Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak, hogy bent...

Mit csináljak, hogy bent tartsam/maradjon?

Figyelt kérdés

Van egy birman cicám(10 hónapos) és most,hogy nyitva van az ajtó,megy ki,de félek hogy valaki ellopja vagy nem jön vissza.Apukám nem engedi,hogy bent tartsam,de kicsi korában bent volt,mivel panelbe fogunk költözni(házból).

Kérlek írjatok!!!Nagyon szeretem ezt a cicámat!!!


2012. máj. 1. 10:16
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
75%

A vizet szereti? Ezt hogy érted?

Amint felmegy az asztalra, odaálsz elé és lefelé mutatsz a kezeddel. Mond hangosan, erőteljesen, hogy lefelé. Persze nem kell kiabálni, csak mutasd, hogy te parancsolsz. Ha lement dícsérd meg, jutalmazd kis ennivalóval. (egy szem száraztáp) Így lejönni is szeretni fog.

Ha ez nem segít használhatsz újságpapírt. Kicsit legyintsd meg vele a fenekét és ugyanúgy mond, hogy lefelé!

2012. máj. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Koszi szepen,majd megprobalom.

Azert irtam,hogy szereti a vizet,mert sokan azt tanacsoljak hogy vizipisztollyal "lojem meg"

2012. máj. 9. 15:10
 13/25 anonim ***** válasza:
Értem :)
2012. máj. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Ha megszokja, hogy kijárhat, akkor később panelban nagyon rossz lesz neki. Nekünk is volt egy ilyen macskánk, egész nap az ajtó előtt nyávogott. Aztán nagymamámhoz került vidékre, ott akkor megy ki amikor akar.
2012. máj. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Tudom,en is ettol felek,de apukam nem erti meg!

Mar igy is nyavog amikor becsukom az ajtot es o ki akar menni!

De apukam azt mondja,hogy:Ha nem engedjuk ki,akkor ha nyitva hagyjuk majd az ajtot akkor megszokik es soha nem jon tobbe vissza!

Hogy gyozzem emg,hogy maradjon bent?

2012. máj. 31. 17:53
 16/25 anonim ***** válasza:
Baromi egyszerű: Ivartalaníttatni kell és akkor nem akar majd kimenni. Ennyi. (egyébként is minden nem tenyésztésre szánt állatot ivartalaníttatni kéne, hisz ez az állat érdeke). Szóval ennyire egyszerűen megoldható ez a probléma.
2012. jún. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Nekem 2 ivartalanított nőstény házicicám van. Nyáron (már kb 1 hónapja) nyitva van egy ablak ami a kertre néz, a cicák kinn vannak, de ki-be mászkálnak egész nap. Ha hűvös van, hideg vagy esik az eső, akkor bejönnek. Van, h bent is alszanak. Ha akarnak. Télen bent vannak a nap 99%-ában, szinte csak wc-zni mennek ki.

De nem mennek el, max 1 háznyira a környéken. Ha kint vannak, akkor is általában a saját kertünkben. Mikor picik voltak, akkor még csak felügyelettel mehettek ki, és így megszokták.

2012. jún. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Attol felek,hogy kullancs maszik bele,mivel allandoan a kertben van,es tegnap kivettem egy kullancsot a szorebol.

Kerlek irjatok,hogy mit csinaljak vele,hogy ne szeressen annyira kint lenni!?!

2012. jún. 9. 12:36
 19/25 anonim válasza:
24%
hát ha. felmegy fogd meg a nyakát hátul és. üs rá 2szer és nefoglalkozz vele 20percig majd. utána túdom meet 2cicám van.
2012. jún. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

kedves kérdező tudom mi a helyzet nálatok :S sajnos énis ebben a cipőben járok :(

van egy 1 éves kandúr sziámi cicám. én soha az életben nem akartam kivinni,mert jövőre felkerülök pestre és panelban/koliban nem bírná a bennlétet ha kiszokna. nah ennek elllenére anyám kiengedte de pórázon volt idáig... csak a kertben járkálhatott az 5 méteres kötélen,ezzel semmi gond nem is volt,amig ivarérett nem lett. meg ugye járkálnak ide más macskák is, és sjanos 2 nap elis engedtük mert a nyígását nem lehetett elviselni. jól elverték nah akkor megelégeltem a dolgot,tegnap ivartalanítottuk.. erre most megint nem tudom hol van, behoztam a házba ,tesóm nyitvahagyta az ajtót és 1 mp alatt kiszökött. ugyhoyg ma kinnalszik ha ilyen idióta macska :S én sem tudom mit lehetne vele csinálni hoyg ne akarjon kimenni,mert foggalmam sincs hoyg fogja kb 2 hónap múlva bírni az 1 szobás életet,amikor az óriási házban sem képes megmaradni mert menne ki :S:S:

2012. jún. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!