Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktathatom össze őket?

Hogyan szoktathatom össze őket?

Figyelt kérdés
Van egy kétéves ivartalanított, nagyon elkényeztetett kandúrom. Most találtam egy kb. két hónapos, beteg kiscicát, akit hazahoztam, állatorvosi kezelés alatt áll. A cicám mindig velem aludt, most, hogy itt a kiscica, megkarmolt és elment innen, szemmel láthatóan tombol. Mit lehet tenni ilyenkor? Meg fog békélni? Kialakult szokásaink vannak együtt, nagyon szeretem. Nem akarok lemondani arról sem, hogy itt alszik velem. Járt már így valaki? S.O.S.!
2011. nov. 3. 00:05
 1/4 anonim válasza:

Közösen játssz velük simogasd őket egyszerre hogy lássák egyenrangúak!

És figyelj arra hogy amíg nem szoktak össze semmiféle képen ne hagyd kettesben őket!!!

Éreztesd velük hogy nem különböznek és egyik se kiváltabb a másiknál!!

2011. nov. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előttem szólóval. Annyit viszont hozzátennék, hogy ahogy mondtad, a kandúrod elkényesztetett. Próbáld meg lassan összeszoktatni őket, és egyszerre játsz velük, ne csak egyszer az egyikkel, egyszer a másikkal. Mivel egyedül volt eddig nálad a kandúrod, lehet, hogy úgy érzi, hogy a kisebbel többet foglalkozol, és ezért féltékeny lesz. Próbáld meg lassan összeszoktatni őket, legyen mindkettőjüknek külön kis ágyuk, és bármennyire rossz inkább ne aludjon veled a cicád, mert ha azt akarod, hogy ne legyenek féltékenykedések ugyanúgy kell foglalkoznod mindkettőjükkel, és ugyanazt kell megadnod nekik.:( Azt, hogy mindketten veled aludjanak, azért nem ajánlanám, mert mivel még nem szoktak össze, neked is sok bosszúságot okozhatnak. Sok sikert és majd írd meg, hogy sikerült-e ! :D
2011. nov. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket. Egyelőre nincsenek jó fejlemények. Hajnalban arra ébredtem, hogy a nagy üti-veri a kicsit, morog, fúj. Engem is megkarmolt. Szemmel láthatóan utálja a kiscicát, gonosz fejjel nézi, gyanakvó, morog, stb. Olyan rossz ez így. Egyszer sikerült mindkettejüket egyszerre simogatni, a kicsi bújt volna a nagyhoz, de ő rögtön agresszívvá vált.
2011. nov. 3. 21:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is ilyen helyzetben vagyok, csak nekem kinti cicáim vannak.

Én úgy próbálom szoktatni őket, hogy együtt etetem, egy nagy tálból, olyankor nem morognak, viszonylag nyugodtan eszenek. Viszont utána üldözni kezdi a nagy a kisebb cicát, a kicsi meg morog, ha közeledik hozzá a nagy... Nagyon agresszív a nagy cicám, és olyan sértődött fejet vág :(

Ha nem szoknak össze én új gazdit keresek a kicsinek! (csontsoványan került hozzánk az utcáról, de már rendbejött :)) Nagyon nehéz lesz mert nagyon megszerettem, de így nem jó senkinek sem ez a helyzet....

Ha nálatok sem változik a helyzet akkor ha meggyógyul a pici, szerintem keress neki új gazdit!

2011. nov. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!