Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Túlsúlyos cica, fogyókúra, de...

Túlsúlyos cica, fogyókúra, de hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van 2 fiatal (1-2 évesek) cicám és az egyikük kicsit túlsúlyos. Illetve van, aki szerint kövér, ám az orvos szerint csak "jó húsban van". Minden esetre a doki is fogyókúrát javasolt még tavaly nyáron. Azóta orvosi, diétás tápot eszik (Royal Canin). Napi 42 grammot mondott az orvos, amit hónapokig tartottunk, mégsem lett változás. Csökkenteni azt a mennyiséget már nem lehet, így is folyton éhes volt szegénykém.

Viszont adok mellé neki reggel és este fél-fél tasakos kaját is. Úgy gondoltam, hogy annak úgyis nagy része víz, nem hiszem, hogy hízlalná és szerintem az sem a legjobb, ha csak száraz tápot eszik. Szóval kapja reggelire és vacsorára azt, napközben meg a szárazat, amit így viszont lecsökkentettem 32 grammra.

Ennek ellenére nem hogy fogyna, talán még kicsit szélesebb is, mint volt (bár lehet ez csak a téli bunda?).

Mit tehetnék, hogyan tudnám kicsit lefogyasztani? Mit adjak neki és mennyit?

4,7kg volt az utolsó mérésnél, jó lenne 4-re levinni. És amúgy nem úgy kövér, hogy lóg a hasa, hanem inkább fentről nézve széles, kicsit hordóra emlékeztető alkata van.


2012. jan. 25. 10:58
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Itt vannak újabb képek:


[link]


[link]


[link]

2012. jan. 26. 14:27
 22/26 A kérdező kommentje:
2012. jan. 26. 14:32
 23/26 anonim ***** válasza:
19. vagyok: olyan fazonú, mint az enyém, szerintem nem kövér. Mint írtam, az enyémet nem akarja a doki lefogyasztani.
2012. jan. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy a mostani képek alapján is ezt mondod! Majd megmutatom a válaszokat a kedves családtagjaimnak.


Minden esetre ma már meg is kaptam az új tápot, holnaptól azt adom majd neki. Kíváncsi vagyok ettől fog-e fogyni picit.

2012. jan. 26. 18:16
 25/26 anonim ***** válasza:
19-23.vagyok: Ha kövér lenne, a hasa sokkal jobban kigömbölyödne. Az enyémnek ráadásul a hátsó lábainál bőrlebernyeg lóg, (nem feltűnő, de én tudom)ami néhány fajtatiszta macska sajátossága, de mivel ő mentett, nem ismerem a származását. Az említett bőr azt a célt szolgálja sok cicánál, ha magasról esnek le, ki tudják feszíteni és lassítani a zuhanást, szinte ejtőernyőznek vele.
2012. jan. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Na, még mindig előző vagyok: eléggé rövid lábú a cicád, amiatt is csalós a látvány, ha enyémet megnézed, eléggé hosszú lába van.
2012. jan. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!