Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hány napra mernéd egyedül...

Hány napra mernéd egyedül hagyni a cicád egy lakásban?

Figyelt kérdés
Mennénk pár napra a telekre és nincs, aki vigyázzon a cicámra. 7 éves ivartalanított kan, 57 négyzetméteres a lakásunk, mindenhova bejárása van. Gondoltam, hogy hagyok neki bőven száraz tápot, 2 nagy tál vizet, és teszek ki 2-3 adag tasakosat is, 1-2 ablakot pedig nyitva hagyok, hogy legyen szellőzés, a lakás nagyrészét besötétítem, hogy ne süssön be a nap. Így hány éjszakát maradhat egyedül? 2-3-at is akár? Az alom mellé még esetleg tennék plussz almot egy tálcára, ha túl tele lenne.
2011. jún. 28. 18:10
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
sztem otthon lehet hagyni egyedül pár napra, viszont jó lenne, ha vki tudná legalább naponta egyszer etetni, vizet kicserélni neki.
2011. jún. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig legtöbbet egy napra hagytam egyedül, amiben volt egy éjszaka is. Eléggé simán ment minden, de látszott amikor megjöttünk h mennyire örül, és h nem szeret egyedül lenni, úh általában megoldom a dolgot vhogy. Magammal viszem, rábízom valakire, elviszem valakihez. De sztem két nap nem gáz. Ez a langyos állott víz meg... Az én macskám ha csak teheti a legposhadtabb vizeket keresi meg a lakásban h igyon belőlük. Pl wc, kád peremén összegyűlt víz, mosogatóban lévő tálban lévő víz, csak h egy párat említsünk. És h melyiket nem issza? A frisset a táljából....
2011. jún. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Én egy éjszakánál többet semmiképp nem hagynám magára, legfeljebb úgy mint ahogy sokan irták, hogy valaki legalább felmegy naponta és ad neki friss vizet, és kaját. Igy akár több napra is.

Bár tanulságként: egyszer kb egy hétre elutaztam, és otthon hagytuk a cicát. Rendszeresen etették, itatták, almot cseréltek neki, sőt foglalkoztak is vele. Ehhez képest amikor hazaértünk bosszúból úgy megharapott, hogy tetanusz oltás kellett, és a mai napig látszik a helye. Utána odajött hizelegni, dorombolni, de megbosszulta az egyedüllétet.

2011. jún. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
100%
Az a gond hogy a legtöbben úgy akarnak törődni az állataikkal mintha emberek lennének..Pedig állatok akik sokkal többet bírnak mint az emberek...Ha egy hétvégére egyedül hagyod az égvilágon semmi baja nem lesz.
2011. jún. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Én max két éjszakára hagynám őket egyedül. De tuti hogy a második éjszaka már megőrülnék az aggódástól, pedig pontosan tudnám hogy nem lehet baj. Háromnál már etetést kérnék egy ismerőstől.
2011. jún. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Mi is hagytuk már itthon két éjszakára a cicáinkat, semmi bajuk nem lett, egész nap alszanak úgyis. Persze mikor hazajöttünk látszott, hogy nagyon örülnek, de ha nem tudjátok megoldani, hogy valaki rájuk nézzen, ki fogják bírni.
2011. jún. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Ha a felsoroltakat kirakod neki,l és bezárva marad, nem lesz semmi baja!

Egy hét alatt sem!

Nyugodtan hagyd magára, semmi baja nem lesz, ne aggódj!

Max pár törékeny dolgot pakolj el, ha unalmában elkezdene legyet kergetni!

2011. jún. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Macska függő, szokás függő, de néhány megjegyzés:



Érvek az egyik oldalon:

1. Egy macskának általában sokkal nagyobb szenvedés ha elviszik otthonról, mintha egyedül van... az hülyeség, hogy a macska CSAK helyhez kötött, de attól még tényleg az egyik legfontosabb neki... tehát szerintem ne vidd a telekre.


2. A cicák a kutukkal ellentétben nem zabálják fel az összes kaját amit eléjük raksz, úgyhogy fog tartalékolni.


3. Őszintén szólva, sok macskát láttam már, de még egyet se amelyik, a friss vizet jobban szeretné a 4 napos kissé(!) állottnál... ne kérdezd miért, de ebben minden macskatartó ismerősöm és az álatorvos is egyetért.


Érvek a másik oldalon:

Egy olyan cicáról beszélünk, aki ezek szerint 7 év alatt nem igen volt hosszabb időre egyedül... így biztos nagyon szomorú lesz. :(


Mi minden második héten elmegyünk hétvégére (ezért is van két cicánk, nem egy, hogy kevésbé unatkozzanak)... hozzászoktak, ha pakolunk, már tudják, hogy két éjszaka egyedül lesznek, aztán jövünk... teljesen jól elvannak, de ha csak pár órával/egy estével később megyünk már eléggé kiakadnak :(



Egyébként kb. egy évig cipeltük őket minden alkalommal, de egyértelmű jeleit adták, hogy ők inkább otthon maradnának kettesben. :)

2011. jún. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Akkor a mi macskánk nagyon különleges, mert ő nem szereti csak a friss vizet, tologatja a tálját és nyávog, hogy cseréljük ki, még a csaphoz is felmászik, hogy azt nyalogassa, ha esetleg nem vesszük észre mit akar.
2011. jún. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

14:48 - vagy a tiéd különleges, vagy amikkel én találkoztam, "hülyék". :)


Az enyém ha friss vizet kap, akkor megy a mosogatóba inni, és ha befejeztük a zuhanyozást, úgy kell kivadászni a kádból, hogy ne nyalogassa fel a koszos vizet, ami lejött rólunk (fujj :) )



De mentségükre legyen mondva, ha a cicavécéjük nem patyolat tiszta, akkor megy a hiszti... szóval azért valami igényesség szorult beléjük. :D

2011. jún. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!