Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti cica mellett érvek?

Benti cica mellett érvek?

Figyelt kérdés

Hamarosan hazahozzuk a cicánkat, aki bent a házban fog élni. Anyósom a mellettünk lévő házban él és folyamatosan azt hallom tőle, hogy a macska csak az udvarra való, mert bent minden tiszta szőr lesz és a gyerekek is elkapnak majd valamilyen betegséget (2 lányom van, 2 és 7 évesek).

Szerintem már elég idősek ahhoz, hogy ne homokozzanak az alomtálcában és egy egészséges macskától kétlem, hogy bármilyen betegséget is elkapatnánk. A szőrre pedig megoldás a rendszeres fésülés és a porszívó.

Mégis folyamatosan próbálja megfúrni a tervemet és lebeszélni a férjemet, hogy megengedje.

Mit mondhatnék neki? Milyen érvek szólnak a benti cica mellett?


2011. jún. 24. 10:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát így könnyű...macskabiztos kerítés:) Komolyan mondom, szívem szerint én is csinálnék, de hát a család nem biztos, hogy értékelné:(

Minket egyfolytában szekáltak a benti cicák, hogy ki akarnak menni. Minden nap kötelező program volt. Most örömmel csinálnám, csak nem férne bele az időmbe így család, sport, meg munka mellett.

A gyerekeim már tudnának rájuk vigyázni, de a fent említett okokból nem erőltetném nekik.

Én is imádom a macskáimat, most is itt vannak az ölembe mindketten:)

2011. jún. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 paradicsom31 válasza:

Tudom, hogy már nem aktuális, de részemről én a benti mellett érvelnék.


Az ok az, hogy tavaly megmentettünk egy nagyon pici kiscicát, kinti-benti volt. Nappal sokat volt bent, de kint végezte el a dolgát, utána bejöhetett. Este, és amikor senki nem volt otthon, kint volt az udvaron. Nagyon szerette a két kistestű kutyát, el nem mozdult mellőlük.

Viszont egyik nap kiszökött apósom után. Aznap el is tűnt.

Kerestük, tettünk ki képet a kapura is.

Egy hét után, aki elvitte, az visszahozta lemérgezve, és még pénzt is kért érte.

2 nap után szegény meghalt :(


Ebből tanulva úgy döntöttünk a párommal, hogy nem kell macska soha többé.

Aztán csak befogadtunk egy nagyon síró kiscicát. Mivel nekünk szerencsére a bejárati ajtó előtti folyosó mindentől el van szeparálva, így ott kapott helyet. Itt eszik, alszik, ott az alom is, onnan nem tud kiszökni.


Amikor itthon vagyunk, akkor bejöhet, de csak a konyhába és a fürdőszobába, a többi helyre nem, mert ott padlószőnyeg van.

A folyosó tökéletes hely neki, kényelmes, nagy. Nincs semmi, amit levethetne.

2022. júl. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!