Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Túlsúlyos cica, fogyókúra, de...

Túlsúlyos cica, fogyókúra, de hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van 2 fiatal (1-2 évesek) cicám és az egyikük kicsit túlsúlyos. Illetve van, aki szerint kövér, ám az orvos szerint csak "jó húsban van". Minden esetre a doki is fogyókúrát javasolt még tavaly nyáron. Azóta orvosi, diétás tápot eszik (Royal Canin). Napi 42 grammot mondott az orvos, amit hónapokig tartottunk, mégsem lett változás. Csökkenteni azt a mennyiséget már nem lehet, így is folyton éhes volt szegénykém.

Viszont adok mellé neki reggel és este fél-fél tasakos kaját is. Úgy gondoltam, hogy annak úgyis nagy része víz, nem hiszem, hogy hízlalná és szerintem az sem a legjobb, ha csak száraz tápot eszik. Szóval kapja reggelire és vacsorára azt, napközben meg a szárazat, amit így viszont lecsökkentettem 32 grammra.

Ennek ellenére nem hogy fogyna, talán még kicsit szélesebb is, mint volt (bár lehet ez csak a téli bunda?).

Mit tehetnék, hogyan tudnám kicsit lefogyasztani? Mit adjak neki és mennyit?

4,7kg volt az utolsó mérésnél, jó lenne 4-re levinni. És amúgy nem úgy kövér, hogy lóg a hasa, hanem inkább fentről nézve széles, kicsit hordóra emlékeztető alkata van.


2012. jan. 25. 10:58
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Az utolsó kép elmosódott, de azért látszik, hogy nem lóg a hasa durván. Szóval ő inkább széles...

2012. jan. 25. 12:50
 12/26 anonim ***** válasza:
Szerintem jó alakja van. Embereknél is van aki kicsit kövérebb, van aki soványabb. A te cicáidnál is így lehet ez.
2012. jan. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

szerintem nem gáz a macskád.


viszont javaslom, hogy mielőtt bármit változtatsz a táplálásán ilyen komolyabb irányba, arról kérdezd meg a dokit.


de én nem látom kövérnek a macskádat.

2012. jan. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Az orvos szerint sem kimondottan kövér, csak jó húsban van. De nővéremék mindig mikor jönnek, ledöbbennek, hogy milyen dagadt. És apám is csak golyónak hívja és ez olyan rosszul esik... Szerintem sem dagadt, van rajta fölös fél kiló, oké.


Amit belinkeltem tápot már meg is rendeltem, azt fogom neki adni és a tasakosat úgy, mint most. Aztán majd meglátjuk.

2012. jan. 25. 13:32
 15/26 anonim ***** válasza:
tökéletes állapotú cica!!!!!!!
2012. jan. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

az én ismerőseim meg azon akadnak le, hogy mekkora gebe a macskám :) mégse kezdem el libatömni :)


ha a doki szerint rendben van, akkor nyugi ;)

2012. jan. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 Mailerdeamon ***** válasza:
A száraz táp egészségesebb, mint a nedves, nem okoz pl. fogproblémákat, persze kiegészítésként adhatsz neki nedveset is. Szép cicád van, semmi fogyasztanivalót nem látok rajta. Különben is "a cica úgy szép, ha kövér"! :)
2012. jan. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs a cicával, szerintem nem kövér. Egyébként nekem is van egy fekete cicám, aki pont úgy néz ki, mint a tiéd (alkatra is), talán elfogult vagyok, de szerintem ez nem gond.
2012. jan. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem testes a cicád. Az enyém 5,5 kg, bár elég nagytermetű, ivartalanított nőstény. A doki mindig megmosolyogja, hogy jó húsban a lány, de még nem javasolta, hogy fogyóztassam. [link]
2012. jan. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem igazán értem, hogy élőben miért szörnyednek el, mikor itt meg azt mondjátok, hogy nem túlsúlyos. Megpróbálok holnap még csinálni róla jobb képet, amin normálisan látni az alkatát, mert lehet, hogy a kép csalóka.

2012. jan. 25. 20:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!