Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a macskámmal?...

Mit csináljak a macskámmal? -nem jöhet az albérletbe.

Figyelt kérdés
A tulaj nem engedi kisállat tartását, de kell ez az albérlet,mert 2 gyerekem van,és minden szempontból nagyon jó...Mit tegyek? milyen menhelybe adjam be?vagy egyszerűen csak tagadjam le.Szobacica,nem volt még kint,ivartalanított.nem tudom,mit tegyek...van ötletetek?
2011. aug. 8. 13:48
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
én is arra gondoltam,hogy megpróbálom eldugni egy szobában,ha jön a tulaj,de nem szeretném,hogy emiatt kirakjanak...olyan aranyos cica,nem csinál rosszat,nemrég volt daganattal műtve,ha oda is adnám,csak állatszeretőknek.ne ítélkezzetek,mert jó gazdái vagyunk,de van olyan élethelyzet,amikor választani kell.
2011. aug. 8. 14:32
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

A cica elrejtése olyan szempontból nem jó, hogy a tárgyai elég árulkodóak pl. alomtálca, kajatál. Elvitele pedig macerás, mással is kell foglalkozni, nem csak a macskát utaztatni, hogy addig vigyázzon rá ismerős. Ez megvalósíthatatlan hosszú távon.

Furcsa, mert ismerősömék is albiban laknak, és több helyen is jártak már macskástul, sosem volt gond belőle, úgy tűnik, nekik épp szerencséjük volt minddel. Úgy gondolom, hogy egy macska jelenléte a lakásban nem túl feltűnő egy kutyával ellentétben, nem kell nyilván taglalni részletesen. Mindenképpen bepróbálkoznék a főbérlőnél ilyesmi szöveggel, vagy többet adnék picivel (nyilván másra is kell pénz).

2011. aug. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ne is beszéljünk az esetleges illatokról, hogyha nem vagytok otthon egész nap, vagy az árulkodó kajazacskókról... elhallgatni kár. Viszont a gyermekeid is bizonyára szomorúak lennének, ha meg kellene válnotok a cicától. Ha annyira jó az albi mint mondod, és ha puhítható a főbérlő, lehet szerencsétek lesz. De el is lehet állni a szerződéstől.
2011. aug. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
igen,nagyon szomorúak lennének,és mi is.Ez egy nagy dilemma,nem látom még a megoldást.A szüleimnél lenne hely neki, de ők utálják az állatokat.a szerződést nem akarom visszamondani,mert tényleg nagyon előnyös minden szempontból.Ha még van ötletetek,írjátok meg.mindenkinek köszi.
2011. aug. 8. 14:49
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

de próbáltad már rábeszélni a főbérlőt? érvelni,h. nem csinál kárt a macska, műtve volt, nagyon ragaszkodtok hozzá, stb? mennyire tűnik megpuhíthatónak?

ha nem akarod titkolni a cicát, akkor ezt próbáld meg!

ha meg tényleg csak az marad,h. örökbeadjátok, akkor ne menhelyre, hanem keress neki szerető gazdIT!

2011. aug. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Amúgy ezt sosem értettem, h mi bajuk van a macskákkal a főbérlőknek...a gyerekek sokkal több kárt csinálnak. Pl öcsém 10 évvel fiatalabb, amíg 7 éves lett 2x kellett áthúzni az ülőgarnítúrát- alkoholos filc, tapétázni kellett többször-zsirkréta és a többi. Ez persze természetes, csak nem értem a főbérlőket, mert nyilván, ami kárt a gyerkőcök csinálnak majd- esetleg- azt nektek kell megjavítani, akkor a macskához, miért nem így állnak hozzá: ok jöhet, de ha valami kárt tesz, meg kell csináltatni. V mondjuk kérhetne plusz egy hónap kauciót. Áááá nem értem én ezeket a főbérlőket, szerintem ő sem tudná megmagyarázni mi baja a kisállatokkal.
2011. aug. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válaszolónak milyen igaza van... egy gyerek tényleg több kárt csinál. :D Hogy ez eszembe se jutott.
2011. aug. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Igen, az én fiam is csak 2 éves!de egy szót sem szólt a gyerekekhez.megpróbálok vele ma beszélni,majd megírom,mire jutottam.szorítsatok!!
2011. aug. 8. 15:38
 19/22 anonim ***** válasza:
52%
Én simán tartanám titokban. Kicsi az esélye hogy lebuksz. De ha mégis, addigra már látni fogja hogy nem tesz kárt a cica a lakásban, így nem lesz nagy gond. Én a helyedben nem is szólnék neki. Max beadod a hülyét, hogy "jaj nem lehet állat, nem is vettem észre". :D
2011. aug. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Mi már ott laktunk egy ideje, amikor kitaláltuk, hogy kiscicát szeretnénk. Megkérdeztük a tulajt, azt mondta nem. Hát mi még aznap elmentünk és hoztunk egy kiscicát. Havonta egyszer jött a tulaj, akkor mindig eldugtuk az almostálcát, minden kaját, játékot, a cicát levittük a szomszédnénihez. Nem buktunk le :D
2011. aug. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!