Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kutyám megölte a szomszéd...

A kutyám megölte a szomszéd macskáját. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kérlek, segítsen valaki! Mi lenne a legjobb? Menjek oda, és mondjam meg nekik, vagy ne mondjam meg, csak vigyem oda a halott macskát eléjük, vagy gyorsan temessem el, és ne szóljak róla senkinek? Nagyon sajnálom a macskát, de nem hiszem, hogy ez az én hibám lett volna, mert a mi kertünkben kapta el a kutyám, és csak reggel vettem észre, amikor hozta oda nekem, hogy "nézd, mit fogtam". Szerintetek hogyan intézhetném el ezt úgy, hogy a legkevésbé legyen rossz a macska gazdájának?
2011. júl. 24. 13:44
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek. Hát azt hiszem, az a legjobb, ha végre felállok innen, és elmondom. Mert mondjuk tényleg elég rossz lehet, ha mindig arra vár a macska gazdája, hogy mikor jön vissza a macska, és minden olyan macskában, ami az övére hasonlít a saját macskáját véli felfedezni az első néhány másodpercben.


Én igazából nem feltétlenül hibáztatom a macska gazdáját sem, viszont az én kutyám pici kora óta fél a macskáktól, mert amikor kicsi volt, egy nagy kandúr mindig átjött és egyszer jól meg is verte. Ezek után már nem igazán lehetett vele mit csinálni, ha meglát egy macskát, akkor sajnos ez történik.

2011. júl. 24. 14:03
 22/44 anonim ***** válasza:
48%
Nem akarok kötekedni de nagyobb traumákból is kigyógyítottak már kutyákat.
2011. júl. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon helyesen Hidd el, senki sem tehet róla!

Ott a pont, aki azt írta, hogy sajnálatos dolog történt és hogy esetleg segetítenél másik cicát keríteni, úgysem fog élni vele, de jól fog esni neki és megmarad a jó szomszédi viszony is.

Írd meg, mi lett a vége.

2011. júl. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
82%
nálunk is volt már ilyen eset...a szomszéd gyerek elkérte a kiscicánkat játszani....erreföl odanyujtotta a nagy dög kutyájának azmegegyből elkapta:S és mint akik jol végezték dlgukat beementek..azota egy szót sem szoltak de mi ezt láttuk és orditottunk a hülyegyerekre meg midnen de egy bocsánatkéréást sem kaptunk..ugyanez a szomszéd rá egy évre elütötte a másik cicánkat....fogta kivitte velünk szembe a temetőbe és kidobta..erről ennyit :/ sztem menj át és meséld el mi történt jobbmintha nemtud rola:) amugy meg a macsak "fogyoeszköz" vagy elkapja egy kutya elüti egy autó akármi...lehet ienekre számítani :(
2011. júl. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
66%
Aki meg azt írta, hogy rühes macskák járkálnak nála és hogy undorító, annak üzenem, hogy az én macskáim tisztábbak, mint némely ember, ivartalanítottak ( a kicsike kivételével), rendszeresen oltva vannak, féregtelenítve és drága szerekkel bolhátlanítva is. Én sem örülök, ha átmegy a szomszádba, de ez van. Hozzánk is átjön a szomszédé, na és? Kutyám is van, ha megeszi a macska a kajáját, így járt, ha még ehhez is ilyen mulya:)
2011. júl. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
84%
Én sem akarok kötözködni, de a legtöbb kutya nem elviseli a kertben a macskákat, hanem csak nem elég ügyes ahhoz, hogy elkapja. Mert a macskák általában elővigyázatosak, ha tudják, hogy kutya van valahol, és nagyon gyorsan elillannak vagy felmásznak bárhová. (Etológia óra meg már a középsuliban is szokott lenni, hadd ne beszéljek feltétlen és feltételes reflexekről, örökletes viselkedésmintákról és hasonlókról.)
2011. júl. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
62%

Be kéne vezetni a macskaadót is, és a kötelező ivartalanítást és akkor talán nem lenne minden boldog-boldogtalannak keverék korcs macskája. És talán nem mászkálnának az utcákon sem.

Oké, hogy a Te macskád oltott stb, de hidd el, Ti vagytok kevesebben...sokkal kevesebben.

És rengeteg betegséget terjesztenek sajnos.

Simán lehet a macskát is úgy tartani, hogy ne kóboroljon. Ha valaki szeret egy állatot azt nem teszi ki ennyi helyzetnek, amibe belepusztulhat (autók, emberek, más állatok).

Tartsa benn a lakásban, ha van kert, akkor építsen fedett, zárt macskakifutót, ha nincs akkor sétáltassa pórázon. Ennyi lenne csak. És máris egy normálisabb országban élnénk.

Érdekes, nyugaton működik ez is...mint sok más.

2011. júl. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
14%
A legtöbb macskának kínzás a házban élni.
2011. júl. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 A kérdező kommentje:
Elmondtam neki, de igazából nem nagyon érdekelte... Az az igazság, hogy van egy nőstény macskája, annak meg minden évben rengeteg kölyke. És tavaly pl. minden kismacskájának én kerestem gazdát, mert annyira nem foglalkozott velük. Végül egyszer sikerült rávennem, hogy ivartalaníttassa azt a macskát, de még néhány régi kölyök itt maradt. Szóval az egésznek a vége az lett, hogy mondta, hogy nyugodtan dobjam ki vagy vigyem ki a falu szélére a macskáját, amit megölt a kutyám... :S Ezért aztán eltemettem a hátsókertben. Mondjuk azt nem értem, minek van macskája, ha nem is érdekli, hogy mi lesz vele.
2011. júl. 24. 14:42
 30/44 anonim ***** válasza:
100%
legalább a te lelkiismereted tiszta .. :)
2011. júl. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!