Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudnám elfogadni, és...

Hogy tudnám elfogadni, és szeretni ezt a kiscicát?

Figyelt kérdés
Tudom hogy banálisan hangzik a kérdés, de kifejtem. Sajnos meghalt a 4 hónapos, egész család által imádott cicánk. A fiam annyira hiányolta, hogy magunkhoz vettünk egy új macskát. Én természetesen folyamatosan a régi kedvencemet keresem benne, és fogalmam sincs hogy álljak a dolgokhoz. Aranyos, szép kiscica és jóindulatú is, de mégsem megy... Természetesen foglalkozom vele és nem bántom, semmi ilyesmi. Egyszerűen csak képtelen vagyok úgy szeretni, és nem is érzem hogy sikerülni fog. Mivel győzzem meg magam? Hű, most visszaolvastam amit írtam, se füle se farka, de ha valakik voltak hasonló helyzetben akkor érteni fogják mire akarok kilyukadni, és talán adnak egy két jó tanácsot. Köszönöm szépen!
2011. júl. 19. 23:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Biztos vagyok benne, hogy meg fogjátok szeretni :) Lehet hogy egy kicsit korai volt új cicát hoznotok, de majd vele is összeszoktok, lesznek közös élményeitek.

Én megértelek, nekem 3 cicám van, nagyon imádom őket, de az egyikőjükkel úgy voltam, hogy első találkozáskor éreztem, hogy szeretem, olyan mintha a lelki társam lenne.

2011. júl. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
bánt a lelkiismeret, de hát nem tehettek róla. Rossz helyen volt rossz időben, a cicák élete is csak ilyen veszélyes, mint amienk.Míg élt szerettétek, és kész. Ez eg y baleset. A cicának mindegy az áyg vagy az autó üti el.
2011. júl. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedvességeteket. Valóban korai volt, én is belátom, sőt tudtam is már akkor mikor eldöntöttük. Ha a fiam nem kereste volna annyira a cicát, akkor nem is lenne új. Ő nem veszi észre a különbséget. Neki csak egy édes szőrgombóc akit lehet simizni. (Nagyon gyengéd velük, pedig csak 2 éves) Már ez a cica is kezd beilleszkedni, kibéreli a dömpereket, jön dorombolva, stb. Biztos jobb lesz idővel, de ez az érzés akkor is pokoli, pláne a történtek tükrében.
2011. júl. 20. 21:05
 14/17 anonim ***** válasza:
Egy a lényeg: NE TEGYETEK RÁ ÁGYAT! És nem lesz gond :) Az tuti h megszeretitek, egészen biztos :) Az én kis majdnem egy éves kandúromat úgy szeretem, h az életemet is feláldoznám h pl kimentsem egy veszélyes helyzetből. Ez tényleg olyan mint a szülői szeretet, szerencsére a pici még nem nőtt annyira a szívetekhez.
2011. júl. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Rohadt vicces vagy utolsó... de képzeld, a szívünkhöz nőtt akármilyen fiatal volt. Nem kívánok neked hasonlót mint amin mi átmegyünk... pfff!
2011. júl. 20. 21:59
 16/17 anonim ***** válasza:

Én is jártam hasonló cipőben, elveszett az imádott cicám, pár nap múlva találtam egy kiscicát az utcára kidobva. Szó nélkül befogadtam, de azt vettem észre, hogy a másikat keresem benne. Tündéri kiscica volt, bújós, nyugis, de mégsem az igazi. 1 hónapig halogattam a dolgot majd feladtam egy hirdetést, hogy gazdit keresek neki. Elég hamar jött érte egy kislány az anyukájával és nagyon boldog voltam, hogy jó helyre került. Erre másnap hazajött a régi cicám, azóta is megvan.

Ez csak a tapasztalatom, nem is tudom miért írtam le.

Talán több idő kell, hogy elfogadd az új cicát (én nem adtam magamnak több időt), próbáld meg felfedezni az új cica szeretni való tulajdonságait, főleg ha a fiaddal jól kijön. Tudom, hogy nehéz, de ne próbáld meg a régihez hasonlítani, hisz nincs két egyforma cica. Sok sikert kívánok a barátkozáshoz!

2011. júl. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Természetes, hogy ez zavar, hiszen egyik állat sem ér olyan keveset, hogy így végezze. Azonban ne arra emlékezz, hogy hogy halt meg, hanem hogy hogyan élt. Könnyebb lesz neked is túllépni rajta, és utána készen lesz a szíved megszeretni a kicsi cicát. ;)
2011. aug. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!