Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek ezzel a kiscicával?

Mit tegyek ezzel a kiscicával?

Figyelt kérdés

3 nappal ezelőtt született 5 kismacska, ebből 3 sajnos elpusztult születésük után, mert az anyjuk olyan helyre szült ahonnan legurultak és elpusztultak, így 2 kis vörös maradt. Ma reggel kimegyek hozzájuk, látom egy vérfolt van a vackukban, és mindkét kicsi természetellenesen fekszik, az egyikük a hasán és fején véres volt... Valami megharapta őket és az egyikük meghalt. Amikor megláttam őket, még a halott cica is meleg volt, úgy gondolom pont előtte pár perccel történhetett valami mielőtt odaértem. Most nem részletezem h mi történhetett, hogy az anyamacska vagy valami más állat nem-e oda bemászott hozzájuk.

A lényeg, a másik kis vöri még él, de nem tudom meddig... Ő is megsérült, de nem annyira, a fején nyomódhatott meg, mert a szája belülről vérzett egy kicsit és a nyaka is balra húz. Úgy néz ki h elméletileg megmaradhatna, mert nem súlyos a sérülése, de az a baj, h egyszerűen nem tudom rátenni az anyamacska cicijére, vagy 1 órán keresztül próbálkoztam. Csak sír szegény, látszik h keresi ő is a cicit, de nem tud ráharapni vagy nem tudja kitapogatni. Ezt úgy képzeljétek el, h odateszem és közbe balra az oldalára dől meg mászik, mintha egyensúly zavara lenne. A fejsérülése miatt lehet, biztos szédül vagy fejfájása lehet, de olyan rossz látni szegénykét, mert látszik h inna, de nem tud. Annyit tettem, h egészen kevés langyos házi tehéntejet tettem fecskendővel a szájába, ami tudom kb. annyit ér mint újszülöttnek a zöldségleves tej helyett, de sajnos nincs más ötletem, ráadásul pont most húsvétkor, h 2 napig még véletlenül se tudnék venni macskatejet, mert zárva minden. Mivel itathatnám szegényt, ez a tehéntej nem jó megoldás, de mi mást adhatnék neki. Bár erős az érzésem, h nemsokára ő is meghal, kissé ellilult a feje is (mintha oxigénhiányos lenne). =(


2011. ápr. 24. 11:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincs ötletem de a tehéntejet egy kicsit fel kell hígítani mert a macska teje nincs olyan zsíros.
2011. ápr. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, sajnos a kiscica már nagyon gyenge, alig mozog, már nem sír és a cicit se keresi...
2011. ápr. 24. 15:47
 3/8 anonim válasza:
jajj..Ahogy végigolvastam nagyon meghatódtam!!!! :'( Esetleg az állatorvos nem tudna kimenni ? Szerintem etesd csak tovább a fecskendővel!!! Szorítok hogy meggyógyuljon!!!!! :)
2011. ápr. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A tehéntej nem szerencsés, árthat a macskáknak! Állatboltokban pl fressnapf kapható macskatejpor. De mindenképp doki (ma is vannak nyitva ügyeletek) és vidd biztonságos helyre őket. Az anyamacska nem árt a saját kölykeinek. Van teje? Nem gondoskodik a piciről?

Sajnos nem túl sokat jósolok neki :(

2011. ápr. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nem hiszem,hogy az anyamacska intézte el, gondolom egy kandúr :(

nem tudsz mit tenni, az anyja foglalkozik vele? ha nem menthetetlen :(

2011. ápr. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jaj szegény picike. Mi van vele? Attól tartok hogy ha már nem írsz az azt jelenti hogy a kérdés tárgytalan lett.:(
2011. ápr. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, kicsit elhanyagoltam itt a válaszadást. A helyzet, hogy a dolgok szerencsés fordulatot vettek szerencsére. :) Az első 2 nap tényleg kritikus volt, nem gondoltam, hogy a támadás utáni másnap reggelt megéri. Ugye vasárnap nagyon rossz bőrben volt, még hétfőn se tudtam itatni. Hétfőn próbálkoztam még azzal, hogy az anyjának megnyomtatm a cicijét, hogy 1 csepp mindig kijöjjön és odaérintettem a kicsi száját, h lenyalja legalább, de az se jött be nála. Aztán hétfő este csoda történt, megint odatettem a tejes cicihez a cicát aztán hopp, hirtelen ráharapott és el se engedte utána. :D Másnaptól már próbálkoznom se kellett, mert azóta is az anyján lóg, azóta a folyamatos sírást is abbahagyta, sőt tegnap már résnyire nyitotta a csipáit is. :)
2011. ápr. 29. 10:39
 8/8 anonim ***** válasza:
Jaj de örülök neki, sokat gondoltam a kis vakarcsra!:) A cicák szerencsére azért szívósak, bár ebben az esetben nem láttam sok reményt. Vigyázzatok rá nagyon a továbbiakban is!:)
2011. ápr. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!