Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lakásban tartott cicust mivel...

Lakásban tartott cicust mivel tudnám lefoglalni? Unatkozik, ha egyedül van.

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, kb. reggel 8-tól este 6 óráig suliban vagyok, szóval a nap nagy részét távol töltöm itthonról. 3 lány lakik még velem, és ők is hasonlóan vannak. Velünk él a cicám, aki "talált" cica volt, és kiskora óta nagyon ragaszkodik hozzám. Minden este velem alszik, velem utazik, ha hazamegyek vidékre, stb. Amikor itthon vagyok, nagyokat játszik, vagy heverészik, de amikor nem, akkor a többiek szerint sokat nyávog, és annyira unatkozik, hogy pl. felugrált a falra, és szét szedte a tapétát, függönyt, stb. Meg vár az ajtó előtt, hogy mikor érek haza. Mit adjak neki, amivel napközben elfoglalhatná magát? Este is mostanában elég ideges, látszik, hogy nem tud magával mit kezdeni. Nem szeretnék ilyen 10-20 ezer Ft-os macskabútort venni, nem is férne el. Vannak labdáink, műegerünk, kaparófánk, de sajnos semmi nem érdekli. Mit ajánlanátok?
2010. márc. 24. 06:24
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
A macska nem szobába való.Engedd ki napközben a szabadba,akkor nem fog unatkozni.
2010. márc. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Egy házi cicát nem szabad kicsi lakásban tartani csak kínzás neki és dacból vagy unalomból szétszed mindent. Vidd el ivaratalaníts akkor egy kicsit megnyugszik. Többet fog magával foglalkozni. Ha teheted lógass fel egy macskáknak szánt kosarat azt tuti élvezni fogja. Kössd fel akár lépcsőre ha van vagy a plafonra ha tudod bármilyen madzagot és a végére tegyél egy alufóliából göngyölt golyót azzal is szívesen eljátszik. Vagy vegyél neki olyan játékokat a fressnapfba lehet kapni, amit fel tudsz kötni és azt ő tudja pofozgatni.
2010. márc. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítani mindenképp kell. Az egy hülyeség, hogy egy kutya vagy macska csak kint érzi jól magát. Mindegyikük akkor érzi jól magát, ha a gazdi eleget foglalkozik vele. Mindegy nekik, hogy napközben hol alszanak. A baj biztos az, hogy amíg Te távol vagy és a többiek otthon vannak, akkor ő is felébred és rosszalkodik. Nem férne el mellé egy kölyök cicatárs? Ketten jobban elvannak a lakásban.
2010. márc. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi úgy jártunk az előzővel, hogy a tisztelt família rábeszélt engedjük ki szegényt, mert sokat ül az ablalkban, az neki az igazi élet stb. Olyan igazi volt neki az az élet, hogy valószínűleg bele is pusztult, de legalább is soha többé nem jött haza egy nap.


Most kettőt tartunk kertesben, de csak bent a házban, le se szarják a kertet, elszórakoztatják egymást. Esetleg te is kipróbálhatod kettővel, ha eleinte nincsenek is elragadtatva egymástól, akkor is leköti egy társ. Aztán összeszoknak.

2010. márc. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Szerezz be neki egy társat. :)

Nálunk is ez volt a megoldás. A nagycica 1 éves koráig egyedülvolt, már rendesen kezdett agresszívvá válni. Aztán az új kiscica megoldotta a helyzetet. Most már van két boldog macskám. :) És két cicát tartani nem dupla gond, de dupla élvezet. :)

2010. márc. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ivartalaníttattam, őszintén szólva azóta ilyen dilis, és most is itt futkos össze-vissza a szobán. Sajnos kertbe nem tudom kivinni, lévén, hogy panelről van szó. Vidéken, amíg szüleimmel laktam, kertben volt, elvileg nem jöhetett be a lakásba, de mindig beszökött, és csak heverészett valahol, mert a társaságunkra vágyott. Egy második cicát semmiképpen nem szeretnék bevállalni, meg ez a cicus sem jött ki túl jól az otthoniakkal. :( De ez a fellógatott kosár jó ötlet! Meg majd szétnézek a fresnapfban is. Köszi mindenkinek, ha valakinek van még ötlete, az megírhatja! :)
2010. márc. 25. 06:27
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egy kinder tojást, és a műanyag tojáskát töltsd meg rizzsel, vagy tarhonyával, hogy jól zörögjön...teljesen meg fog tőle hülyülni!:) ezt fel is tudod kötni, de a mieink egyfolytában kergetik! (persze havonta újat kell csinálni, mert bejátszák a bútor alá...)
2010. márc. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy macskabútor, úgynevezett macskafa le tudná kötni: jó magas legyen, hogy magasra mászhasson, egy-két kis odúval, ahová be tud bújni, kiülőkkel, ahonnan nézelődni tud.

Láttam már olyat is, hogy egy szépen lekezelt jókora faágat tett a szobába a gazdi, az behozza kicsit a természetet.

Én kartondobozokból készítettem a cicáknak házat: kettőt egymás mellé és kettőt egymás tetejére tettem és összeragasztottam, mindegyiken vágtam nyílásokat, hogy egyikből a másikba át tudjon mászni. Nagyon élvezték a cicák, felmásztak a legtetejére, belebújtak, mint a gyerekek az oviban :-)

2010. márc. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó két hozzászólást, mindkettőt meg fogom csinálni szerintem! A kinder tojástól tényleg megőrült, imádja! A dobozok tuti biztos siker, eszembe se jutott, hogy ilyen egyszerűen is meg lehet oldani a dolgot! Köszi mindenkinek! :)
2010. márc. 27. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!