Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak, hogy bent...

Mit csináljak, hogy bent tartsam/maradjon?

Figyelt kérdés

Van egy birman cicám(10 hónapos) és most,hogy nyitva van az ajtó,megy ki,de félek hogy valaki ellopja vagy nem jön vissza.Apukám nem engedi,hogy bent tartsam,de kicsi korában bent volt,mivel panelbe fogunk költözni(házból).

Kérlek írjatok!!!Nagyon szeretem ezt a cicámat!!!


2012. máj. 1. 10:16
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
50%
Úgy utálom a férfiakat!! Miért nem engedi meg?? Mondjuk nálunk is hasonló a helyzet. Nem egészen értem a kérdésed, de ha azt akarod, hogy bent maradjon, akkor ne engedd ki. Legyen benti szaróedénye. Ha meg házban laktok, és kint van az udvaron, úgy is elmegy ahová akar. Max ivartalanítani kellene, akkor talán nem megy el harcolni.
2012. máj. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

De azt sem engedi,hogy bent tartsam,mikor bent van(csukva van az ajtó) akkor mondja hogy engedjem ki.

A szobámba se vihetem,mert oda sem engedi.

2012. máj. 1. 10:27
 3/25 anonim ***** válasza:

Kitől vettétek a cicát?A tenyésztő tajtékozna a dühtől ha ezt olvasná..


A birman szabocica,állj a sarkadra és tartsd bent.Apukádnak szépen magyarázd el az ivartalanítás előnyeit és,hogy mért kell a házban tartani a cicát(kinnt más macskáktól sokmindent el is kaphat)

2012. máj. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Nem vettem,hanem kaptam.

Tudom,hogy szobacica,de nem tudnék valamit vele csinálni,hogy ne akarjon annyira kimenni?

Félek,hogy ellopjak,mivel a szomszédok mind mondogassák,hogy mennyire szép és hogy nekik is kell.

Ha panelbe költözünk,akkor nem fog elszökni?

2012. máj. 1. 12:06
 5/25 anonim ***** válasza:

A fajtát nem ismerem, a keverékeimről írok tapasztalatokat.

Ők kiskoruk óta kint vannak (1kandúr, 1nőstény, 1ivartalanított nőstény) és nem mennek el. A kandúr sajnos sokszor kóborol, de füttyszóra mindig jön. A két nőstény is ki-be mehet, hisz a kapu alatt van egy rés, de inkább a bokorban alszanak. Persze van, hogy egy napra elmegy, de utána mindig visszajön.

Szerintem, ha magától megy ki, engedd nyugodtan. Nézd meg, hogy hogyan viszonyul az idegenekhez, mert egy bizalmatlan macskát nehezebb ellopni. Az én cicáim mindig futnak vissza a házba az idegenek elől. Milyen a kapcsolatod a szomszédokkal? Mert azért egy macskát nehéz ellopni, legalábbis én nem tudom elképzelni, hogy valaki felkapja az enyémet és beviszi a lakásába. Biztos tiltakozna. Persze ha ketrecbe zárja stb. az más, de ezt a szomszédokról kell eldönteni, hogy csinálnának -e ilyet.

Esetlg csináld azt, hogy minden evés előtt fütyülsz neki, mondod a nevét és egy szót pl. kaja. Ha mindennap reggel-este szokott időpontban etetsz, megfogja szokni. Csinálj a kertben neki egy fedett, esővédett nyugodt helyet, zugot. Mi falécekből és dobozból csináltunk nekik házat. Télen mindig ott alszanak, persze nyáron inkább a napon fekszenek.

Ha panelba költöztök hol akarjátok tartani? Mert az udvar ott közös és tényleg lopásveszélyes, a folyosóra meg nem zárhatjátok ki! Szerintem ezt még apud se gondolta át.

Sok sikert a cicához! :)

2012. máj. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

koszi szpen utolso!

Hat a szomszedom,mondta hogy ne engedjem ki,mert o lenne az elso aki elvinne(mert az ovet elutottek)

Nem epithetek neki fabol hazat,a szuleim nem engednek

es a panelben bent tartanam,azert nem szeretnem,hogy megszokja kint,mert aztan ki fog szokni es allandoan kint akar lenni

2012. máj. 4. 20:57
 7/25 anonim ***** válasza:
Nem olyan házra gondoltam. :) Egy doboz tetejére léceket raktunk sorba, nem egy egész házat építettünk. Azt biztos megengedik, hogy a sufniban legyen egy kis dobozka. Nem lehet, hogy a szomszédod viccelt? Mert nem hiszem hogy valaki ilyet komolyan mond. Ha a panelban ki akar menni, rászoktathatod a pórázas sétákra. De az erkélyre és ha a legfelsőn laktok a tetőre is kimehet. Persze ez is magasságtól függ.
2012. máj. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Nem akarom megszoktatni setalni,mert mar egyszer kifordult a hambol.

En nem szeretnem hogy kimenjen!Meg fogja szokni kint es akkor nem fogja birni a panelben

2012. máj. 5. 15:50
 9/25 anonim ***** válasza:

Akkor az apukáddal kell beszélni. Kérdezd meg, hogy miért nem engedi. Ha a tisztaság miatt, akkor te takaríts utána, keféld a szőrét. Ha a nevelése miatt, akkor neveld meg, legyenek szabályok. Pl. nem mehet föl a pultra, asztalra. Neveléssel kapcs. kérdésedet nyugodtan tedd fel, lehet, hogy tudok segíteni. :) Ha az a gond, hogy nem akarja pl. az ágyában látni, akkor legyen csak a nappali az övé.

Nem ismerem apudat, te tudod, hogy hogyan lehet meggyőzni.

2012. máj. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

A tisztasaggal nincs baj,en takaritok nala

Aval van baj,hogy neha felmaszik az asztalra,de nem eszik meg semmit,mert mindig raszolunk.

Hogy szoktassam le errol?(a vizet szereti)

2012. máj. 6. 07:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!