Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megöli a kiscicáit, de miért?

Megöli a kiscicáit, de miért?

Figyelt kérdés

Két hete ellett a macska, ez volt az elso ellése. 1 hétig nem volt semmi baj, 1 hét után megolte az egyiket, megharapdálta, megrugdosta, elosor azt hittuk csak neveli mert pont tisztogatás közben történt. Azután két nap mulva egy másikat is akkor nem voltunk ott. Azt hittuk azért bántja mert valami bajuk van de mind az öt kiscica egyforma egészséges volt. Eltelt meginnt két nap és az anya ujra megolt egyet éjszaka. Szota nem hagyjuk bent az anyacicát. A picik most két hetesek.

Nem értem miért bántja öket, én még ilyet nem hallottam hogy az anyjuk bántja öket. A ráaldás az hogy ez mellet még keresi öket szoptatja és nyalogatj aoket. Érti ezt valaki, mi lehet a baja?


2012. máj. 25. 13:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
29%
Ne lettek valamivel leszórva/fújva ?
2012. máj. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
50%
Én úgy hallottam, hogy azért öli meg az anya a kiscicáját/kiskutyáját mert valaki már összefogdosta, vagy valami más szagot érez rajtuk... És úgy érzi, hogy nem az övé vagy mi... Elnézést, ha tévedek.
2012. máj. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
38%
mikor kicsi voltam ugyanez volt nálunk. volt egy cica az alomban amit elkezdtem gyerekként favorizálni, ki-ki venni és ez annyira nem tetszett a macskának, hogy élve elteette a cicát. előszőr idejében megtaláltuk, másodjára már nem..
2012. máj. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
25%
aki lepontozott, adjon jobb választ
2012. máj. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Platypus ***** válasza:
72%
Ez egyáltalán nem jellemző viselkedés a macskákra. Ha nem bízik a gazdában, nem érzi magát biztonságban, vagy túl sokat macerálják a kölyköket, akkor az anya fogja magát és elköltözik családostul. Nem nekiáll megölni a kölyköket. Hogy pontosan mi a baj oka, azt így ennyi alapján nem lehet megmondani, de az biztos, hogy nem normális jelenség. Előfordul, hogy az ösztönök nem működnek megfelelően egy-egy állatnál. A természetben az ilyen egyedek nem szaporodnak tovább, mert nem képesek felnevelni az utódaikat, de a háziállatok körében nem ritkaság. Erősen ajánlott lenne ivartalanítani az anyát, még mielőtt újra tüzelni kezd.
2012. máj. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
73%
Van ilyen,állatok közt is lehetnek "bolondok" Hiányzik az anyai ösztön vagy össze van kuszálódva.Tényleg nem szabad hagyni majd hogy legyen még egy alom.Ha fel akarod nevelni a maradék kismacskát ,jobb ha magad teszed,cumival.
2012. máj. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Lehet ösztönös viselkedés, sokszor megölik a kicsiket ha féltik vagy ha valami a környezetükben megváltozik és ez stresszeli...csak általában egy éjszaka egyszerre öli meg őket....

HA elfogyasztaná akkor lehetne vitamin, vagy vízhiány ...

Aki nem hiszi nézzen utána a macskák sokkal ösztönösebbek mint a kutyák, és pl a hörcsög is megeszi a kicsiket...egyébként elé gyakori jelenség...

És sajna a cicusok is néha

2012. máj. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
lehetségesebb hogy valaki megfogta a kicsiket, vagy más házi állat ha van megnyalta őket. Illetve próbáld meg úgy szoptatni a kicsiket, hogy az anyával leszel végig, és ha bántani akarja a kicsiket ne hagyd neki. Nyúlj a szájába és feszísd ki, illetve nyugtasd le, adj neki husikát, hátha elterelődik a figyelme a kicsikről.
2012. máj. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
18%
Ha oltatlan az anyamacska, akkor életképtelenek voltak a kicsik!
2012. máj. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A mi macskánk megette (!!!) a halott kismacskáit,mert benyaltak valami vírust és nem akarta,hogy átterjedjen a többire. Ezt az állatorvostól tudom.Lehet,hogy ott is ez a helyzet.
2012. máj. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!