Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktathatom őket össze?

Hogyan szoktathatom őket össze?

Figyelt kérdés
Van egy 3 hónapos lány kiscicám.2 hét múlva valószínűleg veszünk mellé egy 4 hónapos maine coon kisfiút.Az érdekelne, hogy ha nem kedvelik egymást mit tehetek? Hogy szoktassam majd őket össze?( azért most teszem fel a kérdést, hogy akkor már egyből tehessek valamit.) válaszokat előre is köszi.:)
2011. júl. 31. 12:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Na erre én is kíváncsi vagyok, mert velem is ugyan ez volt. Csak én nem tudtam őket összeszoktatni, mert a nagy egyfolytába megtámadta a kicsit.

De szerintem ez a macska személyiségétől függ, ha barátkozós nem lesz baj.

2011. júl. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ilyen idős korban még könnyen összeszoknak, ne aggódj :) Ja, és remélem ivartalanítva lesznek, nem akarsz szaporítani...
2011. júl. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Régen én így csináltam. De a legfontosabb, hogy mindegyik cicánk hagyj menekülési utat.

Szóval, először a cicákat külön tartottam, de úgy hogy érezzék egymást (pl. az egyik a szobába volt, a másik a nappaliban). Így érzik egymás szagát, de nem érzik magukat veszélyeztetve sem. Majd kinyitottam az ajtót, hogy még jobban érezzék egymás szagát és tudta is találkozni, de mégis volt menekülési lehetőségük.

Aztán megkértem apukámat, hogy az egyik cicát vegye az ölébe, én meg a másikat és először 4-5m-re ültünk egymástól, és fokozatosan közelítettünk, de ha menekülni akartak, akkor elengedtük. Ezt az üléses módszert addig csináltuk, amíg annyira nem szoktak össze, hogy nem menekültek el.

Nálunk bevált, de türelem kell hozzá. :) Sok sikert!

2011. júl. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyszer szeretnénk kiscicákat és utána ivartalaníttatni.Köszi a válaszokat! hasznos volt mindegyik.:)
2011. júl. 31. 14:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Én most csinálom- összeengedtem őket. A nagy nem kedveli a kicsit, de nem bántja így hagyom h ismerkedjenek, ma már szaladgáltak együtt 6 nap telt el. Ha bántanák egymást akkor tedd külön szobába őket egy időre, h szokják egymás szagát!
2011. aug. 1. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!