Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan győzhetném meg a...

Hogyan győzhetném meg a férjemet, hogy lehessen egy cicám?

Figyelt kérdés

A férjem nem szereti az állatokat, és 2 év könyörgés után sem egyezett bele, hogy benti cicánk legyen. Hiába mondok neki bármit, lezárja annyival, hogy vagy ő, vagy a macska. Szerinte a macska nem való bentre, minden tiszta szőr lenne és mindenhová felmászna. Sajnos nem könnyíti meg a helyzetemet, hogy a családban mindenki az ő pártját fogja. Azt mondja, rosszul van a gondolattól, hogy a macska esetleg hozzá dörgölőzzön, vagy az ölébe üljön.

Próbálok beletörődni a nemleges válaszba, de egyszerűen nem megy. Annyira vágyok egy cicára, hogy azt el sem tudom mondani. De ha csak felhozom a témát, már veszekedés van előle... :( Pedig nem vagyunk kis kamaszok, 10 éve alkotunk egy párt. Soha nincs semmilyen más konfliktusunk egymással, csak a cica kérdésben nem egyezünk.


2012. ápr. 11. 15:05
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Bocsánat hosszú lesz :)

Nálunk ugyanez volt a helyzet. 5 éve élünk együtt. Szerelem volt első látásra és még az sem változtatott rajta ,mikor mondta hogy ő útálja a cicákat. Bár rosszul érintett.

Mikor már együtt éltünk néha-néha odavetettem a cicákról dolgokat,ha reklám ment ki sem bírtam hogy ne mondtam volna hogy "jaj de cuki,nézd már" :D párom automatice már mondta is ,hogy itt a házban soha nem lesz cica.

Külföldön lakunk itt a kertek nagyon kicsik, nagy a forgalom, és szinte minden háznál tartanak kutyákat,szóval szabadon tartni cicát lehetetlen. Nincsenek kóbor macskák,eddig csak 1-2-t láttam nyakörvvel.

Minden évben rámjött főleg tavasszal :D a cicamánia,szinte betegesen. De ő hajthatatlan volt. Aztán lemondva róla/de nem végleg/ beraktam egy cicás háttérképet az akkori asztali gépünkre. És lecsillapodtam megint. Erre rá kb 1 hónapra jött párom és azt mondta oké legyen cica :) hát ledöbbentem. Azt mondta hogy szeret és ha én annyira szeretném /évek óta/ csakis miattam enged.Pedig nem könnyű eset. Ő úgy ismerte a cicát hogy az karmol ,harap, durva kinti állat.. na és szőröz,ha hajszálat talált is mindig szóvátette. Azért kopasz nem leszek. Na de a legfőbb ok később kiderült. Van egy férfitípus aki nyálasnak ,nőiesnek tartja a cicatartást,mert olyan kecses csajos jószágok ,erre én kerestem neki neten igazi kemény férfiakat /bokszoló stb/ akiknek volt nem is egy cicája :) és itt már minden ellenállás megszűnt.

Találtam speckó fésűt a furminátort és ezzel lenyugtattam. Kikötése az volt hogy mutassak fajtákat és ő mondja meg milyen legyen :D én kerek fejűt akartam ,nekem ők a "legcicábbak" ebben egyetértettünk. Skót lógófülűt akart,végül brit cica lett. És ahhoz képest hogy emberem azt mondta soha nem fogja majd meg a cicát ,nem fog vele játszani stb. ,nos elmondhatom hogy totális változáson ment keresztül. Imádja a cicát/ez már szerelem :) ,mindig fogja ,ölbe veszi, játszik vele,beszél hozzá,meg is puszilja a kobakját amit már én nem teszek :D de persze én is imádom. Első hazautazásunkkor is ő ragaszkodott legjobban hogy vigyük magunkkal,ne hagyjuk otthon. És bevallotta soha nem gondolta hogy ilyen édes állat a cica és így lehet őket szeretni. Tudja is kelletni magát őkelme.

Egyébként előző hozzászólónak igaza van abban,hogy vannak cicatartók akik ruhája szőrös és a házban is áll a szőr, de ha vki igényes és ad a tisztaságra ott minimális,ha nem is szőrtelen. Van ragacsos henger ami leszedi az ülőről, ruháról a szőrt a speckó fésű meg kupacokban szedi le a szőrt a macsekról vedlési időszakban.

Kedves kérdező szorítok !

2012. ápr. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Hanyagold egy darabig a témát, aztán mikor már elfelejtődött a dolog "véletlenül találj" egy kiscicát. Megmondod a párodnak hogy gazdit keresel neki, mert nem akarod hogy menhelyen szenvedjen, egy-két hét és megszereti, vagy megszokja. Akkor elmondod neki hogy nagyon a szívedhez nőtt a kicsi, nem bírnád ki nélküle. Ez csak egy macska, tíz évi együttlét után, ha ezenkívül minden rendben, ezért nem fog elhagyni. És ha szeret téged, é s látja milyen boldog vagy a cicával biztos megesik rajta a szíve. Én is így vittem haza a második cicónkat, és apám is megszerette:D Mondjuk én tényleg találtam, de gazdit keresni eszembe se volt.
2012. ápr. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!