Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Aids-es a macskám. Milyen...

Aids-es a macskám. Milyen vitamint adjak neki?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy gyógyíthatatlan, de elég jól tudjuk kezelni. Amikor kezdenek kijönni a tályogok a szájában, azonnal kap rá injekciót, így nem alakul ki teljesen a tályog és rendesen tud enni, nem fáj neki. Még nem is fogyott, 5 kilós gyönyörű kandúr, csak a tályogokból látni, hogy beteg.

Szerintetek milyen vitamint adjak neki, amivel erősíteni lehetne az immunrendszerét? Kérdeztem a dokitól, mondott mindenfélét, de az nem derült ki, hogy végül is mi lenne a legjobb neki.:S

Elaltatni még nem fogom, csak a legvégső esetben. A mamája is aids-es volt és azt mondták rá, hogy max. egy hónapot fog még élni. Ehhez képest még 4 évig élt, őt is kezeltettük és nagyon jól érezte magát. Csak akkor vittem elaltatni, mikor már a bébiételt is alig tudta megenni. Naponta 3x etettem kiskanállal és már az is fájt neki, hogy lenyalta róla. A szívem szakadt meg érte és tudom, hogy egyszer a fiára is ez a sors vár, de szeretném, ha minél később következne be. Egyébként már 7 éves, nálunk született és imádjuk egymást.:)


2009. ápr. 8. 09:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Allitolag a homoktövis olaj nagyon jo!
2009. ápr. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
100%
Nagyon sajnálom a cicádat. Hogyan lett AIDS-es? Szegény!! :-((
2009. ápr. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Örökölte. A mamája már nagyon terhesen került hozzánk és megszülettek a picik. Rajta is csak később jött ki az aids, de már benne volt a terhesség alatt, így mindegyik kölyök örökölhette. Most még csak az egyik beteg, de van még három, előbb-utóbb ők is betegek lesznek. Mivel benti macskák, nagyon jó erőben vannak, ezért lehet, hogy 7 évesen a másik háromnak még nincs semmi baja.
2009. ápr. 8. 09:35
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Tanácsot nem tudok adni csak ide kellett írnom hogy nagyon sajnálom a cicust:(És az anyukáját is:(
2009. ápr. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
68%
most lehet butaságot kérdezek,de titeket nem fertőzhet meg?karmolással aztán nyalogatással,ilyesmivel?én még komolyan nem is hallottam ilyet.
2009. ápr. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Nem fertőz meg. Ez macska aids. Párzással terjed, vagy ha közös tányérból esznek, ilyesmi. Az aids, leukózis, hashártya-gyulladás nem veszélyes emberre (ez a három halálos macskabetegség). Én eddig csak egy gombát szedtem össze tőlük, de az sem volt veszélyes. Pár hétig vakaróztam, kenegettem magam, aztán kész.

Nem vagyok az a fajta ember, aki az első szörnyen hangzó betegségnél kivágja a macskáját, vagy jobb esetben elaltatja. A szülők is elkapnak mindenfélét a gyerektől. Én addig veszem nekik a gyógyszereket, amíg kell vagy amíg lehet. Sokan hülyének is néznek emiatt, de nem érdekel. Nekem fontosabb egy kis élet, mint az idióta emberek beszólásai.

Ja, ezt NEM rátok értem és köszi az együttérzést, átadom Villámnak is!:)

2009. ápr. 8. 09:57
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak:

FIV-nek (macska aids) semmi köze az emberi HIV vírusos betegséghez. Csak a macska fogékony erre, ember nem! Elsősorban nyállal terjed, de nemi úton is fertőz.

2009. ápr. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tudok hasznosat hozzátenni a dologhoz. De teljesen döbbenten ülök itt, soha nem hallottam még ilyenről. Csak le kellett írnom, hogy kitartás a cicusnak, illetve, ha több ilyen ember lenne, mint Te, nem tartanánk ott, ahol.
2009. ápr. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Bár minden ilyen ember lenne,mint te és itt a többiek.Akkor nem dobná ki a gyökér k_cs_g ember a kis állatát az utcára,az ilyen embert simán életfogytiglanra ítélném
2009. ápr. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Én csak azt tenném velük, amit ők is tettek az állattal. Se többet, se kevesebbet.
2009. ápr. 8. 12:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!