Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan enyhíthetném a cicám...

Ada.Cicc. kérdése:

Hogyan enyhíthetném a cicám fájdalmát?

Figyelt kérdés

Tegnap este sántítva jött haza az eggyik melső lába fáj és be is van dagadva.

Csak hétfőn tudom orvoshoz vinni.

Mit tudnék addig vele tenni hogy ne fájjon neki annyira?


2012. jún. 1. 10:35
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
27%

szerinted plegy szalagszakadás, törés hogy múlik el magától?

Az rendben van, hogy te nem törődsz az állataiddal (bár gondolom a tehénhez kihívod az állatorvost, mert az PÉNZ), de másnak ne adj hülye, buta tanácsokat.

az én macskám pl. eszik májat,húst, de nem azt amit én, mert ugye sóra nincs szüksége, sőt rossz neki, és afüszerek se jók, a paprika kifejezetten árt...

Nem liberazmus, hanem felelős állattartás. Olvasd el a törvényt. rád is vonatkozik.

2012. jún. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
35%

Nem tudtam,hogy bűn ha megveszem a magas minőségű acana 6halas tápját a macskámnak+nyers hús(marha,pulyka)inkább magamtól vonok el dolgokat,d a macskáimnak legyen meg mindenük.


A lábfájós cica pedig mielöbb orvost igényel.Lehet,hogy elmúlik magától a duzzanat,de mi van ha romlik és még nagyobb baj történik?

2012. jún. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
57%
a macskát orvoshoz kell vinni és kész! ez egy olyan szituáció ahol az orvosi beavatkozást nem lehet kikerülni
2012. jún. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
Vidd orvoshoz! Várj hétfőig,de hétfőn vidd el! Addig játsz vele,simizd... De hagyd,lehet hogy jobban ártanál neki.! Ne engedd addig ki,mert lehet hogy belelép valamibe...:)
2012. jún. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
45%

A kérdésre válaszolva: hétfőig szerintem kibírja, de tényleg legyen neki fekvőhelye és elérhető távolságban étel, víz. Ha nem tud járni, kézből is etetheted. Nekem is van egy Még nem ivartalanított kandúrom. Sajnos folyamatosak a kisebb sérülések és a kinézete egyenlő egy kóbormacskáéval, mivel fehér bundájával mindenbe beledörgölődzik. Egyszer volt, hogy hátsólába sebes volt. Tudni kell, hogy ő lefoghatatlan és ha krémmel közelítek felé, vagy vattával vagy frontline-nal, kifut a világból. Nem volt rendelés, így otthon lebetadinoztuk. Másnap akartuk orvoshoz vinni, de egyszerűen megfoghatatlan volt. Látta a szállítót és elég okos egy macska. A lába szépen meggyógyult magától, de az is igaz, hogy "csak" egy kisebb seb volt. Végződhetett volna máshogy is.


Mukedli pedig ellentmond magának. Szerinted a macska fogyóeszköz és házikoszton él, de azért kapnak pénzért kötelező oltásokat. Ha 10 éves a nőstény és még mindig szül, nyilván rengeteg kismacska született már nálatok. Ők is elkóboroltak, meghaltak. Mert ugye 10x5-6 kismacskát nem olyan könnyű elajándékozni a környékeden, kivéve, ha másnál is fogyóeszköz. Nálatok a macska mindig elmegy, jön új. Akkor hogyan lehet valamelyik 10+ éves? Vagy vannak idős macskáitok és a kölykeik a fogyóeszközök?


Utálom azt a felfogást, hogy a kutya állandóbb és értékesebb. Ha szeretik a macskákat ők sem mennek el. Nálunk 3 kinti cica van, egy kandúr. (az egyik nőstény ivartalanított) A kettő mindig nálunk van valahol, vagy a házunk előtti járdán nézelődik. Füttyszóra jönnek, hiszen ez a vacsi/reggeli jele.

Mellesleg én is szegedi alföldi vagyok, bár városi.

2012. jún. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
36%
Utolsó vagyok. Ha hazaérek délután, az ivt. nőstény mindig kijön a kapu alatt és üdvözöl. :)
2012. jún. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
26%

Nincs nektek családotok? Omg! Ennyit szórakozni egy macskával...


Ne haragudjatok, de én Mukedlivel értek egyet. (fúj!) A macska nem házba való. Városban lehet... de oda meg minek??? A macska egerészik a ház körül. Ennyi. Egyébként a macskák nálunk is garázdálkodnak mindenfelé. (falun lakom - a paraaaaszt) A suttyóbb bakmacskák meg állandóan harcolnak, gondolom a területért. De, amikor összebalhéztak a mi macskánkkal, akkor az elbújt egy hétig, aztán utána előjött, és semmi baja se volt.


Ja, azt már el se mesélem, mi történik falun a nemkívánatos kismacskákkal, ha nem tudják elpasszolni "szerető gazdikhoz"... szerintetek? (ha nem tudod a választ az előbbi kérdésre, tessék megkérdezni a falusi nagypapát, nagybácsit, tanulságos lesz!)


Várom a lehúzásokat...

2012. jún. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
59%
Az kellett volna,hogy anyád téged se akarjon.Ha normális,hogy a kölyköket agyoncsapják akkor ennyi erővel téged is agyon csaphatott volna a nagypapi.Ivartalanítás nem egy újkeletű dolog..
2012. jún. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
59%

"bár gondolom a tehénhez kihívod az állatorvost, mert az PÉNZ"...hmm..szóval azért mert vidéki vagyok már rögtön tehenem is van? :) Mellesleg megsúgom hogy nincs tehenünk :)


Ez mondjuk alapból eléggé f_sz kijelentés volt, szemmel láthatóan lenézed a magyar gazdákat, akik a tehénből élnek meg...majd gondolj erre akkor amikor megveszed a tejet a macskádnak.


Az a baj hogy félreértjük egymást. Nem azt mondtam hogy szard le hogy mi baja az állatnak, tegyél meg mindent érte, hogy neki jó legyen. De ettől függetlenül a macska igenis szívós állat. Betegségtőlben, sérülésekben eddig még nem halt meg macskánk, vannak persze olyan esetek amik nem kivédhetőek, például hogy elüti egy autó vagy valami, de az akkor is megesik, az a tieddel, az enyémmel, bármelyikkel megtörténhet.


Megértelek titeket, hogy ti igazi macskabarátok vagytok, akik élnek halnak a macskákért, és hobbiállatként tartják őket, de mint mondtam, nekünk többnyire másoktól elkóborolt, vagy mások által kidobott macskáink voltak/vannak, ha annyira "gonosz állatgyűlölők" lennénk, akkor nem jöttek volna hozzánk...sőt, vannak más szerető gazdik is a környéken, oda is mehetnének nyugodtan...kicsit olyan ez a téma, mint a kutyák, hogy van aki panelban tartja, ágyban alszik, van aki meg házőrzőként az udvaron.


Itt egy érdekes cikk is a macskákról:

[link]

"Az állandóan zárt helyen tartott különleges fajtáké egészen biztosan, de a szabad macskák számára talán még nem ért véget ez a folyamat. Érdekes, hogy a sok vidéki kóbor macska miatt a házimacskák állandóan kereszteződnek a vadmacskákkal, ez mintegy vérfrissítés jellegű. A vadmacskák közül kiszelektálódik a szelídebb, a házimacska populációba viszont mindig új vadgének jönnek be."

A vidéki környezetben ez utóbbi a jellemzőbb, ezáltal én másképp állok a macskákhoz, és megértem hogy ti másképp szeretitek őket (ami nem azt jelenti hogy én nem szeretem a macskát). Kicsit olyan, mint hogyha mondjuk nektek egér lenne a lakásban, és gond nélkül ráereszted a macskát, és nem sajnálod az egeret...más meg lehet különböző fajta egereket tart és ő szörnyülködve nézné hogy mit műveltek. Vagy vannak akik élnek halnak mondjuk a pókokért, míg az emberek 90%-a írtózik tőle. Vagy a kutyáknál is, aki vidéken lakik az nem érti hogy lehet kutyát panelban tartani, ahol semmi mozgástere nincs, meg hogy egyáltalán mire kell egy apró pincsikutya egy szobakonyhás lakásba, a városi meber meg csodálkozik hogy hogy lehet kinthagyni a kutyát láncra kötve éjjel nappal, meg mi az hogy nem mehet be a házba.


"Nálatok a macska mindig elmegy, jön új. Akkor hogyan lehet valamelyik 10+ éves?"...elmenni nem szoktak, de mint mondtam, fogyó dolog a macska, és a kisebb macskákat gyakrabban elkapják a kutyák, könnyebben beszalad az autó alá. Pl a saját kutyánk nem bántotta a saját macskánkat, de az igedeneket nem szerette, ez ugyanúgy igaz emberre, és más kutyákra is. Vagy a szomszéd kutyája emberekkel mindig közvetlen volt, rájuk se ugatott, de mikor a szomszédnak macskája lett, azt rögtön elkapta. Szóval általában a kisebb kor az aminél bajuk eshet. Plusz amiket az elején leírtam történetek, azok 20+ év alatt történtek a macskáinkkal, jelentősebb része még vagy 10 éve mikor általánosba jártam. Akkoriban is tudtak a gyerekek is gonoszak lenni a környéken, amit volt hogy a mi aktuális macskánk is megszívott.


"igen,az én macskáim 18-22 éveskorukig élnek"...akkor ahhoz gratulálok, főleg annak tudatában, hogy a macskák átlag életkora 12-14 év (magyar rekord 21 év)...ezáltal nekünk is vannak macskáink amik megérik ezt a szép kort, de mindemellett az elmúlt 20 egynéhány évem alatt voltak rövid életű macskáink is.


"Ezek szerint az alföld párszáz évet el van maradva állattartás terén."...látom, te is gyakran jártál a Duna másik oldalán.


De hogy valami pozitívval zárjuk a témát, legyen itt egy felelőtlen állattartó elégedetlen macskája:

[link]


Na szép napot mindenkinek.

2012. jún. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
84%

1. Kedves Kérdező! Szerintem hívd fel az állatorvost nekünk mindig bejön a rendelőbe ha behívjuk (igaz plussz pénz de én se várok hétfőig ha rosszul vagyok). A macska nem tudja elmondani hogy mennyire van rosszul így neked kell gondoskodnod róla hogy orvoshoz kerüljön.:)

2. Kedves nagyon okos, felelősség teljes macska tartó! Nem értem ... Ha ti ilyen nagyon állatbarát család vagytok hogy lehet hogy nem viszitek dokihoz a macskát ha megrángatja a kutya meg leharapja a másik farkát ?! Szégyen... Attól hogy viszonylag magas a tűrőképessége még nem fakír hogy hagyd szenvedni mert úgyis helyre jön. Gyorsan fel kéne fogni hogy ezeket az állatokat mi háziasítottuk.Mi tartjuk őket kutyák körül akik megtámadják őket(már aki). Baromi elavult gondolkodás hogy a macska egerészésre van.. Jóllehet pár száz éve (mikor megjegyzem boszorkányt is égettek) még a macska és a kutya is haszonból volt , segített terelni , írtotta az egereket. De a mai állatok már nem ugyan azok.. Ma már egy állat sem olyan strapabíró mert orrba szájba vannak szaporítva. Szörnyű hogy emberek így gondolnak egy élőlényre.. Nem tudom te a szüleidet is csak pénzforrásnak tekinted ? Ugyan olyan érző lény mint mi. Csak a sok csőlátású "ember" ezt nem tudja felfogna. Az agyonvert kölykökről pedig.. IVARTALANÍTÁS ! Jó lenne kedves falusi nagypapik fülébe is eljuttatni a hírt miszerint ha egyszer ívartalanitattja a macskáját kutyáját nem kell agyonverni a kicsiket. Bár ugye ez nekik tök természetes.Szörnyű hogy mi megy ebben az országban.Hányingerem van ha bele gondolok hány szerencsétlen állatot kínoznak meg szórakozásból. Szívesen megcsapkodnám én is az összeset lapáttal.

Na szóval ne merd azt mondani hogy szereted az macskáidat mert akkor nem így írnál róluk. Mi az a roha*t nagy tanulság abban hogy falun agyonverik a kismacskákat magyarázd már el kérlek. Röhej.. Nem is akarok bele gondolni hányak gondolkodhatnak még így.. Arról hogy akutya meg kertben van tartva.. Kur* nagy dolog hogy be van zárva a kertbe ahol semmi inger nem éri és jobb napokon mehet csak sétálni. Veled is szívesen megtapasztaltatnám milyen bezárva lenni csak sajnos mo. sza*ba se veszik az állatok jogait.

3. Én is alföldi vagyok :O Eddig nem tudtam hogy itt annyira le lennénk maradva az ország más régióihoz képest.. Nálunk is nagy kertes ház van a cicánk kinti benti akkor jön ki be mikor és mégsem mászkál el vagy verekszik mert jééé ivartalanítva van.. Nálunk az állat családtag aki ha beteg orvoshoz visszük. Mert féltjük !!

Nem a középkorban vagyunk emberek , fogjuk már fel!!!

2012. jún. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!