Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan enyhíthetném a cicám...

Ada.Cicc. kérdése:

Hogyan enyhíthetném a cicám fájdalmát?

Figyelt kérdés

Tegnap este sántítva jött haza az eggyik melső lába fáj és be is van dagadva.

Csak hétfőn tudom orvoshoz vinni.

Mit tudnék addig vele tenni hogy ne fájjon neki annyira?


2012. jún. 1. 10:35
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
67%
az én macskáim is kinti-benti állatok, nagy kertes házban élnek, de ivartalanítva vannak, oltva, féregtelenítve és ha valami bajuk van akkor megyek az orvoshoz. Ahogy a kutyáimmal is. Sőt még a gyerek hörcsögével is. Ez a felelős állattartás, nem ha kicsapom őket, aztán vagy megmarad vagy nem.
2012. jún. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
68%
Ja,és a törvény rád is vonatkozik, akkor is, ha neked más az elképzelésed az állattartásról.
2012. jún. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
72%
Ezt nem gondolhatod komolyan! Én speciel vidéki vagyok,de bent vannak a cicáim és nem úgy vagyok velük,hogy majd lesz másik!Te tipikusan fogyóeszközként tekintesz rájuk.Nem babusgatásra valók :DÉn velük alszom,velük élek és számomra értékes az életük,ha van valami orvos látja őket.Nálunk szeretetből élnek,de nálatok haszonból.gondolom alföldi településen vagy hisz ott elborultabbak az állattartók.
2012. jún. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
70%
igen,az én macskáim 18-22 éveskorukig élnek, Mukedlié, max. 3 évig. ez a kulönbség.
2012. jún. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
39%

"alföldi településen vagy hisz ott elborultabbak az állattartók"...igen az vagyok :)


"Nálunk szeretetből élnek,de nálatok haszonból"... mint mondtam, nálunk mindig van 2-3 macska, és nálunk is szeretetből élnek, de mint mondtam, ők jönnek hozzánk, meg igen, mivel nálunk minden családnak van kutyája, van macskája, így a macska az képes hamar megmurdelni.


Egy kutya/madár az más téma, mert azok be vannak zárva, neked kell gondoskodnod róla, de a macska az egy sokkal önállóbb állat. Azt nem lehet bezárni, vagy korlátozni.


Nálunk is kapnak féregírtót, kötelező oltást, ha ott van megsimogatom, ugyanazt a kaját eszik amit mi, de ha naponta elmegy és balhézik a szomszéd macskával, akkor az hagy legyen már az ő baja.


Ha kutyád van, akkor az más téma, ott neked kell a saját kertedben tartani, sokkal nagyobb felelősséggel tartozol érte, de egy macska az nem ilyen.


Szerintem az a különbség, hogy nálunk a macska alapvetően egy kinti állatnak számít, ami szabadon jön megy, és természetéből adódóan nem tudok korlátozni.

2012. jún. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
86%

Hgy eltaláltam :)Számomra az nem állatszeretet ha beteg és csak nézed,de semmit nem teszel annak érdekében,hogy felgyógyuljon!Ahogy itt írták bizony a mi macskáink eléldegélnek szép kort,de a te macskáidat sajnálom,mert jobbat érdemelnének.

Azt eszik amit ti...Nálunk ez se így van,nekik mások az igényeik van saját kajájuk és se eszem az ővékét és fordítva is így van.A házban megvan nekik mindaz amire szükségük van,ha kedvük van akkor kimennek napozni egy biztonságos teraszra..Sajnos nem mindenki tud felelősségteljes gazdi lenni :(

2012. jún. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 Vicuska87 ***** válasza:
80%

Érdekes, súlyos 10000-rekért beoltattod, és így nyilatkozol róla. Mehet amerre lát, és téged nem érdekel.

Érdekes felfogásod van az állatnevelésről az biztos.

2012. jún. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
33%

kötelező oltás? a macskának olyan nincs? akkor tehát oltást nem kapnak.

érdekes az én macvskáim ki nem mennek a kertünkből.

A kutyád viszont ezek szerint csak akertben van,nem mész vele naponta sétálni, nem jön veled nyaralni, nem jön ha kirándulni mész....

Ezek szerint az alföld párszáz évet el van maradva állattartás terén.

2012. jún. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
35%

"Kedves"Mukedli89!

Már meg ne haragudj de te egy nagy se@@fej vagy! "A MACSKA ELPUSZTUL, LESZ HELYETTE MÁSIK"??????!!! Ennyi erővel megdögölhetsz, úgyis vagyunk a Földön elegen. Kiskorom óta macskákkal élek együtt, most is van 4 és pontosan tudom, mit bír ki egy macska.Igen, nagy a fájdalomtűrő küszöbük, de ez nem azt jelenti, hogy nem kell állatorvoshoz vinni.Sőt! Szerintem nem az előtted szóló nem látott még igazi macskát, hanem te hiszed róluk, hogy halhatatlanok. Gondokodj mielőtt írsz!

2012. jún. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
40%

"igen,az én macskáim 18-22 éveskorukig élnek, Mukedlié, max. 3 évig. ez a kulönbség"...úgy mellesleg, jelenleg is egy 10+ éves nőstény macskánk van, amit anno úgy kaptunk valakitől betegen, mi magunk gondoztuk, tipikusan a "megunt macska" kategória volt szegény, azóta is köszöni szépen jólvan.


Sőt, vannak kölykei is, mindig adunk másnak is kismacskákat, mi néha tartunk meg egyet, így most van egy ami 5+ éves, a másik meg még fiatal, pár éves lehet.


Előtte amik voltak macskáink, azok is 10+ évesek voltak, sajnos 1 napon egyszerre eltűnt 2, sosem tudtuk meg mi lett velük.


Legérdekesebbek a nagypapámék macskái, ami tulajdonképpen nem is az övék, mert valamelyik szomszéd tartotta meg őket anno, aranyos házi kedvencnek, aztán annyira törődtek velük, hogy papámékhoz szoktak át...15+ évesek.


"Azt eszik amit ti...Nálunk ez se így van,nekik mások az igényeik van saját kajájuk és se eszem az ővékét és fordítva is így van."...tudtam hogy ebbe bele fogsz kötni. Tudod te mit eszik egy macska?...döglött verebet, megeszi a bogarakat is, meg bármi vackot.


Amúgymeg ez mekkora birka felfogás már...láttad te mi van egy macskatápba?...marhahús, sertéshús...mikor eszik a való életben egy macska tehenet, disznót?...téma lezárva.


"A házban megvan nekik mindaz amire szükségük van,ha kedvük van akkor kimennek napozni egy biztonságos teraszra."..mint mondtam, ez az ami nálunk más, én alapvetően úgy vagyok vele hogy kutya, macsk az nem a házba való, ezért sem értem meg azt mikor valaki mondjuk panelban tartja őket....ha meg kertesházban vagy, akkor ott biztos hogy menni fog amerre csak lát, és azzal nem tudsz mit csinálni.


"A kutyád viszont ezek szerint csak akertben van,nem mész vele naponta sétálni, nem jön veled nyaralni, nem jön ha kirándulni mész...."...képzeld, eddig egy 15 évnél idősebb németjuhászunk volt, velünk nőtt fel, és képzeld, naponta törődtünk vele, azért pusztult el, mert már öreg volt, és az utolsó percig szeretet vette őt körül. És igen, nem megyünk a kutyával naponta sétálni, ugyanis övé az egész kert, nincs láncra kötve, szabadon mozoghat, mindemellett ha elvisszük sétálni ott el lehet engedni, vannak olyan területek a környéken ahol kilóméteres körzetben semmi, és lehet a kutyát futtatni...nyaralni meg évek óta nem voltunk.


"Ezek szerint az alföld párszáz évet el van maradva állattartás terén."...látom ez a hatalmas liberalizmus már az állattartás terén is elhatalmasodott.


Attól függetlenül azt mondom a kedves kérdezőnek, hogy csináljon egy fekvőhelyet a macskának, simogassa kicsit, ha menni akar akkor hagyja menni, aztán hétfőre elmúlik a sántítás.

2012. jún. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!