Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tennétek ezzel a kiscicával?

Mit tennétek ezzel a kiscicával?

Figyelt kérdés

Volt egy másfél éves kandúrom, sajnos megszökött, azóta se jött haza. Miközben őt kerestem, találtam egy pici cicát kihajítva az úton. Természetesen hazahoztam, azóta is velem van. Gondoltam keresek neki a neten gazdit, akadt is pár jelentkező, ezek közül egy azt mondta augusztus végén el akarja vinni.

De én meggondoltam magam! Nagyon megkedveltem, velem van kb 4-5 hete.

Most mit csináljak? Adjam oda és szakadjon meg a szívem, vagy szóljak, hogy nem adom? Neki úgyse szakadna meg a szíve mert nem ismeri.

Hogy lépnétek?


2009. aug. 3. 14:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
ha valóban szereted és 15 évig felelősségteljes gazdija leszel, akkor tartsd meg, de szólj a jelentkezőnek mielőbb, hogy tudjon másik cicát keresni magának:)
2009. aug. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tartsd meg, ha szeretnéd.

Nyugodtan mond meg a gazdijelöltnek, hogy megszeretted, meggondoltad magad.

Gazdit kereső kiscicák mindig vannak, szólj neki nyugodtan, biztosan talál majd másikat.


Neked meg jó cicázást. :)

2009. aug. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben én megtartanám és becsületesen bevallanám, hogy sajnálom, de anyira a szívemhez nőtt, hogy inkább megtartom a cicát.

Amúgy az én macsekom is talált cica :) még a boltba is elkísér néha.

Szóval szerintem tartsd meg :)

2009. aug. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Tartsd meg, nálad jobb helye nem lenne:) Hívd fel aki jelentkezett és mond meg neki, hogy ne haragudjon, de úgy döntöttél, hogy marad veled a cica, mert nagyon megszeretted. Semmi nem kötelez, ilyen előfordul bármikor hogy az ember meggondolja magát. A lényeg, hogy tudjon róla.
2009. aug. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Akkor megtartom. Gondoltam szombaton vinném is orvoshoz az első oltásokra, vettem neki féregtelenítőt meg Frontline-t is.

Szeretnék a gazdija lenni, az előző cicám maga döntött úgy, hogy szeretné nélkülem folytatni. (Felelősségteljes gazdája voltam, van chipje, címes nyakörve, összes oltása.)

Ezt nem nagyzolásból írom, csak az első válaszolónak, hogy biztos lehessen ő is benne, hogy jó kezekben lesz.

Hát akkor írok a gazdajelöltnek, az a legegyenesebb.

2009. aug. 3. 14:28
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

és ha van chipje, azzal nem lehet megkeresni?

amúgy egyetértek előzőkkel, tartsd meg, ha megkedvelted. :) csak igyekezz szólni a gazdijelöltnek.

2009. aug. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Előző válaszoló: Te tudod milyen a chip? Nem abból áll, hogy számítógépen meg lehet nézni, hogy éppen hol tartózkodik a macska. Ha valaki megtalálja, beviszi az állatorvoshoz, akkor meg tudják mondani, hogy kié. De a bilétából könnyeben kideríthető.
2009. aug. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

akkor viszont lehet, hogy nem elment, hanem elpusztult. :(

legalábbis én, ha találnék egy cicát, amin van biléta, akkor megkeresném a gazdit..

2009. aug. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Sajnos nem megy közel idegenekhez, sőt a család többi tagjához sem :(

Igen, lehet, hogy elpusztult, bár szeretnék abban a reményben élni, hogy él.

Egyszer elkóborolt 1 hónapra és pár utcával odébb találtam meg. Szintén volt biléta a nyakában, csak úgy gondolta beköltözik egy udvarba. Ők meg szorgalmasan etették.

Ez a picur talán helyettesíti egy kicsit és könnyebb ezen a fájdalmon túlesni. Lehet, hogy azért is ragaszkodom hozzá.

2009. aug. 3. 14:56
 10/20 anonim ***** válasza:
Akkor nagyon vigyázz rá is, és boldog cicázásokat kívánok neked, biztosan rendes és jó gazdája leszel! :))
2009. aug. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!