Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek? A macskám már...

Mit tegyek? A macskám már nagyon szenved!

Figyelt kérdés
A macskám akit nagyon szeretek már nem sokáig húzza, látom rajta hogy csak szenved, véget kell vetnem az életének,de a szívem szakad meg miatta! Valami emberséges módszert várok!
2012. ápr. 2. 18:52
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%
29-es ,valószínűleg a hülye orvos egyből az izombénító mérget adta be ,altatás nélkül mert így olcsóbb:( Sajnálom.
2012. ápr. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nyakát törhette. Ha ennyire akarod, hogy ne szenvedjen, inkább altasd el...
2012. ápr. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 A kérdező kommentje:

Nos, elvittük állatorvoshoz és el lett altatva. Nagyon nehezen ment, nehéz volt ezt a döntést meghozni, kaphatott volna infúziós/gyógyszeres kezelést, de az sem lett volna garancia hogy felépül. Már előtte is étvágytalan volt, és csak feküdt/üldögélt szóval szerintem jól döntöttünk, mert a további napok szenvedésekkel, kínokkal teltek volna, és hangsúlyozom hogy a kezelések után sem garantált a teljes élet.

Ne tudjátok meg hogy milyen bajai voltak. Szeméből egy határ genny jött ki, az egyik heréje el volt csúszva, fejébe már befészkelték magukat a férgek, tele volt bolhával, meg valamilyen daganata is volt, szóval most végre megszabadulhatott a fájdalmaitól.

Nemrég temettük el, nagyon nehéz volt az egész...

2012. ápr. 3. 18:25
 34/43 anonim ***** válasza:
62%

Nagyon sajnálom!

De a férgekről,szembetegségről és bolhákról te tehetsz!Ezek kezelhető dolgok illetve megelőzhetők,remélem,hogy a másik cica kap féreghajtót,kullancs-bolha elleni cseppeket és évente a kötelező oltásokat és odafigyeltek rá.

2012. ápr. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
Sajnálom, de jól döntöttél:( A másik cicára jobban vigyázz majd.
2012. ápr. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
50%
Bocs, de a betegségekről te tehezs, mert nem vitted el eddig az orvoshoz. Én az orvos helyében ott helyben feljelentelek állatkínzásért. Amiért nem adtad meg a megfelelkő orvosi ellátást neki az eddigi életében
2012. ápr. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
35%

Jól tettétek az elaltatást. Megszabadult a kínjaitól. Ha kezeltetitek, egy vagyont lehetne rákölteni, s nem garantált a felépülése.Nekünk kiszámolta fejben az orvos, hogy kb. 40 ezer lenne a gyógyítás: bele döglött kismacskák kivétele, méh eltávolítása, bentfektetés néhány napig,utókezelés, stb. Most aki kap egy hónapban 80 ezer forintot, és van két gyermeke, az meggondolja a dolgot.

Éppen ezért is fontolja meg valaki, ha kedvencet akar tartani, hogy felelősséggel jár, és néha súlyos anyagi vonzata is van! Ezért is lehet, hogy az ember jártában-keltében lát búsuló, rühes macskákat, vagy hályogos szeműeket - kidobják őket, de ilyeneket inkább kikerülnek emberek, mint hogy becsalogassák őket. Még leghumánusabb megoldás, ha elviszik az állatorvoshoz...

2012. ápr. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
58%

Már haragudj meg kedves kérdező, de undorító vagy.

Ha anyád haldoklik, és költséges a kezelés, agyonütöd? Hallottál olyan szóról, hogy felelősség? Nem, nem hiszem. Én az ilyeneket ütném addig lapáttal, amíg mozognak.

2012. ápr. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
38/38 - te különbnek érzed magad? Lapáttal olyannak neki menni, akit nem ismersz? Meg összehasonlítani egy édesanyát egy macskával?Látom ezeket az egzaltált állatvédőket: 100 kutya egymás hátán a menhelyen, őrület a szemükben, kis ketrecekben mennek faltól falig 3 lépést, az ugatásukkal őrületbe kergetik egymást. Ez a humánus eljárás? Állatbarát gazdi, aki hoz a házhoz egy édibédi kiscicát, aztán mikor lekölkedzik, le se sz.ja többet, s a macska átviszi a kismacskáit olyan szomszédhoz, aki megszánja, s ad neki enni,bár sose akart macskát tartani, és seperc alatt 70-80 macska van a környéken, akik kóborolnak házról-házra.És csak szaporodnak, szaporodnak, hugyozzák a környéket. Én befogadtam, ivartalanítottam már vagy 6 macskát. Most van egy, de ha beteljesedik a sorsa, többet nem fogadok be, nem etetek. Nem azért, mert nem szeretem az állatokat. Éppen az, hogy szeretem őket. Jó lenne, ha csak felelősséggel gondolkodó ember venne magához állatot. Tessék, lehet lepontozni, mert többre értékelem a józanul gondolkodó embert a bigott állatbarátnál, aki egy állat fenekét kinyalná, de az embertársát lapáttal ütné agyon.
2012. ápr. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
38/39-nek ment.
2012. ápr. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!