Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Adtatok fogamzásgátlás végett...

Adtatok fogamzásgátlás végett Provera tablettát a cicátoknak?

Figyelt kérdés
ha igen,hogyan kell adagolni?
2009. jún. 23. 10:37
1 2
 11/13 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nó nem kell azért duzzogni,nem akartalak megbántani.Persze, hogy kell gyógyszert szedni, de csak akkor ha a betegség nagyobb problémát okoz mint a gyógyszer mellékhatása.És ne szedjünk gyógyszert akkor amikor más, veszélytelen megoldás is létezik.Az embernél az óvszer a macskánál az ivartalanítás.AProvera mint már írtam mesterséges hormont tartalmazó készítmény és súlyos mellékhatása lehet, hosszútávon.
2009. jún. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

én 12.50, 16.39-nek.


Igen humán gyógyszer. Nincs rendesen kikisérletezve macskákra. Ez az amiről beszélek. Kapnak a macskák egy "ez már biztos hatásos mindegyiknél" adagot, ahogy a nők kaptak a fogamzásgátlók hajnalán. A mai tabletták csak a töredékét tartalmazzák az elsők hormonadagjának. Majd, ha már lesz macskákra kifejlesztett gyógyszer, ha több éven keresztül vizsgálják a hatását, akkor az sem lesz ilyen veszélyes.

2009. jún. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
31%

Engem is érdekel a téma, fogamzásgátló módszert keresek, így kerültem ide. Meg kell mondjam, elkeserítő, milyen könnyedén vagdaltatják fel, nyiszáltatják szét emberek az állítólag szeretett állatkáikat, és nyiszáltatnak ki belőlük különféle "alkatrészeket".


Őszintén! Láttatok már cicamamát a kicsinyeivel törődni? Figyeltétek már meg egyszer is, hogyan viselkedik, mennyire boldog, amikor a kicsinyeit gondozza, ahogy dorombol nekik? Valóban szeretetnek nevezitek azt, amikor gondolkodás nélkül, egyetlen pillanat alatt elveszitek tőle ennek a lehetőségét is,és kivágattok abból az állatból szerveket, mintha valami játékbaba lenne, akiből kiszereljük a csipogót????


Nos, nem a gyógyszerektől lesznek daganatosak az állataitok, hanem a szaporulattól való rettegéstől, ahogyan a nőknél is, a szaporító szervek rákbetegségeit mindig a gyermekáldástól való rettegés okozza. Nézzétek csak meg azt a hozzászólást, ahol az illető azt részletezi, hogy évente egy almuk van, a köztes időben az állat gyógyszert kap, és semmi baja.


Persze, hogy semmi baja, mert a gazdi nem utasítja eleve el a kicsinyek születésének lehetőségét, nem tiltakozik kézzel-lábbal a természet rendje ellen, s nem mérgezi mentálisan az állatkáját.


Félelmetes, ahogy emberek, nők rettegni tudnak még a gondolatától is annak, hogy pici új élet foganjon akár bennük, akár a környékükön, s megtesznek mindent, hogy ez ne forduljon elő, és kizárólag a szeretet, meg a gondoskodás és felelősség égisze alatt. Pedig épp a gondoskodás, és a felelősség az, ami elől észen kívül menekülnek, még a cicájuknak se legyen, hiszen az is gond!


Persze mindenkinek a maga dolga, én csak szóltam, hogy nagy butaság az, amiben hisztek. Nem a gyógyszerektől lesznek betegek az állatok. Aki nem örökre akarja kizárni a kicsinyek születésének lehetőségét, mint a rettentő felelősségteljes és szerető gazdik, hanem csak határt akar szabni neki, mert mondjuk évente 10 kismacskával nemigen tudna mit kezdeni, az nyugodtan adja neki a gyógyszert, semmi baja nem lesz a cicának. Sokkal több baja lesz attól, ha sosem tudhatja meg, milyen kicsiket gondozni, nevelni, milyen anyának lenni - abba betegszik bele, ha ezt elveszik tőle.


És a kasztrált cica nem lesz daganatos, ez igaz, mert nincs meg az a szerve, ahol az anyaságtól való rettegés miatt keletkező betegség megmutatkozhatna, de ki fog jönni rajta másképp, lesz más baja.

2013. máj. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!