Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg börtönbüntetést kap...

Tényleg börtönbüntetést kap az aki megöl egy macskát vagy valami hasonló háziállatot?

Figyelt kérdés

Elég érdekesnek találom hogy az országos naplopók és munkakerülők szervezete (állatvédők) kiharcolták

hogy az állatnak legyenek jogai betiltsák a libatömést stb.

Még a bibliában is azt írják hogy Isten azért teremtette az állatokat hogy az ember rendelkezzen felettük.

Akkor hogy is van ez?


(Egyébként az állatkínzásnak én is nagyon ellene vagyok és SOHA NEM TENNÉK ILYET de az hogy egy állatnak jogai vannak szerintem túlzás).


2012. máj. 24. 22:32
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Az ősember is természetes volt a bunkójával, mégsem követendő példa. El kell jutni egy erkölcsi szintre, ahhoz, hogy az embernek tartása legyen. A „szemet szemért” sajnos nem viszi előbbre sem a világot, sem az egyéneket.


„Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik.” Mahatma Ghandi


Szerintem erre kéne törekednünk. Mivel az állattartási kultúránk a béka segge alatt van, ezért a megítélésünk is eszerint történik. Én nem várok arra, hogy mások jól tartsák az állataikat és én majd csak akkor kezdek el: kakit szedni, kutyát sétáltatni, ivartalaníttatni, oltatni… Megteszem másoktól függetlenül is. Magamért, az állataimért. Mások állatát sajnálom, ha nem kapják meg ugyanezt, de semmiképp nem bántom őket a felelőtlen gazdájuk miatt.

2012. máj. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Bár egy igazi faragatlan tuskó vagy és nem érdemelnél segítséget, de tessék:


[link]


Feltételezem nem 6-8 méterenként dobálsz szét egy-egy cipőt.

Szépen kinyomtatod árlistával együtt és átsétálsz vele a szomszédhoz. Megmondod, hogy vagy kifizet/vesz neked egy olyat, vagy ivartalanítsa a macskáit(akkor is meg fog szűnni a problémád és nem is lesz időről időre több macska), mert ez a mostani állapot tűrhetetlen.

Ő szépen végiggondolja a dolog anyagi oldalát és dönt, vagy mehetsz a jegyzőhöz és ő fogja hivatalból intézkedésre bírni a szomszédod. Ezt az eshetőséget is kilátásba helyezheted neki.


Egyébként pedig egyáltalán nem írtam hülyeségeket, sajnálom ha valamely részét nem sikerült értelmezned. Ettől függetlenül nem kellene ennyire bunkónak lenned mindenkivel...


26N

2012. máj. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Igen, igaz, de nagyon keveset, valamint legtöbbször felfüggesztettet. Borzalmas, mit művelünk saját fajunkkal, az állatokkal, a bolygónkkal.... :(


A libatömésen én is kiakadtam. Amúgy se vagyok nagy húsevő, na de most már asszem vagy vegetáriánus leszek, vagy havonta egyszer eszek húst. :S


"országos naplopók és munkakerülők szervezete"

Nana, inkább itt álljunk meg! Ki mondta neked, hogy az állatvédők főállásban dolgoznak?! Hogy ez a munkájuk?

Ezt szabad idejükben, alapítványos vagy saját pénzükből teszik! És én teljes mértékben tisztelem őket!


Az állatoknak ( igen, még a legundorítóbb férgeknek is)joguk van az élethez. Joguk van élni. Te mit gondolsz magadról, van jogod élni? Na ugye. :)


A bibliáról inkább nem beszélnék. Én hiszek Istenben, de a Biblia.... a Bibliát emberek írták szerintem, a régi kor embere. És a régi kor embere úgy tisztelte az állatokat, mint a mai ember a sz@rt. Elnézést. :(


A libatömést jogosan tiltották be, én úgy hiszem. Ajánlom figyelmedbe a YouTube-on a "csibe sors" videót, vagy a "libatömés igaziból"-t! Nézd majd meg.


Jogai, jogai, hmmm... ugye nem szavazójogra gondoltál?! :D

2017. júl. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!