:26
 22/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem "haragszom" én rád, tudom, hogy pénz nélkül az emberek élete is nagyon nehéz, nemhogy az állatoké. Azt is tudom, hogy ha megtehetnéd, oltatnád is őket lelkiismeretesen. Nem vonom kétségbe a szeretetedet, amit irántuk érzel, csak másképpen látom a megoldást, mint te. Én is megtehetném, hogy sok macskát tartok, (én tenyésztek is, tehát mondhatni valamennyi pénz visszajön, amikor a kicsik új gazdához kerülnek), de csak két cicát tartok, mert többnek nem tudnám megadni, amire szükségük van. Amikor pedig nincs itt az ideje a kölyköknek, külön csukom őket.


Gyerekként átéltem mindazt, amiről írsz, mert oltatlan, kijárós cicáink voltak. Voltak mérgezésben elpusztuló, autó által elütött, betegségekben elhulló cicáim is. Rengeteget sírtam, gyászoltam őket, sokat a két kezem között láttam végleg elaludni. Az átlagéletkor, amit megértek, a két év volt.


Felnőttként változtattam, nem akartam többé szenvedő macskát látni, nem akartam többé a tehetetlenség érzését érezni. Ezért döntöttem a benti macska mellett.


Ma a cicáim boldogok, egészségesek, a kandúr 7 éves, a nőstény pedig 6. Jó gazdához juttattam már 5 alomnyi kölyköt, az életüket pedig azóta is nyomon követem. 15 kölyökből 5 év alatt egyetlen egyet vesztettünk el, a többi boldogan él. Mindezek mellett mindig segítek menhelyi cicáknak is a gazdikeresésben, mindegyikükben a saját, csavargó, gyerekkori barátaimat látom.


A macskáknak szükségük van ránk. Ezért élnek velünk, ezért szegődtek mellénk. Akkor boldogok, ha meleg otthonuk, tele hasuk, dorombolásért cserébe simogatást adó gazdájuk lehet. Ettől teljes az életük, és nem a csavargástól, az utcai harcoktól, a félévenkénti fialástól.


Gondold ezt át, hidd el, nem bántani akarlak. Tisztelem, hogy rossz körülmények között is szereted, vállalod őket. Ha egyszer mégis másként látnád a dolgot, akkor javaslom, figyeld az ivartalanítási akciókat, mert ha nincs pénzed, akkor is van megoldás.


Üdv,

Leiah

2011. febr. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim válasza:
Lehet hogy az anyamacska valami mérget megevett és mikor a kicsik szoptak,akkor az ő szervezetükbe is bejutott.:(
2011. febr. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
És a 4 éves kandur?Leiah most jut eszembe volt trüszögés kettőnél konkrétan emlékszem az egyik a 4 éves kandur,amugy lehet nem számit legalábis a kicsiknél nem,de mind kandur volt.Most megszálottan nézem a macskákat,hogy fogynak-e.5 kandur van abbol 2 sziámi 3 nöstény.A nöstények nagyon jo husba vannak.Az egyik kandur sziámi (kedvencem,Macinak hivom,mert ugy viselkedik)folyamatosan enne,eszik.Most viszont 2 napja nagyon sokat döglik és lehet hogy halucinálok,de mintha vesztett volna a sulyábol,persze még mindig jol néz ki,de aggaszt.
2011. febr. 27. 00:35
 25/37 anonim ***** válasza:

Oltott macskánál is lehet ilyen, nekem minden oltást megkapott a cicám, és ugyanezek a tünetek jelentkeztek nála, ami a kérdezőnél, nekem az orvos azt mondta felülfertőződött, állandóan az orvoshoz rohangáltam vele, itthon is kapott gyógyszert,amit felírtak neki, az sem segített, szóval nem feltétlenül a védőoltás hiánya a hibás.

Szóval rettenetesen sajnálom, ami veled történt kérdező :(

2011. febr. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
Szia! Mit mondtak mi az a felülfertözödött?Mert a lényeg,hogy nagyon gyors védhetetlen a haláluk és mindegyik 2-3 nap alatt meghaltak a 4 éves kandur is.
2011. febr. 27. 16:25
 27/37 anonim ***** válasza:
78%

Úristen, az ismerőseid nem azért tartanak hülyének, mert szereted a macskákat, hanem azért, mert egy 10éves értelmi szintjével gondolkodsz róluk. Az ilyen macskás öregeket, akik csak etetni tudják őket, de orvost, meg ivartalanítást nem biztosítanak nekik nem csoda, ha utálják. Elárasztod a környéket a macskáiddal, mert neked jó szíved van, ahogy mondod, közben meg azt éred el, hogy létrehozod a macskabetegségek melegágyát, az összes szomszédnak a töke tele van a macska kolóniáddal, mert persze az ellen sem teszel semmi, hogy összeszarják a veteményesüket, meg ott császkáljanak mindenfelé, utána siránkozol, a csúf gonosz szomszédok megmérgezzték a cicuskáidat stb.


Figyelj csak, te olyan 10 havonta szülsz gyereket? Milyen lenne, ha minden évben lenne egy-két-három gyereked? Hisz az a természetes, nem? Ja és képzeld hozzá azt is, hogy nincsenek anyai örömök. Mert a macska szellemi szintje egy két éves gyerekének felel meg. Nem akar az kismacskákat, egyszerűen felcsinálják, és ez történik. Tudtad, hogy az aktus sem élvezet nekik? Hogy a kandúr pénisze fájdalmat okoz nekik?


A természet meg a biológiájuk meg ilyenek, hol élsz te ember? Hogy beszélhetsz természetességről, mikor te eleve eteted őket, meg bent altatod a házadban? Az hol természetes? Ha kint lakna az erdő közepén, akkor beszélhetnél természetességől, de így nem. Képzeld, mikor természetesen él, akkor nem potyogtatja lépten nyomon a kölyköket, viszont te adsz neki enni és ösztönzöd a szaporodásra, ez sem természetes ám.


A macska szövetséget kötött az emberrel. Megszelidítettük, felelősek vagyunk érte. Nem a természetességet kell a szemellenződdel hajtogatni, mert ez egy háziállat. Rég nem a természetesség a lényeg.


És abba bele gondoltál már, hogy ha ennyire imádod a macskákat, meg felhalmozod őket, akkor azzal, hogy nem szülesztessz magadnak, hanem magadhoz veszel az évi saját termés helyett másikat, akkor hányat mentettél volna meg attól, hogy falhoz csapják, vagy mondjuk sintértelepen végezze? Azzal, hogy szülesztesz magadnak olyanoktól veszed el az életre az esélyt, amik már megszülettek, vagy amik megszületését egy rendes és gondolkodó ember sem akadályozza meg.

2011. febr. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom mivel fertőződött felül. Azt mondta a doki, hogy el sem hinné, hogy ez történt, ha nem ő maga adta volna be neki a védőoltást:(

Annyit tegyél meg,hogy a még egészséges élő macskáidat leféregteleníted, és ha valamelyikük is elkezd csipásodni, meg elkezd folyni az orra, akkor adj neki synoluxot. Ez nem drága gyógyszer és nagyon jó, és ha egy minimális esély is van rá, hogy megmenekül tőle, akkor megéri. Az adagolás rajta van a papírján.

2011. febr. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:
A 18 42-esnek.Bocsi te melyik bolygorol jöttél?Hagyjuk már mondtam egy párszor,hogy az ember hogyan alakitotta maga javára a földet?cimü baromságokat.Ember te beleszolsz az állatvilágba,hogy neked tetszen.Bolondnak nézel engem?Lett 1 cicám (mindig volt),aztán lett több,nagy telken lakom zöldbe.Ha csak a konkrét dolgot nézem:Itt 6 éve vannak macskáim sose voltak oltva (tudom hiba),de a kérdésem nem az volt,hogy hibáztam-e vagy sem az emberiség szerint,hanem az,hogy találkozott-e valaki ezzel a betegséggel már,ami igy öli meg a macskákat?És mit látsz?Azt,hogy még senki se,csak tippek vannak,köztük az,hogy én hogy nevelem ecetera ecetera?Ha abbol indulsz ki,hogy rosszul nevelem,mert hagyom elszaporodni,1 én se kommentelem,hogy hány rossz embert hagynak elszaporodni.2 ha mindig ilyen hülye voltam,akkor miért csak most van ez a baj?3 Ha tudná valaki a választ,akkor kiderülhetne,hogy én tehetek e rola,vagy sem.4 telefonáltam orvosnak már ez ügyben és több száz forintért ő is csak azt tudta,vagy azt akarta mondani,hogy ivartalanitsam. Nem vagytok ti POLITIKUSOK véletlenül?A tárgy helyett demagogiákrol beszéltek.UI: Az IQ-m 116 az szar???
2011. febr. 28. 00:16
 30/37 anonim ***** válasza:
58%

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 18:42

Neked teljesen igazad van.


Kérdező! Lehet, hogy eddig nem volt probléma, de mint látod, most már van. És tudod, ha nem hagytad volna, hogy idáig fajuljanak a dolgok, (pl. kevesebb macska tartása, ivartalanítás), akkor ez valószínűleg meg sem történt volna. Több pénzed lenne JÓL eltartani azt a pár macskádat, ahogy azt kell, hisz ha már magadhoz vetted őket, azzal ugyan úgy beleszóltál a természetbe. Ezzel a "nem oltom be őket, és nem ivartalaníttatom őket, mert blablabla..." ostobaságoddal csak egy valamit értél el: a többi macskád is ugyan így el fog pusztulni. Ugyanis ez vagy valami fertőző betegség, amit nagy valószínűséggel a többi macskád is elkapott, vagy pedig mérgezik őket. Jobban járnál, ha néhány macskádat beadnád menhelyre, megtartanál 2-3-at, és azokkal elmennél orvoshoz, hátha menthetők. Ha pedig nem, őszintén mondom: MEGÉRDEMLED! Aki ilyen felelősségtelen az állataival szemben, annak nem is való 1 macska se.

2011. febr. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!