Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet meg szelídíteni...

Hogy lehet meg szelídíteni egy macskát?

Figyelt kérdés
Mindig jár hozzánk egy kóbor macska de nem oda jönni hozzám. Már próbáltam etetéssel csalogatni de úgy se sikerült. Hatásos módszereket kérek!
2012. ápr. 27. 18:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Hagyni kell had szokja a terepet,és nem fogdosni! kaja kirakva azt majd beáll a sorba..vagy nem) ..
2012. ápr. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Először is, ne nyúlj hozzá.

Hadd szokja a környezetet, aztán próbálkozhatsz tejjel, hússal.

2012. ápr. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a macska nem kóbor, csak pár utcával arrébb lakik és kirándul:) Ha van gazdája, akkor szinte kizárt, hogy oda fog menni hozzád, a macskák nagyon paranoiásak!


Ha tényleg kóbor macska és éhezik, akkor szép lassan oda fog szokni, ha mindennap adsz neki enni. Amikor látod, hogy eszi az ennivalót, akkor lassan guggolj le mellé, és próbálj halkan megnyugtató hangon beszélni hozzá(pl találj ki egy nevet neki és azt mondogasd) miközben eszik, próbáld megsimogatni. Más lehetőség sajnos nem lesz ismerkedni eleinte, csak evés közben. Általában kóbor macskák annyira éhesek, hogy nem hagyják ott a kaját, ha már elkezdték enni és ha lassan közelítesz felé, akkor nem fut el. Ha párszor sikerül megsimogatnod, akkor szerintem nyert ügyed van nála.

+ ez lehet, hogy hülyén hangzik, de nekem bevált: ha rád néz, pislogj egy nagyot :D Abból tudni fogja, hogy nem támadni akarsz.

2012. ápr. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!