Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális, hogy a macska még...

Normális, hogy a macska még nem ellett meg?

Figyelt kérdés
Kb. 11-kor elfolyhatott a magzatvize, azóta vannak tolófájásai, látszódik is egy kis diónyi burok, ami nem növekszik, pedig a cica rendületlenül tol. Orvoshoz még nem tudjuk elvinni, max 1-2 óra múlva.
2012. ápr. 17. 14:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
59%

Hasonló cipőben járok én is, nem volt pénzem ivartalanításra. Amikor a macsek hozzánk került, még volt, csak azóta elveszítettem az állásom. Enni azért adok neki. :)

Szóval akkor dobtam volna ki? Az felelős állattartás lett volna??? Hát most nálunk is jönnek a kiscicák hamarosan!

2012. ápr. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó és utolsó előtti válaszolók!

Köszönöm a kommenteket, jó tudni, hogy vannak még értelmes és intelligens emberek is itt. :)

Az utolsó válaszolónak meg jó kiscicázást kívánok majd! :)

2012. ápr. 18. 00:59
 13/15 anonim ***** válasza:
8%
Ha a 10.000 ft-os ivartalanításra nincs pénze valakinek, akkor a kiscicák fejenként 10.000 ft-os oltására hogy van??? Ne haragudjatok, de ezt meg tudná magyarázni valamelyikőtök?
2012. ápr. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
35%

Én tavaly be szerettem volna adatni a kombinált oltást, és az állatorvos mondta, hogy felesleges pénzkidobás...

Falun lakunk, akad gazdi a cicáknak, ha ő szeretné beoltatni, oltassa...

Mondom, minket az állatorvos beszélt le róla!

2012. ápr. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kicsit átesünk már a ló túlsó oldalára "felelős állattartásra" hivatkozva.

Nem azt mondom, hogy az ivartalanítás meg az oltás rossz dolog, de ne legyen már mindenki szemét sz*rházi, aki nem oltat meg nem ivartalanít.

Nagymamáméknál mindig volt macska, soha nem oltották, nem ivartalanították, mégis mindegyik jó - mondhatni macskához méltó életet élhetett. Nekünk is volt oltatlan, ivartalanítatlan kandúrunk gyerekkoromban (akkor még nem volt "divat" egyik sem), 13 éves korában szenderült végső álomra a kertben sütkérezve. Emlékeim szerint soha nem volt beteg.

Ellenben az oltott, ivartalanított kandúrunk 2 évvel az ivartalanítása után már húgycső-elzáródásban szenvedett (ami ugye vitathatatlanul az ivartalanítással hozható összefüggésbe) és élete végéig speciális tápon élt (jó drága pénzen lehetett megvenni), amíg 6 éves korában valamilyen azonosíthatatlan betegség el nem vitte, sokat szenvedett tőle szegény. :(

Aztán láttam olyat is, hogy a szerencsétlen macsekot pórázon sétáltatták, mert hát úgy szerették, meg annyit költöttek rá (oltásra, ivartalanításra), hogy nehogymár valami baja legyen, elüsse az autó, vagy elkapja egy kutya... Ezt sem tartom jónak.

Kicsit túlféltjük az állatainkat, pedig korántsem biztos, hogy az az élet, amit mi számukra jónak gondolunk, az nekik is jó... Nem minden fekete és fehér. A betegség, halál az élet része - az embereknél is, az állatoknál is. Elkerülhetetlen...

2012. ápr. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!