Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kutyám megölte a szomszéd...

A kutyám megölte a szomszéd macskáját. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kérlek, segítsen valaki! Mi lenne a legjobb? Menjek oda, és mondjam meg nekik, vagy ne mondjam meg, csak vigyem oda a halott macskát eléjük, vagy gyorsan temessem el, és ne szóljak róla senkinek? Nagyon sajnálom a macskát, de nem hiszem, hogy ez az én hibám lett volna, mert a mi kertünkben kapta el a kutyám, és csak reggel vettem észre, amikor hozta oda nekem, hogy "nézd, mit fogtam". Szerintetek hogyan intézhetném el ezt úgy, hogy a legkevésbé legyen rossz a macska gazdájának?
2011. júl. 24. 13:44
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
53%
A macskákról viszont köztudott, hogy mindenhova járnak és nem lehet megakadályozni, de a legtöbb kutya mégis elviseli ezt.
2011. júl. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem ez a rossz felfogás, hogy a macska amúgy is kóborol...

Szerintem undorító, mikor ott mászkálnak mindenhol az utcán rühesen, bolhásan, mindenhova odapiszkítanak. Egyszerűen gusztustalan.

Nem véletlenül nem tartok macskát, nem poénból...

És akkor a szomszéd macska meg csak úgy bejön az udvaromba?? Ha nem akarok macskát, akkor nem akarok, se a sajátomat, se a szomszédét.

2011. júl. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
85%

Egy macskát nem lehet úgy tartani, mint egy kutyát, hogy egy bizonyos területen tartózkodjon. Le lehet pontozni, de ez az igazság.

Egyébként normális szomszédokkal sok mindent meg lehet beszélni. Megmondod nekik (ha lehet, ne a gyerek előtt, már ha van) hogy sajnálatos dolog történt, és felajánlod a segítségedet. Megkérdezed, hogy el akarják-e temetni a cicát, vagy tedd meg te? Vagy esetleg később "találhatsz" egy kiscicát... Persze mindez csak jó viszony esetében működik.

2011. júl. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
88%

13.50!

Figyelj, egy macskát nem lehet megakadályozni abban, hogy ne menjen át más udvarába. Nem lehet megtanítani rá, hogy ne menjen ki az udvarból! Hidd el, mi lennénk a legboldogabbak!

A történtekről senki sem tehet és erre gondolom fel van készülve a cica gazdája is. Én legalább is fel vagyok:(

2011. júl. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
77%
Ja és a kutyának a kajáját kb 20 percre kell elétenni, nem napokig a tálban rohasztani, és akkor a macska nem eszi meg.
2011. júl. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
24%

ööö ragd ki az uttestre mintha a kocsi ütöte volna el vgay ne mond meg neki de igy is ugy is neked lesz rosz

ha elmondod légy kiméletes ésugy mond de itt az elötem szolonak igaza van ha bekatan meg is mérgezheti nem tom te dönts :/

2011. júl. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem el kéne mondanod! Nálunk is volt már ilyen, hogy a szomszéd kutya karmai közé kerültek a macskák. Egyáltalán nem hibáztattuk a kutyát sem, és a gazdát sem, hiszen volt kerítés, és szerintem a macskák sem voltak hibásak. Persze sajnáltuk őket, és jól esett, hogy a szomszéd szólt, hogy mi történt. Ilyenkor illik szólni, és némi kártérítést adni, (és itt nem(csak) anyagi javakra gondolok.)
2011. júl. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
43%

Ne mondd meg! Amelyik gazda hagyja kóborolni a macskát, az hidd el, tapasztalatból fel van készülve rá, hogy a macska nem biztos hogy hazajön.

Ha csak megsebesült volna, akkor már gondolkozhatnál a teendőkön, de itt már nincs mit tenni.

Én a kutyámat jobban félteném.

2011. júl. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
49%
Tudod mennyi állat jár a kertedben amit nem te akarsz? Sün, madár, bogarak stb. Fúúj azok is lehetnek ám "guszták". Akkor most tiltsuk ki azokat is? Akinek nem tetszik költözzön panelba.
2011. júl. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
96%

13,58:

Mi az, hogy kóborolni hagyja?!

Súgjam tán a fülébe, hogy ne menj át a Kovácsékhoz?

Nagyon buta vagy!

2011. júl. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!