Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Néhány órája műtöttek fitymasz...

Néhány órája műtöttek fitymaszűkülettel. Nagyon fáj, hogy enyhíthetném a fájdalmat?

Figyelt kérdés

Az a gond,hogy a bőr hátracsúszott pisilésnél és annyira fáj,hogy nem bírom most visszahúzni a makkra.Így feszül, és nagyon-nagyon érzékeny a makk felhívtam az orvost ,holnap reggel azt mondta,hogy visszahúzza,de addig bírjam ki.Annyira fáj ,hogy az ügyeletet is felhívtam,de ő is azt mondta,hogy várjak reggelig.

Egész biztos,hogy én nem tudom visszahúzni,nagyon fáj.

Mivel enyhíthetném?


2011. dec. 7. 20:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem akarok hülyeséget mondani, de talán megpróbálhatnád jegelni kicsit. Esetleg valami fájdalomcsillapító?
2011. dec. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Fájdalom csillapító megvolt ,nem ért el nagy hatást.Most már igazából csak az a gond,hogy nagyon érzékeny és tartanom kell mert nagyon fáj ha hozzáér valamihez,akár a fáslihoz akár bármi máshoz.
2011. dec. 7. 20:37
 3/15 anonim ***** válasza:
A fájdalomcsillapítón kívül, nem nagyon van más megoldás. Rettenetes éjszakád lesz, de próbálj aludni, reggelre biztosan csillapodik. Együtt érzek veled...kitartás!!
2011. dec. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
kamilla teába lehet mártogatni?vagy ahhoz még nagyon friss?
2011. dec. 7. 20:56
 5/15 anonim ***** válasza:

Ilyen gyorsan ne lógasd semmi löttybe, szerintem.

(A fájdalmak ellenére én azt mondom, hogy te vagy a legszerencsésebb ember a világon, ha a helyedben lehetnék, lenne még maradék fitymám, ami neked van, én most milliókat adnék érte) :(

2011. dec. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
44%

Hali!


Nyugodtan főzz kamillát, és bele is lógat6od, de ne tegyél bele semmi mást! Ha van TETRAN-kenőcsöd, az remek gyullcsökk kenőcs, de vény nélküli. Ellenben az OXYCORT spray uazt tudja, csak az hűsít és nem olyan zsíros, mint a Tetran.


_ Milyen beavatkozást végeztek el rajtad?

_ Hány éves vagy?

_ Mennyi fitymád van (volt) alapállapotban?

_ Te miért nem tudod visszahúzni? (Az ügyelet viszont nem ráz6 le, ha parafimózis veszélye fenyeget! El kell menni ilyenkor a kórházba, akkor is, ha telefonban leráznak. Ilyen a világon nincs, hogy nem foglalkoznának veled, ha elmész! S:-s )


Üdv: EE

2011. dec. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az ilyen jellegű sebek ödémával gyógyulnak,azaz meg van dagadva,ha a makk lilul nagyon és érzed hogy pang benne a vér akkor húzd vissza mindenképp

Nos a kamillából csak a borogatás segít egyenlőre,vagy kamillás vattával törölgesd óvatosan,azt hogy belelógasd felejtsd el,várj vele pár napot.

Inkább Betadine az rendbeszed és sztem 2-3nap múlva kezdheted a kamillát,de csak óvatosan.Jegelést felejtsd el..

2011. dec. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Kedves előző!


Nem iJesztgetem. Ráadásul ott van a "ha" szócska is a "parafimózis" előtt. Ez is egy opció a fájdalomra, de ezt egyelőre nem tudjuk, mivel a kérdező egyelőre nem válaszolt. Azt pedig, hogy parafimózis fenyegeti-e nem tudhatjuk, te sem tudhatod. Tudok olyanról -- megtörtént eset -- aki egy hétig szenvedett legalább a parafimózisával, csak aztán ment el orvoshoz, mert már nem bírta tovább. Ugyanígy az ödéma is egy opció. Te azonban ahelyett, hogy kivárnál, mit válaszol a kérdező provokatívan és szánalmasan nekem esel. Nem engem minősítesz ezzel a viselkedéssel és hozzáállással, hanem önmagadat, amit meg nem tudsz (akár rólam, akár a Kérdezőről) kész tényként ne állítsd, mert azzal megintcsak magadról állítod ki a szegénységi bizonyítványt.


A langyos, hűvös kamillába pedig nyugodtan belelógathatja. TKM-en átesettek is rendszerint csinálják, akár műtét után egy fél nappal. Azonban abban egyetértek veled, hogy a Betadine krémmel is teljesen jó, ha kezeli.



A provokációból meg vegyél vissza kedves előző, nincs semmi jogod így nyilatkozni SENKIRŐL! Sem rólam, sem másról! A moderátort pedig ezúton kérem, hogy a provokatív részeit az előző válaszának törölje! Köszönöm.


Üdv: EE

2011. dec. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Végül egész éjjel ébren voltam és tartottam a péniszemet,hogy a makk ne dőljön rá a testemre és ne érjen hozzá semmihez mert nagyon érzékeny volt, szó szerint fájt.

Reggel fél hétkor elindultam az orvoshoz, nem az az orvos volt aki engem műtött hanem egy másik főorvos ő szimpatikusabb volt, bár majd beszartam mikor visszahúzta a bőrt.Én ezt nem bírtam volna, ő is elszórakozott vele, nagyon,nagyon fájt és miután visszahúzta akkor is beszartam volna fájdalomtól ám mégis jobb volt mint amit este éltem át.Mikor hazajöttem lefeküdtem a fájdalmamban most pedig egész jó felhúztam a gatyát is, szépen ellátta az orvos a sebet szóval most minden ok.Bár sajnos néhány óra múlva pisilnem kell amit nem várok,mert félek,hogy megint hátracsúszik,de most ügyelek rá nagyon.

Már többször és merevedett és annak ellenére,hogy én a merevedéstől féltem...tényleg ez az este amit átéltem a további fájdalmak lóf.szok ahhoz képest.Kop-kop kop...

Majd adnom kell némi pénzt az orvsomnak mert szerintem hiányolja, ezért is kicsit durvábban bánik velem, meg azért mert nem a metélést válaszottam, de nem baj úgy egyébként rendes.Csak pl a műtét után ráragadt a géz azt is gyorsan leránotta majd beszartam aztán hátrahúzta bőret majd vissza megint hátra vissza....persze,tudom,hogy most minden különösen érzékeny, de szerintem ez az orvos a normálisak közé tartozik,


EE ugyan az vagyok aki 1 hete kiírta,hogy legyen e műtét a betegség miatt, én voltam az aki 1 héttel ezelőtt lebetegedtem így elmaradt a műtét, és tegnap valósult meg.

2011. dec. 8. 13:55
 10/15 anonim ***** válasza:
EE, te átestél már efféle műtéten egyáltalán? Vagy csak jól tájékozott vagy?
2011. dec. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!