Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megöli a kiscicáit, de miért?

Megöli a kiscicáit, de miért?

Figyelt kérdés

Két hete ellett a macska, ez volt az elso ellése. 1 hétig nem volt semmi baj, 1 hét után megolte az egyiket, megharapdálta, megrugdosta, elosor azt hittuk csak neveli mert pont tisztogatás közben történt. Azután két nap mulva egy másikat is akkor nem voltunk ott. Azt hittuk azért bántja mert valami bajuk van de mind az öt kiscica egyforma egészséges volt. Eltelt meginnt két nap és az anya ujra megolt egyet éjszaka. Szota nem hagyjuk bent az anyacicát. A picik most két hetesek.

Nem értem miért bántja öket, én még ilyet nem hallottam hogy az anyjuk bántja öket. A ráaldás az hogy ez mellet még keresi öket szoptatja és nyalogatj aoket. Érti ezt valaki, mi lehet a baja?


2012. máj. 25. 13:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Az előttem szólók jó tippeket írtak le, nekem is van egy:

Ha az első ellése, nyilván még fiatal és öt kiscica elég sok neki. Lehet, hogy úgy gondolta, hogy nem bírja mindet felnevelni, így megeszik belőlük párat. Így ő is táplálkozik és az életerősebb cicákat hagyja életben.

Ilyen cicát nem szabadna hagyni újra szülni mert megint át kell élned ezeket a borzalmakat!

2012. máj. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Én még ilyet soha nem tapasztaltam, pedig volt már a 12 éves ivartalanított anyacicám is ellett egyszer kétszer és soha nem volt ilyen. A cicák a szagra nem érzékenyek ha bántotta volna hogy fogdossuk a kicsinyeit tényleg elköltöztette volna őket, nem pedig megöli. Valóban lehet abban valami hogy buta az anyacica még csak most lesz 1 éves, tehát fiatal anyuka és elég félős, mert ahonnan kis korában elhozzuk ott nem bántak jól vele. Igazából az a baj hogy nem tudom eldönteni hogy akarattal csinálta ösztönből vagy ennyire nem tudta mit tesz. És tényleg egészségesek voltak a kölykök, mert még az sem volt hogy a legkisebbet bántotta volna. Azóta csak akkor szoptatja őket amikor ott vagyunk mellette, nem hagyjuk őket együtt éjszakára, de szegény nem is érti hogy mi van. Haragszom is rá meg nem is. Már van időpontunk a dokihoz, ki lesz ivartalanítva a cicus.

2012. máj. 27. 15:35
 13/18 A kérdező kommentje:

Amúgy nem ette meg őket, csak megfojtotta vagy megharapta. Mert először én is arra gondoltam talán tényleg sok neki az 5 kiscica, de 5-ből 3 azért rossz arány és nem szeretnék kockáztatni hogy vele hagyom őket.

És sokszor is kap enni az anya,a száraz kaja ott van egész nap mellette vízzel, vagy tejjel, szóval ez sem lehet ok én úgy gondolom

2012. máj. 27. 15:39
 14/18 anonim ***** válasza:
Sok szerencsét hozzá!
2012. máj. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:

Sziasztok!

Az én macskám nagyon fiatal,egy hete szült 3 kölyköt,eddig semmi probléma nem volt, gondos kis szerető macskaanyaként viselkedett.Többször volt,hogy előtte simogattuk a piciket és tűrte is csak akkor nyávogott ránk,ha az a kiscica, amelyiket felvettük elkezdett nyávogni.Ma hülyült be szerencsétlen macska,fogalmam sincsen mi baja lehet.Megfogta az egyik kiscicát a szájában és (1 emeletes házban lakunk)felhozta az emeletre,kétségbeesetten nyávogott közben, nagy kitágult szemekkel és folyamatosan azt nézte hogy melyik szobába vigye be.Gyorsan becsuktuk mindegyik szobának az ajtaját, de pont az enyémet nem tudtam idejében becsukni és beszökött, a kiscicát meg bevitte a legsötétebb sarokba.Nem láttam mit csinált vele, mert túl sötét volt a polc alatt,de gyorsan kicibáltam onnan, így még nem tudta bántani a kicsit.Utána leszaladt vissza a dobozba a többi cicához, mintha mi sem történt volna és 5 perc múlva ugyan ez és hozta volna a következőt, ekkor kitettem az anyamacskát, addig visszaraktam a dobozukba a cicákat,hogy megnyugodjanak és nem elérhető helyre tettem őket az anyamacska számára.Mikor beengedtem kétségbeesetten kereste őket, ezért megmutattam neki,hol vannak és közben etettük a cicákat meleg tejjel, fecskendővel.Arra gondoltunk,hogy talán fogyóban volt a teje a cicának és úgy gondolta,hogy akkor kilöki a gyengébbet..Utána visszatettük a földre őket, az anyamacska pedig szépen visszamászott közéjük és normális volt,de félóra múlva megint behülyült és folyton az én szobámba akarja behozni a cicákat, úgy hogy megint kitettük, hogy ne legyen baj...

Az a fura ,hogy mikor nem is volt még vemhes, akárhányszor beténfergett a szobámba mindig ugyanoda a kis fekete sarokba mászott be, ahova a macskát tette le.

Megnéztem akkor mit csinál ott, de mindig csak leült és semmit nem csinált, de akárhányszor bejött a szobámba, azt a sarkot mindig megjárta.Elég rejtelmesnek tűnik számomra.Bocsi,hogy ilyen hosszút írtam, gondoltam talán a részletekből kiderül mi baja lehet.

2012. máj. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Utolsónak.Nincs semmi baja,csak át akarja költöztetni az almot számára biztonságosabbnak ítélt helyre,a szobádba.Nem bántani akarja őket.
2012. máj. 31. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
tudom hogy régi kérdés de 15 -ös nagyon rosszul tetted!!! a macskák ösztönből cselekszenek te meg közbevágsz ááhj!!!
2015. jún. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
15 életed legnagyobb bakloveset követték el. Idióta,de nem csak te ,az egész familiad
2022. ápr. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!