Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskagazdikat kérdezem,...

Macskagazdikat kérdezem, fontos! Ti hogyan oldjátok meg?

Figyelt kérdés
Nos, nagyon szeretnék egy macskát, de gondot jelentenek az utazások. Az a kérdésem, hogy TI hogyan hangoljátok össze az utazásokat a cicával? Mennyire megbízható, emberséges/(macskásságos) egy "macskapanzió"? Válaszokat előre köszönöm!:)
2011. szept. 3. 22:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ez is macskafüggő, mert az én cicóm imád utazni.

Nyugodtan viselkedik egész úton (anyósülésre rakom a szállítóját, hogy lásson végig; és be is kötöm, amiért többen megmosolyogtak már), és tudja, hogy ha előveszem a szállítódobozát, valami jó kis helyre megyünk. Pl. szüleimhez, ahol nagyon jól érzi magát a többi cicával. Ilyenkor aztán nem is lehet levakarni, és magától mászik bele. :)

2011. szept. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire gyakran utazol, ráadásul több hétre én sem ajánlom a cicát. Nekem 4 van, két napnál tovább nem hagyon őket egyedül. Egyrészt mert ha nagyon tele az alom, és nincs tisztítva mellé fogja elvégezni a dolgát, másrészt ez nem csak neked kellemetlen, hanem a cicára és rád nézve is veszélyes.

A panzót nem ajánlom. Ketrecben tartják őket, adnak nekik enni, inni, pucolják az almot és ennyi. Egy börtön. Mellesleg nem tudhatod, milyen cicák vannak még bent. (Itt a fertőző betegségekre FIP, nátha stb gondolok.)

A legjobb az lenne, ha/amikor elutazol valaki beköltözik akiben bízol, hogy tényleg rendesen eteti, gondoskodik róla. Én mindig így oldom meg. Szerencsés vagyok. Általában az egyik testvéremnek szólok előre, és addig beköltözik hozzám. Ez a legjobb, legolcsóbb, és ami a legfontosabb legbiztonságosabb neked és a cicának is.

Csak akkor vállalj - nem csak macskát, bármilyen más állatot - ha ezt így meg tudod oldani. Olyan, mintha kisgyereked/babád lenne. Felelős vagy érte, és nem hagyhatod csak úgy otthon, nem teheted ki a folytonos stressznek.

2011. szept. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!