Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a macskámmal?...

Mit csináljak a macskámmal? -nem jöhet az albérletbe.

Figyelt kérdés
A tulaj nem engedi kisállat tartását, de kell ez az albérlet,mert 2 gyerekem van,és minden szempontból nagyon jó...Mit tegyek? milyen menhelybe adjam be?vagy egyszerűen csak tagadjam le.Szobacica,nem volt még kint,ivartalanított.nem tudom,mit tegyek...van ötletetek?
2011. aug. 8. 13:48
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Nagyon nem etikus dolog eldugni a macskát a bérbeadó elől, utolsó szégyellheti magát. Ha ez feltétel hogy a macska nem jöhet akkor ezt nektek be kell tartanotok. Ha rájön a bérbeadó akkor kipenderíthet titeket emiatt, sőt ha a macska kárt tesz a bútorokban, a lakás berendezésében akkor még azt is behajthatja rajtad. Nekem van otthon két macskám, tudom mit jelent.
2011. aug. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Végigolvasva a válaszokat komolyan elgondolkodtam pár emberén...Az nyilvánvaló, hogy aki azt javasolta, "dugd el a macskát", illetve "csempészd be", annak sosem volt lakásban macskája...


Ahová egy macska beteszi a lábát, ott megjelenik egy apró, de annál feltűnőbb bökkenő: a SZŐR...A leggondosabb takarítás ellenére sem lehet egy lakást, ahol egy macska évekig él, "szőrmentesíteni"...A macskaszőr mindenhol ott van, az ágyon, a takarókon, az asztalon, a levegőben, mindenhol...Úgyhogy hiába "dugja el a macskát" az albérlő, azonnal nyilvánvalóvá válik a jelenléte a főbérlő számára, mihelyt beteszi a lábát a lakásba, pláne akkor, ha esetleg allergiás az állatszőrre...


És azért azokat a "szintén nem mellékes kis apróságokat" se hagyjuk ki, mint a szétcibált bútor (hiába jár egy macska kaparófára, ha a bútor huzata nem bőr, műbőr, vagy belga plüss, akkor azon is élezni fogja a körmét még a "legjólneveltebb" macska is!), az esetleges tapétát érő károsodások (ha a lakás tapétázott, és a macska elkezd például egy legyet kergetni...), és a szag...


20 éve vannak macskáim, és hiába van nálunk állandóan rend és tisztaság, bárki, bármikor felfedezi a macskaszőrt, elég, ha csak leül a fotelbe egy sötétebb nadrágban...


De, hogy a kérdésre is válaszoljak: ha rólam lenne szó, nem is lenne kérdés, hogy csak azért,mert lakhelyet váltok, nem válok meg az állattól, akit szeretek, aki szeret engem, és akiért felelősséget vállaltam amikor magamhoz vettem...


Vagy olyan albérletet keresnék, ahová magammal vihetem, vagy nem tartanék macskát.Pont.

2011. aug. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!